Lifting ma na celu podniesienie skóry, która z wiekiem traci elastyczność i jędrność. Wbrew powszechnym opiniom, aby uzyskać ten efekt nie trzeba poddawać się operacji plastycznej. Nici liftingujące PDO nie tylko unoszą skórę, ale również wpływają na jej rewitalizację. 

Nici liftingujące PDO – działanie

Wprowadzenie nici PDO natychmiastowo poprawia wygląd i podnosi skórę. Jednak to nie jedyny pozytywny efekt działania nici PDO. Włókna polidioksanonu od których wzięły swoja nazwę przyczyniają się do rewitalizacji tkanek. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek, tj. kolagenu i elastyny. Efekt wygładzenia i odmłodzenia utrzymuje się nawet do 2 lat. 

Nici liftingujące PDO – jak wygląda zabieg?

Obszar na którym mają zostać umieszczone nici liftingujące PDO zostaje najpierw znieczulony. Jeśli lekarz stosuje wyłącznie drobne nici, wystarcza zazwyczaj maść o działaniu znieczulającym. Jeśli nici liftingujacych jest więcej, podawane jest znieczulenie w postaci iniekcji. Dzięki temu, zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nici umieszczane są na naturalnych liniach napięcia skóry, co daje efekt zbliżony do zabiegu chirurgicznego , jednak zdecydowanie bardziej naturalny. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu nie ma specjalnych ograniczeń. Warto zadbać o odpoczynek. Dla osiągnięcia lepszego efektu dobrze jest spać na plecach przez kilka dni, a także unikać zabiegów dentystycznych. Zbyt długie otwieranie ust mogłoby osłabić działanie nici.
Nici liftingujące PDO dają efekty podobne do liftingu chirurgicznego, jednak bardziej naturalne. Ich największą zaletą jest korzystne działanie na skórę, poprzez uruchomienie syntezy białek. Zabieg jest wskazany dla kobiet między 30-tym a 60-tym rokiem życia.

Zobacz też:
Laserowe wybielanie zębów – na czym polega zabieg i jakie daje efekty? Czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania?


Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022