Lipolaser jest jednym z największych sojuszników tych osób, które chcą się skutecznie rozprawić z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Ma ona tendencje do gromadzenia się w określonych miejscach, np. w rejonie brzucha lub ud, co znacznie utrudnia odchudzanie. W jaki sposób lipolaser może cię uwolnić od tego problemu? 

W jakich sytuacjach lipolaser sprawdza się najlepiej?

Lipolaser to urządzenie, które ma jeden cel – pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Kiedy warto z niego skorzystać? Przede wszystkim wtedy, gdy masz problem z otyłością miejscową lub, gdy wszystkie tradycyjne metody spalania tłuszczu zawiodły. Zabieg z wykorzystaniem tego urządzenia pomoże ci również uporać się z cellulitem oraz poprawi napięcie skóry. 

Jak działa lipolaser?

Choć lipolaser uruchamia w twoim organizmie szereg skomplikowanych procesów, zasady jego działania są bardzo proste. Co musisz wiedzieć na ich temat?

Czym jest lipolaser?

Lipolaser, często nazywany zimnym laserem, to urządzenie emitujące światło o długości 650 nm. Gdy wiązka taka przedostanie się w głąb twojej skóry, zacznie kierować się w stronę komórek tłuszczowych. Te, pod wpływem światła, zostaną rozbite, a następnie w naturalny sposób usunięte z organizmu. Główne zadanie urządzenia polega zatem na tym, by za pomocą światła zainicjować w twoim ciele reakcję chemiczną, dzięki której pozbędziesz się tłuszczyku z ud lub oponki z brzucha.

Czy lipolaser jest urządzeniem bezpiecznym?

Lipolaser to jedno z najbezpieczniejszych urządzeń kosmetycznych. Nie musisz się obawiać przenikającego przez kolejne warstwy skóry światła. Działa ono tylko na komórki tłuszczowe, zatem pozostałym tkankom czy skórze nic nie zagraża.

Czy to oznacza, że lipolaser jest dla każdego? Nie. Ponieważ rozbite tkanki tłuszczowe są odprowadzane z organizmu przez układ limfatyczny i wątrobę, nie możesz z niego korzystać w chwili, gdy:

  • masz problemy z nadciśnieniem,
  • cierpisz z powodu choroby nerek lub wątroby,
  • masz osteoporozę,
  • chorujesz na raka.

Lipolaser nie jest też dozwolony w przypadku kobiet w ciąży oraz tych mam, które karmią piersią. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, z usuwaniem tkanki tłuszczowej tą metodą musisz poczekać.

Czy warto postawić na zabiegi lipolaserem?

Skoro wiesz już, jak działa lipolaser, pora zastanowić się, czy chcesz na własnej skórze sprawdzić jego skuteczność. Co musisz wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegów? 

Lipolaser i efekty zabiegów z jego udziałem 

Jeśli chcesz zainwestować w profesjonalne zabiegi kosmetyczne, musisz wiedzieć, czego się spodziewać. 

Lipolaser na brzuch i uda – efekty 

Najczęściej lipolaser służy do walki z tkanką tłuszczową, która gromadzi się w rejonie ud lub brzucha. Te partie ciała sprawiają najwięcej problemów. Dlaczego?

Problemy z utrzymaniem zgrabnych ud i płaskiego brzucha mogą wynikać z wielu czynników. Czasem ma to związek z chorobą lub hormonami, których zaburzony poziom może mieć fatalny wpływ na ogólny stan twojego zdrowia. W przypadku kobiet kłopoty z tymi partiami ciała często są efektem ciąży, po której ciężko jest wrócić do zgrabnej sylwetki. 

W wielu przypadkach odkładanie się tkanki tłuszczowej w rejonie ud i brzucha ma związek z niezbyt zdrowym stylem życia. Brak regularnej aktywności fizycznej, nadmierne spożycie kalorii i przetworzone jedzenie – oto najczęstsze przyczyny problemów z tkanką tłuszczową. W wielu przypadkach wystarczy zmiana diety oraz codzienna porcja ruchu. Niestety, często potrzebne jest dodatkowe wsparcie w postaci profesjonalnego zabiegu kosmetycznego. W przypadku lipolasera efekty na udach czy brzuchu są dobrze widoczne.

Gdzie jeszcze gromadzi się tkanka tłuszczowa?

Problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej nie ograniczają się do brzucha, ud czy pośladków. Z tego też względu lipolaser często jest wykorzystywany do zabiegów wyszczuplania twarzy czy usuwania drugiego podbródka. Urządzenie radzi sobie doskonale, gdy trzeba poprawić kształt nóg i usunąć tłuszcz z rejonu kolan czy łydek. 

Innym obszarem, który sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej, są ramiona. Tu tłuszcz połączony z utratą jędrności skóry przyczynia się do powstawania tzw. motylków, których ciężko się pozbyć nawet osobom prowadzącym aktywny styl życia.

Lipolaser i efekty po 1 zabiegu

Jesteś osobą niecierpliwą i efekty zabiegu chcesz widzieć już po pierwszym seansie? Jeśli tak, musisz nastawić się na pewne rozczarowanie. O ile lipolaser daje efekty po 1 zabiegu, to nie są one jednak spektakularne. Pojedyncza sesja nie zmieni zbyt wiele, musisz ją zatem powtórzyć. Ile razy? 

Kiedy osiągniesz trwałe rezultaty? 

Jeden zabieg może dać pierwsze efekty, jednak aby osiągnąć trwałe i widoczne rezultaty, musisz uzbroić się w cierpliwość. Jak długo musisz czekać? Sporo zależy tu od twoich indywidualnych predyspozycji, zwykle jednak wykonuje się 6 zabiegów lipolaserem. Od tej reguły są oczywiście liczne odstępstwa. Zdarza się, że ktoś może cieszyć się sukcesem już po 3 zabiegu, są jednak i takie osoby, które z kuracji lipolaserem muszą skorzystać nawet 10 razy.

Co jeszcze możesz zyskać? 

Lipolaser to cenny sojusznik w walce z tkanką tłuszczową, na tym jednak jego rola się nie kończy. Mniej problemów z jędrnością skóry i cellulitem, lepsze krążenie oraz przyjemne uczucie odprężenia – oto kolejne powody, dla których warto postawić na zabiegi z lipolaserem. 

Lipolaser – opinie, które warto poznać 

Na forach poświęconych urodzie znajdziesz wiele historii tych osób, które mają już za sobą zabiegi lipolaserem. Opinie te kreują m.in. kobiety, które po ciąży nie potrafią wrócić do dawnej sylwetki, choć korzystają z diet i regularnie ćwiczą. Są i takie osoby, które mają problemy zdrowotne, przez co lipolaser staje się dla nich ostatnią szansą na skuteczne odchudzanie. Został on doceniony za skuteczność oraz brak efektów ubocznych.

Walka o piękno kontra finanse

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem lipolaserów mają swoją cenę. Ile będzie cię kosztował powrót do zgrabnej sylwetki? 

Lipolaser – cena zabiegów 

Profesjonalny lipolaser sam w sobie jest sporym wydatkiem. Te sprzęty, które widzisz w salonach urody, często kosztują kilkanaście tysięcy. Inwestycja w urządzenie oraz w jego konserwację przekłada się z kolei na koszt zabiegu.

Ceny zabiegów lipolaserem są uzależnione od wielu czynników. Istotny wpływ na nie ma wybór gabinetu oraz to, jaką część ciała masz zamiar wyszczuplić. Jeden zabieg na jedną partię ciała to wydatek około 150-200 złotych. Pamiętaj jednak, że aby osiągnąć widoczne i trwałe rezultaty, trzeba wykonać kilka sesji w niewielkim odstępach czasu. Efekt? Całkowity koszt odchudzania z lipolaserem może cię wynieść nawet 1500 złotych.

A może warto zainwestować we własny lipolaser? 

Ceny zabiegów lipolaserem mogą zniechęcać, szczególnie w chwili, gdy problematycznych obszarów jest więcej niż jeden. Co możesz zrobić, gdy domowy budżet jest zbyt skromny na pokrycie ich kosztów? Poszukać nieco bardziej ekonomicznych rozwiązań. 

Alternatywą może się okazać jedno z tych urządzeń kosmetycznych, które pozwalają na wykonanie prostych zabiegów w domowym zaciszu. Często są to sprzęty wielofunkcyjne, które mają wyszczuplać i odmładzać jednocześnie. Już za około 1000 złotych możesz nabyć domowe urządzenie, które pomoże ci w walce z tkanką tłuszczową, a przy okazji poprawi krążenie oraz napięcie skóry.

Dla tych osób, które bezskutecznie się odchudzały, zabiegi kosmetyczne są często ostatnią deską ratunku. Efekty są widoczne już po 1 sesji z lipolaserem, choć trzeba ich więcej dla uzyskania trwałych rezultatów Jeśli dodatkowo zadbasz o swoje zdrowie, możesz schudnąć w krótkim czasie.