Olejowanie włosów na noc to metoda z wielowiekową tradycją. Kobiety Orientu używają jej od stuleci, a Polki właśnie się do niej przekonują. Dostrzegasz, że twoim włosom brakuje odpowiedniej pielęgnacji i ochrony przed słoneczną pogodą? Możesz wypróbować ten sprawdzony sposób. Czym olejować włosy na noc i jak to robić? Jakie olejki możesz zastosować? Dlaczego przy ich wyborze znaczenie ma porowatość włosów? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w naszym poradniku. Przeczytaj artykuł i rozwiej swoje… wątpliwości, bo oczywiście nie włosy!
Polecane produkty:
Odżywka do rzęs realash wydłużająca, wzmacniająca i zagęszczająca rzęsy Orphica (cena od 250 zł)
Olej makadamia 100% naturalny przywracający włosom blask Nutridome (cena od 29 zł)
Wielofunkcyjny olej tsubaki do włosów, twarzy i ciała z kamelii japońskiej Uddo (cena od 35 zł)
Olej arganowy 100% naturalny, nawilżający i ochronny Nutridome (cena od 59 zł)
Emolientowy olej do włosów średnioporowatych i z tendencją do puszenia so!flow (cena od 59 zł)
Szał na olejowanie włosów na noc
Na rynku pojawia się każdego roku coraz więcej olejków do włosów. Można ich używać w ciągu dnia, ale wersja na noc cieszy się na razie większą popularnością. Co ciekawe, olej na włosy na noc tak bardzo przypadł do gustu kobietom, że wyparł nawet maski, odżywki i profesjonalne zabiegi u fryzjera. Warto jednak kupować jedynie nierafinowane, naturalne oleje roślinne, bez aromatów, barwników czy substancji ropopochodnych. Dlaczego? O efektach olejowania włosów na noc piszemy poniżej.
Olej na włosy na noc – efekty
Regularne stosowanie kosmetyków so pielęgnacji włosów, do których należy olej na włosy na noc, zapewnia ci nie tylko fantastyczną kondycję i zdrowie, lecz również piękny wygląd włosów. Oliwka na włosy na noc jest naturalną bombą witaminową, która dostarcza ci mnóstwo substancji odżywczych, wnikających we włosy i ich cebulki. Dzięki temu zyskujesz nawilżenie, wzmocnienie i odżywienie, a to droga do pięknych, bujnych włosów. Systematyczne olejowanie włosów na noc to zatem gwarancja:
- zdrowej skóry głowy;
- uniknięcia rozdwojonych końcówek i wypadania włosów;
- ochrona przed słońcem czy mrozem.
Olejowanie na noc a porost włosów
Dobrze dobrany i regularnie stosowany olej do włosów na noc pielęgnuje skórę głowy, wspomaga walkę z łupieżem i ogranicza wydzielanie sebum. A czy taki olej wspomaga porost włosów? Jak najbardziej! Olejowanie włosów na noc nie tylko ogranicza ich wypadanie włosów, lecz również pobudza cebulki. To powoduje szybsze odrastanie włosów, pojawianie się nowych, błyszczących oraz regenerowanie tych zniszczonych. Dzięki temu zyskujesz bujną i zdrową fryzurę.
Olejowanie włosów na sucho czy na mokro? Poznaj metody olejowania włosów
Wyświetl ten post na Instagramie
Olej na włosy na noc można stosować na różne sposoby. Warto więc poznać techniki jego nakładania. Jeśli chcesz, wypróbuj je wszystkie i wybierz najlepszy sposób dla siebie. Pamiętaj, że najlepsza metoda nakładania oleju na włosy to ta, która jest najskuteczniejsza, ale jednocześnie nie wymaga od ciebie zbyt wiele wysiłku. Omawiamy szerzej poszczególne sposoby.
Olejowanie włosów na sucho
Olejowanie na sucho jest najprostszym sposobem, aby nałożyć olej do włosów na noc. Właśnie dlatego każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z tym kosmetykiem, wybiera właśnie tę metodę. Oczywiście, następnym razem warto wypróbować inne ale w tym przypadku nie musisz mieć żadnych umiejętności ani wprawy. Po naniesieniu oleju na włosy widzisz pominięte kosmyki możesz uzupełnić te braki. Pamiętaj jednak, aby włosy były świeże i czyste, czyli nieobciążone żadnymi kosmetykami. Umyj je np. wieczorem, a rano nałóż na włosy wybrany olej.
Olejowanie włosów na mokro
Olejowanie na mokro też nie jest skomplikowane, ale trwa dłużej niż olejowanie włosów na sucho. W tym przypadku wystarczy zwilżyć swoje włosy wodą i nałożyć na nie oliwkę do włosów. Wyzwanie polega jednak na odpowiednim rozprowadzeniu kosmetyku, ponieważ na wilgotnych włosach jest trudniej dostrzec, które pasma są już naoliwione. Nie martw się jednak, bo jest to czynność, z którą na pewno sobie poradzisz. Gdy już skończysz nakładać olejek na włosy, odczekaj około 30-60 minut i umyj włosy, używając do tego szamponu. Na koniec nanieś odżywkę i gotowe. Czas na kolejny sposób olejowania włosów na noc.
Polecane produkty:
Odżywka do rzęs realash wydłużająca, wzmacniająca i zagęszczająca rzęsy Orphica (cena od 250 zł)
Olej makadamia 100% naturalny przywracający włosom blask Nutridome (cena od 29 zł)
Wielofunkcyjny olej tsubaki do włosów, twarzy i ciała z kamelii japońskiej Uddo (cena od 35 zł)
Olej arganowy 100% naturalny, nawilżający i ochronny Nutridome (cena od 59 zł)
Emolientowy olej do włosów średnioporowatych i z tendencją do puszenia so!flow (cena od 59 zł)
Olejowanie włosów na mokro w misce, czyli sposób na tzw. „rosołek”
Olejowanie na mokro w misce polega na tym, że zanurzasz swoje włosy w specjalnie przygotowanym wcześniej naczyniu. Dokładniej mówiąc, w środku miski powinna być ciepła woda z dodatkiem oleju, który następnie trafi na twoje włosy. Aby tak się stało, musisz trzymać włosy w naczyniu przez około 3 minuty, a po upływie tego czasu:
- odcisnąć nadmiar wody;
- założyć foliowy czepek;
- owinąć go dokładnie ręcznikiem.
Czepek na włosy na noc można obecnie zamówić nawet online, więc nie powinno to stanowić żadnej przeszkody. Czepek zdejmij po około 30 minutach, a włosy umyj szamponem po 2 godzinach.
Olejowanie włosów serum do włosów
Olejowanie serum do włosów jest bardzo popularnym sposobem wśród blogerek kosmetycznych. Ten sposób olejowania włosów na noc jest prosty i skuteczny, więc warto go przetestować. Musisz wymieszać olejek do włosów z wodą (ewentualnie z hydrolanem) oraz naturalną odżywką lub maseczką do włosów. Proporcje w tym przypadku są łatwe do zapamiętania (1:1:1). Kiedy twój kosmetyk będzie gotowy, przelej go do specjalnej buteleczki z atomizerem i spryskaj nim suche włosy. Następnie odczekaj godzinę i umyj je łagodnym szamponem.
Olejowanie włosów mgiełką
Olejowanie mgiełką jest trochę podobne do olejowania włosów za pomocą serum do włosów. Z tą różnicą, że olejek do włosów zmieszany z wodą lub naparem ziołowym rozpylasz na włosy wilgotne, a nie na suche. Pamiętaj także, że w przypadku mgiełki musisz omijać okolice skóry głowy. Spryskaj nią tylko swoje wilgotne włosy i pozostaw do wysuszenia. Jakie są proporcje mgiełki? Do 250 ml wody (lub naparu ziołowego) wystarczy dodać około 2,5-5 ml olejku. Jest to bardzo delikatna forma zabiegu, dlatego poza nim warto co jakiś czas przeprowadzać głębokie olejowanie.
Olejowanie włosów na odżywkę
Niezależnie od tego czy masz suche, czy mokre włosy, przed nałożeniem oliwki możesz zastosować odpowiednią odżywkę. Pamiętaj jednak, aby olej do włosów na noc był naturalny i nie zawierał silikonów. W tym przypadku możesz przeprowadzić olejowanie włosów na noc na dwa różne sposoby. Pierwszy polega na tym, że myjesz włosy, nakładasz na nie odżywkę i dopiero wtedy aplikujesz olej na włosy na noc. Jeśli natomiast zdecydujesz się na drugą metodę, zmieszaj kilka kropli oliwki do włosów z odżywką i nanieś tę mieszankę na włosy. Weź czepek i owiń nim włosy, a potem spłucz je po 30 minutach.
Czym olejować włosy na noc?
Olejowanie włosów na noc jest prostym i bardzo skutecznym zabiegiem, o ile będziesz stosować właściwy olej. Zanim jednak udasz się do sklepu po czepek na włosy na noc oraz odpowiedni olejek, przeczytaj poniższe wskazówki i dobierz najlepszy kosmetyk do włosów dla siebie. Znaczenie ma tutaj porowatość włosów. Wyjaśniamy, jakie produkty będą odpowiednie dla każdego rodzaju włosów.
Olejowanie włosów niskoporowatych
Niska porowatość oznacza, że łuski włosa są bardzo szczelnie domknięte. Dzieje się tak w przypadku osób ze zdrowymi, błyszczącymi, mocnymi i gładkimi włosami. Z reguły osoby te mają proste lub lekko falowane włosy z tendencją do elektryzowania i niewielką objętością. W związku z tym, że są mocne i dobrze odżywione, niektórzy bagatelizują olejowanie włosów o takiej porowatości. Pamiętaj jednak, że na włosy niskoporowate działają różne czynniki, więc one także mogą ulec osłabieniu. Aby tego uniknąć, kup olej do włosów na noc i „dmuchaj na zimne”.
Oliwka do włosów niskoporowatych
Olejowanie włosów na noc dla osób z mocnymi, pięknymi włosami też jest wskazane. Można to robić za pomocą olejków do włosów takich, jak olej kokosowy na noc, olejek palmowy, lniany, słonecznikowy, rycynowy, babassu, kakaowy, mango, shea albo cupuacu. Możesz je obecnie kupić nawet online z dostawą do domu. Naturalne produkty to gwarancja największej skuteczności, dlatego unikaj sztucznych olejków i odżywek.
Olejowanie włosów średnioporowatych
Tutaj łuski nie przylegają do włosa tak ściśle, jak w przypadku włosów o niskiej porowatości. Są to zazwyczaj włosy z rozdwojonymi końcówkami, przesuszone, osłabione, matowe, łamliwe, a nawet mające tendencję do wypadania. W tej sytuacji olejowanie włosów na noc jest potrzebne i może skutecznie rozwiązać problemy. Jaki olej na włosy średnioporowate wybrać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Olej do włosów średnioporowatych
Dla osób, których włosy potrzebują ochrony, regeneracji oraz przywrócenia prawidłowej porowatości, specjaliści polecają olej słonecznikowy na włosy, olejek rycynowy, lniany, z kiełków pszenicy, z pestek dyni, a także olej do włosów jojoba. Wypróbuj każdy z nich i wybierz najlepszy dla siebie.
Olejowanie włosów wysokoporowatych
Włosy wysokoporowate są bardzo zniszczone i wymagają szczególnej pielęgnacji. Mają je zazwyczaj miłośnicy obciążających zabiegów fryzjerskich takich, jak rozjaśnianie, farbowanie, stylizacja termiczna czy trwała ondulacja. Włosy wysokoporowate mogą w dotyku przypominać siano. Są przesuszone, szorstkie i sztywne, a dodatkowo chłoną wodę niczym gąbka. Niemniej, włosy wysokoporowate to także włosy kręcone, mające tendencję do przesuszania.
Olej do włosów wysokoporowatych
Jeżeli masz włosy wysoko porowate i pragniesz je odżywić, a jednocześnie odbudować ubytki i skleić łuski włosów, jest na to rada. Do wyboru masz np.:
- olej z czarnuszki na włosy na noc;
- olej z orzechów włoskich lub laskowych;
- olejek konopny;
- olej lniany;
- olej ze słodkich migdałów na włosy na noc;
- olej z pestek winogron;
- olej z awokado;
- olejek słonecznikowy;
- olej z pachnotki;
- olejek z wiesiołka;
- olej z krokosza barwierskiego;
- olejek z pestek dyni;
- olej sojowy;
- olejek z jeżyny;
- olej kukurydziany;
- olejek z kiełków pszenicy;
- olej rycynowy.
Podsumowując, olejowanie włosów na noc jest skutecznym sposobem ich pielęgnacji oraz regeneracji. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni produkt i właściwie go wykorzystać. Teraz jest to dużo prostsze, ponieważ wszystkie niezbędne oleje do włosów możesz zamówić online. Przy okazji wrzuć do wirtualnego koszyka także czepek na włosy, który na pewno ci się przyda. Gdy już zrealizujesz zamówienie i wszystko będzie gotowe, rozpocznij olejowanie włosów i ciesz się pozytywnymi efektami tego zabiegu. Pamiętaj oczywiście, aby poznać porowatość swoich włosów i dobrać odpowiedni produkt dla siebie. Olejków jest naprawdę wiele, dlatego możesz eksperymentować, aby osiągnąć najlepsze efekty.