Istnieje wiele rzeczy, które dla pewnych osób stanowią spore kompleksy. Jedną z nich są cienie pod oczami. Zabiegi w klinikach pozwolą Ci z łatwością pozbyć się tego problemu. Dzięki temu odzyskasz pewność siebie, a Twoja twarz znacząco się zmieni – będzie wyglądać na zdrowszą i bardziej promienną.
Jakie są przyczyny cieni pod oczami?
Wzrok jest jedną z pierwszych rzeczy, która przyciąga uwagę rozmówców, w końcu z oczu można naprawdę wiele wyczytać. Właśnie dlatego kondycja skóry w tych okolicach jest niesamowicie istotna dla całego wizerunku. Dbanie o ten aspekt nie jest jednak łatwe – skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, przez co szybko reaguje na wszelkie zewnętrzne czynniki, a przy tym to właśnie tam widoczne są pierwsze objawy zmęczenia czy starzenia.
Do ciekawostek należy zaliczyć fakt, że cienie w okolicach oczu częściej pojawiają się o kobiet, ponieważ mają one dużo cieńszą skórę aniżeli mężczyźni. Najczęściej problem ten pojawia się w wyniku zmęczenia. W związku z tym na pojawienie się worków i cieni może mieć wpływ mała ilość snu, codzienny stres czy niezdrowy tryb życia. Mogą one być również skutkiem starzenia się skóry, gdyż wraz z wiekiem skóra staje się bardziej odwodniona i cieńsza.
Inną przyczyną są kwestie genetyczne. Nierzadko bowiem zdarza się, że ciemniejsza skóra pod oczami pojawia się w rodzinie u kilku osób. Stan skóry w pewnym sensie jest dziedziczny, a u niektórych po prostu naczynka krwionośne bardziej prześwitują przez skórę. Ponadto do źródeł występowania problemu zaliczyć można specyfikę pigmentacji skóry. Wyższa ilość melaniny w okolicach oczu wpływa na pojawienie się cieni. Czasem bywa też tak, że za ciemniejszy odcień skóry wokół oczu odpowiada… iluzja. Chodzi o to, że jeśli oczy są osadzone głęboko, we wgłębieniach pada cień.
Cienie pod oczami – zabiegi, które pomogą pozbyć się cieni i worków pod oczami
Jeśli Twoim problemem są cienie pod oczami, zabiegi medycyny estetycznej z pewnością rozwiążą Twoją bolączkę. Istnieje bowiem kilka skutecznych i sprawdzonych sposobów, które rzeczywiście poprawiają stan skóry w okolicach oczu. Jedną z popularniejszych opcji jest kwas hialuronowy. Jest to substancja z gatunku wypełniaczy, której z wiekiem ubywa, dlatego warto go uzupełnić. Kwas hialuronowy wypełnia ubytki tkanek, a w ten sposób wygładza wszelkie bruzdy i zmarszczki oraz rozjaśnia skórę.
Na sińce pod oczami poleca jest również karboksyterapia, w trakcie której wprowadza się w głąb skóry dwutlenek węgla. Zabieg ten powoduje kontrolowany stan zapalny, co z kolei prowadzi do nasilenia naturalnych procesów regeneracji skóry.
Wysoką skutecznością odznacza się też mezoterapia igłowa. W jej trakcie w skórę wokół oczu wstrzykuje się tzw. koktajl na bazie kwasu hialuronowego oraz wielu innych substancji aktywnych. Ten zabieg nie tylko nawilża skórę, ale także ją rozjaśnia, uelastycznia i sprawia, że zaczyna ona wyglądać zdrowiej. Poza tym mezoterapia igłowa zmniejsza też obrzęk, często towarzyszczący cieniom.
Podobne efekty przynosi zastosowanie lasera. Przykładem jest laser frakcyjny CO2, który w kontrolowany sposób uszkadza skórę, by w ten sposób zmusić organizm do naturalnych procesów regeneracyjnych. Poza tym zabieg ten zwiększenia nawilżenie i jędrność skóry, dzięki czemu zyskuje ona młodszy wygląd. Równie skuteczny jest laser połączony z dostarczaniem w głąb skóry składników aktywnych. Laser ma za zadanie otwierać mikropory, co z kolei prowadzi do wzmożenia syntezy kolagenu i elastyny. Stosuje się tu takie składniki aktywne jak chociażby wspomniany kwas hialuronowy, witaminę C czy koktajl mezoterapeutyczny.
Istnieje także szereg innych metod, które zniwelują cienie pod oczami i poprawią wygląd skóry w dolinie łez. W klinikach oferuje się się między innymi przeszczep komórek macierzystych tłuszczu w okolice oczu, by wypełnić skórę w tym miejscu. Poza tym popularnym rozwiązaniem jest osocze bogatopłytkowe z dermapenem, które zwiększa napięcie skóry i poprawia jej kondycję. Innymi zabiegami są też: radiofrekwencja mikroigłowa, ledoterapia czy wprowadzanie nici.