Laser q switch – jak działa i kto może z niego skorzystać? Poznaj właściwości tego nowoczesnego urządzenia!

Laser q switch to przykład nowoczesnego urządzenia, którego zastosowanie w kosmetologii sprawdza się doskonale. Przeczytaj i dowiedz się jak działa i kiedy warto zdecydować się na zabieg z jego udziałem!

laser q switch

Laser q switch to laser posiadający unikalne właściwości. Cechą charakterystyczną jego działania są ultrakrótkie i niezwykle silne impulsy, które wnikają w głąb skóry. Precyzyjne działanie światła lasera i jego głęboka penetracja sprawiają, że jest on niezwykle skuteczny w usuwaniu tatuaży oraz różnego rodzaju przebarwień skóry, które odbywa się bez uszkadzania skóry wokół miejsca poddawanego zabiegowi. Dzięki temu okres rekonwalescencji po jego przeprowadzeniu jest bardzo krótki.

Laser q switch – precyzja i skuteczność!

Ultrakrótki i silne impulsy lasera q switch to sprawdzona metoda na skuteczne pozbycie się zmian pigmentacyjnych i różnych przebarwień powstałych na skórze. Jego precyzyjne działanie pozwala także pozbyć się tatuaży. Laser q switch posiada 2 długości fal, których zastosowanie pozwala usunąć wszelkiego rodzaju zmiany bez względu na ich kolor. Co więcej jego wielokrotne zastosowanie lasera doskonale sprawdza się w zakresie trwałego usuwania przebarwień, ograniczając ryzyko ich ponownego występowania.

Poza usuwaniem tatuaży oraz zmian pigmentacyjnych laser q switch wykorzystuje się również od przeprowadzania peelingów węglowych. Z powodzeniem bywa stosowany również w leczeniu grzybicy paznokci. Z działania lasera korzystają zarówno kosmetolodzy, jak i lekarze dermatolodzy. Urządzenie bywa wykorzystywane także w salonach odnowy biologicznej.

Na szczególną uwagę zasługuje zastosowanie lasera do wykonywania peelingów węglowych. Zabiegi te przynoszą bowiem spektakularne efekty, dogłębnie oczyszczając skórę, zwężając widoczne pory, a także poprawiając koloryt i elastyczność skóry. Doskonale sprawdzają się w zakresie walki z trądzikiem, regulując pracę gruczołów produkujących nadmierne ilości sebum.

Przeciwwskazania

Korzystanie z działania lasera q switch w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz dermatologicznych jest stosunkowo bezpieczne. Nie oznacza jednak, że zabiegu z wykorzystaniem urządzenia może skorzystać każdy i to w dowolnym momencie. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do zastosowania lasera. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

  • zaburzenia krzepliwości krwi;
  • posiadanie wszczepionego rozrusznika serca;
  • choroby nowotworowe;
  • opryszczkę;
  • ciążę oraz okres karmienia piersią;
  • skłonność do bliznowacenia skóry;
  • stany zapalne oraz przewlekłe choroby skóry.
Zobacz też:  Laserowe usuwanie włókniaków miękkich – nowoczesne sposoby na piękną skórę bez znamion

Laser q switch to nowoczesne urządzenie, które dzięki precyzyjnemu działaniu doskonale sprawdza się w zakresie usuwania różnorakich zmian pigmentacyjnych skóry oraz tatuaży. Jego zastosowanie przynosi widoczne i długotrwałe efekty. Laser bywa wykorzystywany również do wykonywania niezwykle skutecznych w zwalczaniu trądziku peelingów węglowych oraz w leczeniu grzybicy paznokci. Powiązane artykuły:
Monika Jankowska
Absolwentka Kosmetologii Klinicznej. Uważa, że świadoma, odpowiednia pielęgnacja i prowadzenie zdrowego stylu życia są niezbędne do zachowania dobrej kondycji na lata w dzisiejszych, coraz szybszych czasach. Prywatnie miłośniczka jogi, zdrowej kuchni i podróży do Azji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Laser kosmetyczny