Fotomodulacja LED to innowacyjna metoda leczenia wielu problemów skórnych, redukcji niedoskonałości i spowalniania procesów starzenia. W ramach tej technologii wykorzystuje się diody elektroluminescencyjne, które zwiększają aktywność fibroblastów – komórek skóry odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Kolagen to białko budulcowe skóry, które odpowiada za jej jędrność i gładkość. Dzięki obecności elastyny skóra może się rozciągać i powracać to poprzedniego stanu. Dowiedz się, jak wyglądają takie zabiegi!

Technologia fotomodulacji LED Triwings

fotomodulacja led starsza kobieta podczas zabiegu

Fototerapia, czyli terapia światłem, wykorzystuje działanie specjalistycznych lamp LED, które emitują światła w kilku kolorach o różnych długościach fal. Dzięki temu mogą one oddziaływać na poszczególne warstwy skóry, w zależności od potrzeb.

Światło czerwone

Czerwone światło LED (633 nm) ma najwyższą zdolność penetracji skóry. W dziedzinie dermatologii jest ono stale badane pod kątem leczenia fotouszkodzeń skóry, stanów zapalnych, a nawet nowotworów. Wiele z przeprowadzonych do tej pory badań udowadnia skuteczność działania światła czerwonego. Odnotowano na przykład poprawę stanu klinicznego pacjentów, u których histologicznie stwierdzono powiększone włókna kolagenowe i mniejszą elastyczność skóry. Jakie jeszcze światło działa w ramach fotomodulacji LED?

Podczerwień

Podczerwień (830 nm) aktywuje produkcję nowych komórek macierzystych, a tym samym działa odmładzająco i przyspiesza proces gojenia się ran.

Światło niebieskie

Niebieskie światło LED o długości fali 400-470 nm bardzo dobrze sprawdza się w łagodzeniu powierzchownych stanów zapalnych, dlatego powszechnie stosowane jest w celu leczenia trądziku pospolitego. Jak się okazuje, niebieska światłoterapia poprawia stan pacjentów cierpiących na łuszczycę, która obecnie uchodzi za chorobę nieuleczalną.

Światło żółte

Żółte światło ledowe działa na głębokości 590 nm. Taka fotomodulacja LED niweluje efekty fotostarzenia, spłyca zmarszczki i wyraźnie wygładza skórę. Pobudza naturalne procesy jej nawilżania i redukuje przebarwienia.

Światło fioletowe

Fioletowe światło LED działa na powierzchownych warstwach skóry. Poprawia koloryt skóry, łagodzi stany zapalne i ma właściwości antybakteryjne. Dzięki temu jest często stosowane w leczeniu trądziku.

Światło pomarańczowe

Długość fali światła pomarańczowego to 590 nm. Ten kolor wspiera pozbywanie się toksyn z warstw skóry, poprawia jej koloryt i ma działanie przeciwzapalne.

Terapia światłem LED – efekty

fotomodulacja led skóra twarzy

Jak więc widać, zastosowanie różnych kolorów i długości światła w ramach fotomodulacji LED oferuje niemałe spektrum leczenia chorób skóry i redukowania jej niedoskonałości. Jak działa ta technologia i jakich efektów można spodziewać się po terapii?

Zobacz też:
Wybielanie miejsc intymnych – komu poleca się ten zabieg? Sprawdź, jakie są metody wybielania okolic intymnych!

Opóźnienie procesów starzenia

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym i nieuniknionym. Nie należy się więc spodziewać, że terapia światłem Triwings całkowicie zatrzyma ten proces. Może jednak mocno go spowolnić poprzez syntezę kolagenu i elastyny, a także pobudzenie głębokich procesów regeneracyjnych. Efekty tego zabiegu przeciwstarzeniowego to:

  • jędrna i napięta skóra twarzy i ciała;
  • spłycenie zmarszczek;
  • wyrównany koloryt skóry;
  • mniej widoczne przebarwienia lub ich brak.

Leczenie trądziku i redukcja blizn

Na leczenie światłem Trwings bardzo często decydują się pacjenci borykający się z problemem trądziku. Fotomodulacja LED wykazuje silne działanie antybakteryjne, co prowadzi do oczyszczenia gruczołów łojowych. Oprócz tego działa przeciwzapalnie na trądzik w aktywnej jego fazie, dzięki czemu już pierwszy zabieg zmniejsza widoczność wykwitów. Światło specjalistycznych diod LED aktywuje regenerację komórek, w związku z czym pozytywne efekty widać także w przypadku starych blizn potrądzikowych i rozstępów. Są zdecydowanie mniej widoczne, a w niektórych przypadkach znikają całkowicie.

fotomodulacja led zabieg

Fotomodulacja na problemy włosowe

Oprócz leczenia fotomodulacją LED trądziku i spowalniania procesów starzenia terapię stosuje się także w przypadku:

Fotomodulacja LED – zabieg

fotomodulacja led w masce

Jedna sesja fototerapii LED trwa od kilku do kilkunastu minut. Jednak aby uzyskać pożądane efekty odnowy biologicznej i leczenia zmian trądzikowych najczęściej trzeba skorzystać z serii zabiegów. Zaletą fotomodulacji jest całkowity brak bólu podczas naświetlania. Z tego powodu terapia stanowi świetną alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania

Światłoterapia LED nie zawsze może być stosowana. Przeciwwskazaniem do terapii są:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • epilepsja;
  • przyjmowanie światłouczulających leków i ziół;
  • niektóre nowotwory.

Cena zabiegu

Cena jednej sesji z wykorzystaniem lampy LED Triwings to około 150 zł. Warto przed zabiegiem skonsultować się z kosmetologiem i dowiedzieć się, ile naświetlań będzie koniecznych, aby zredukować lub całkowicie pozbyć się problemu skórnego. Zazwyczaj cena zabiegu fotomodulacji w pakiecie okazuje się o wiele korzystniejsza. Łatwiej wówczas uzyskać wymierne efekty.

Fotomodulacja LED to innowacyjna i przede wszystkim bezbolesna metoda leczenia trądziku, redukcji zmarszczek i blizn. Terapia tego rodzaju wykazuje wysoką skuteczność i nie powoduje efektów ubocznych. Leczenie światłem Triwings może być z powodzeniem łączone innymi zabiegami, jednak takie kombinacje należy skonsultować z przedstawicielem kliniki medycyny estetycznej.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2022