Co to jest lifting HIFU?

Technologia HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) opiera się na wykorzystaniu wysoko skoncentrowanej fali ultradźwiękowej, która zdolna jest do bezinwazyjnego przenikania przez naskórek, bez przerywania jego ciągłości. Dociera do głębokich warstw skóry, gdzie powoduje wzrost temperatury do około 65°C, co wiąże się z mikrouszkodzeniami, które stwarzają idealne warunki do przebudowy tkankowej.

Przykładem liftingu HIFU jest Utims, wykonywany w warszawskiej Klinice Miracki. Innowacyjność tego urządzenia polega na zastosowaniu kartridżów, działających na różnych głębokościach, aż do 18 mm. Głęboka penetracja oraz wysoka temperatura sprawiają, że HIFU może oddziaływać na trzy warstwy: skórę właściwą, tkankę tłuszczową oraz powięzi mięśniowe. Dzięki temu przy pomocy jednego urządzenia można wykonać wiele zabiegów odmładzających, ujędrniających oraz wyszczuplających.

Dzięki temu, że zabieg nie powoduje przerwania ciągłości naskórka, należy on do bardzo bezpiecznych terapii. Po liftingu HIFU nie jest wymagana rekonwalescencja, można od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności. Co istotne, zabiegu nie trzeba wielokrotnie powtarzać. W wielu przypadkach wystarczy jedna sesja, aby uzyskać pożądane efekty, które utrzymują się przez długi czas. Dla podtrzymania rezultatów można powtarzać procedurę 2-3 razy w roku co kilka miesięcy.

Zabieg HIFU na twarz – lifting i redukcja zmarszczek

Jednym z zastosowań technologii HIFU jest lifting twarzy bez skalpela. Z zabiegu skorzystać może każdy, kto nie jest zadowolony z jędrności swojej skóry oraz w przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia. W głębokich warstwach skóry dochodzi do mikrouszkodzeń, które sprzyjają odbudowie włókien kolagenowych i pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Efektem HIFU na twarz jest więc wyraźna poprawa napięcia i gęstości skóry oraz spłycenie zmarszczek. Warto też wspomnieć, że ultradźwięki pozytywnie wpływają na zwężanie rozszerzonych porów oraz poprawiają owal twarzy.

Zobacz też:
Nucleofill – lifting na poziomie komórkowym. Dla kogo najlepszy jest ten zabieg?

Ponieważ lifting HIFU pozwala na jednoczesne ujędrnienie skóry i redukcję tkanki tłuszczowej, sprawdza się również jako metoda redukcji drugiego podbródka. Miejsce to zostaje wysmuklone, a skóra staje się bardziej napięta i jędrna.

Zabieg HIFU na ciało – ujędrnienie i wyszczuplenie

Wskazaniem do liftingu HIFU urządzeniem Utims jest tzw. miejscowa otyłość, czyli tkanka tłuszczowa nagromadzona w miejscach, z których trudno jest ją usunąć, np. na brzuchu, ramionach czy udach. Zabieg skutecznie eliminuje tkankę tłuszczową, gdyż technologia HIFU dociera nawet do głęboko położonych tkanek. Podczas zabiegu skutecznie rozbijane są komórki tłuszczowe, które następnie usuwane są przez organizm na drodze procesów metabolicznych. Jednocześnie obkurczona zostaje skóra, co daje wielowymiarowy efekt – szczuplejszego i jędrniejszego ciała. Lifting HIFU polecany jest również kobietom, które mają problem z wiotkością skóry po ciąży, a także osobom zmagającym się z luźną skórą na brzuchu po odchudzaniu.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki MirackiPowiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2021