Zabiegi na ciało

Miniflebektomia – na czym polega miejscowe leczenie żylaków? Sprawdź, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu!

Twoim problemem są żylaki kończyn dolnych? Są one nie tylko nieestetyczne, ale mogą być przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem. Na szczęście możesz je skutecznie zwalczyć – umożliwia to miniflebektomia! Dowiedz się więcej.

Miniflebektomia to inaczej szydełkowanie żył, czyli zabieg, który przeprowadza się w celu usunięcia żylaków z kończyn dolnych. To metoda, która umożliwia szybkie i skuteczne pozbycie się tego schorzenia. Dodatkowo jest mało inwazyjna, dlatego bardzo często jest wykorzystywana w medycynie estetycznej. Przeczytaj, na czym polega miniflebektomia!

Miniflebektomia – jak przebiega ten zabieg?

Miniflebektomia to zabieg, który polega na usunięciu niewłaściwie działających i źle wyglądających fragmentów żył, a więc żylaków z warstwy podskórnej. Stanowi rewelacyjną alternatywę dla klasycznych operacji i zabiegów laserowych. 

Pozbycie się niewydolnych żył tą metodą opiera się na wykonaniu niewielkich 2–3 mm nacięć na skórze i wykorzystaniu szydła chirurgicznego. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Usuwanie żylaków trwa około 40 minut, po zabiegu nie pozostają trwałe blizny, a tuż po nim można wrócić do codziennych aktywności.

Jak przygotować się do miniflebektomii?

Zanim zostanie wykonana miniflebektomia (szydełkowanie żył), to lekarz zbierze wywiad i przeprowadzi badanie fizykalne, które jest niezbędne, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Konieczne będzie także badanie ultrasonograficzne, czyli USG Doppler kończyn dolnych, które umożliwi specjaliście ocenę stanu naczyń żylnych i wydolności zastawek. Poza tym pamiętaj, aby w dniu, w którym mają zostać usunięte żylaki z kończyn dolnych, zgolić owłosienie. Odradza się także balsamowanie obszaru, który będzie poddawany zabiegowi. 

Kto powinien zdecydować się na zabieg miniflebektomii?

Miniflebektomia będąca skutecznym sposobem zwalczania większości żylaków w ciele człowieka jest dobrym wyborem w przypadku żylaków, będących skutkiem niewydolności odgałęzień żyły odpiszczelowej zlokalizowanych w obrębie uda, pachwin i okolicy krocza. Ta metoda sprawdza się także, jeśli chodzi o żylaki siatkowate okolicy podkolanowej i zewnętrznej części uda, podudzia oraz żylaków w okolicy kostek i powierzchni grzbietowej stóp. Warto rozważyć szydełkowanie żył, gdy występują nieprzyjemne objawy takie jak np. uczucie ciężkich nóg, skurcze mięśni łydek w nocy, obrzęki (np. stóp), czy dolegliwości bólowe. 

Zobacz też:
Storz medical – zabieg stosowany w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Czy jest naprawdę skuteczny?

Jakie są przeciwwskazania do miniflebektomii?

Szydełkowanie żył nie jest metodą zwalczania żylaków dla każdego. Do najistotniejszych przeciwwskazań zalicza się:

  • ciążę i karmienie piersią;
  • uczulenie na środki znieczulające stosowane miejscowo;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • infekcje w obrębie skóry;
  • zakrzepicę żył powierzchownych.

Jeśli zatem walczysz z żylakami i chcesz szybko poprawić wygląd skóry kończyny, to idealnym wyborem może okazać się miniflebektomia! Rewelacyjne efekty zauważysz praktycznie od razu. Nie zwlekaj zatem – już dziś umów wizytę u specjalisty i udaj się na konsultację, podczas której dowiesz się, czy możesz zdecydować się na tę metodę leczenia żylaków.



Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: