Laser biostymulacyjny to technologia wykorzystywana coraz częściej nie tylko w gabinetach kosmetycznych ale również do walki z różnego rodzaju schorzeniami. Jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Czytaj więcej już teraz!
Jak działa laser biostymulacyjny?
Stosowanie lasera biostymulującego polega na naświetlaniu wybranych miejsc światłem o stosunkowo niskiej mocy, podobnej jak podczas stosowania lasera w fizjoterapii. Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia naświetlanych tkanek skóry, choć jednocześnie są one poddawane głębokiej regeneracji, a znamiona chorobowe skutecznie zmniejszone.
Zabieg przy użyciu lasera biostymulującego jest zalecany przede wszystkim osobom, które zmagają się z ciężkimi postaciami trądziku oraz zwiotczeniem mięśni. Ponadto jest to skuteczny sposób leczenia odleżyn, odmrożeń, poparzeń oraz obrzęków skóry. Laser biostymulacyjny bywa również stosowany w gabinetach rehabilitacyjnych, ponieważ skutecznie uśmierza ból, a także stomatologicznych – laser działa również przeciwzapalnie.
Oprócz zwalczania trądziku, laser biostymulacyjny wykorzystywany jest również do leczenia innych chorób skórnych, w tym także skóry głowy. Zastosowanie lasera nie tylko uśmierza ból oraz przyspiesza gojenie ran, ale również poprawia wygląd i kondycję skóry. Użycie lasera wzmacnia działanie składników odpowiedzialnych za spowolnienie procesów starzenia skóry.
Co istotne, stosowanie lasera wspiera również układ odpornościowy, który samodzielnie zaczyna produkować przeciwciała i zwalczać stany zapalne. Pierwsze efekty widoczne są już po wykonaniu jednego zabiegu z użyciem lasera. Dla ich wzmocnienia warto wykonać jednak całą serię.
Jak wygląda zabieg z użyciem lasera biostymulującego?
Niezależnie od tego, z jakiego powodu ma zostać zastosować laser biostymulacyjny, każdy zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry w miejscu poddawanemu jego działaniu. Następnie na wybrane miejsce kierowana jest wiązka światła, która stymuluje skórę. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, natomiast osoby szczególnie wrażliwe dla zmniejszenia dyskomfortu mogą dodatkowo skorzystać ze znieczulenia. Rekonwalescencja po zabiegu nie jest konieczna.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
W przypadku kobiet przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem lasera biostymulacyjnego jest ciąża i okres laktacji. Ponadto nie zaleca się jego wykonywania również w trakcie miesiączki. Pozostałe przeciwwskazania dotyczą kwestii zdrowotnych. Z zabiegu powinny zrezygnować osoby zmagające się z chorobą nowotworową, cukrzycą, nadczynnością tarczycy, przeziębieniem oraz osoby posiadające rozrusznik serca.
Laser biostymulacyjny to świetne rozwiązanie dla osób, które chcę szybko i bezpiecznie wyleczyć dolegliwości bólowe i zapalne lub poprawić kondycję i wygląd skóry.