Najnowsza innowacja w dziedzinie pielęgnacji skóry zdobywa popularność, ale wywołuje także zdziwienie. Krem na hemoroidy pod oczy budzi kontrowersje i ciekawość wśród konsumentów. Czy to tylko marketingowa sztuczka, czy może istnieje prawdziwa podstawa naukowa dla takiego rozwiązania? Przeanalizujmy tę nietypową propozycję!
Stosowanie kremu na hemoroidy pod oczy
Maść na hemoroidy na worki pod oczami ma prawo działać, a tajemnica tkwi w jego składzie. Kremy na hemoroidy zawierają w swoim składzie tribenozyd, którego zadaniem jest zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych, a w rezultacie zmniejszenie obrzęków i sińców pod oczami.
Wykazuje również działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Niektóre kremy oparte na naturalnych składnikach takich jak wyciąg z kłącza ruszczyka oraz wyciąg z arniki również działają w ten sposób – poprawiają krążenie krwi, zmniejszają obrzęki i zastoje krwi.
Efekty
Podobno efekty widoczne są już po kilkunastu minutach. Do stosowania maści na hemoroidy na twarz kusi również niska cena, znacznie niższa niż w przypadku przebadanych, sprawdzonych kremów pod oczy. Dlaczego? Ponieważ specjalistyczne kremy i maści pod oczy przechodzą rygorystyczne badania, które mają na celu sprawdzenie, czy na pewno są bezpieczne do stosowania tak blisko naszych oczu i czy nie zaszkodzą delikatnej skórze.
Czy warto eksperymentować na skórze pod oczami?
Skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa i cienka. Powieki i skóra pod oczami są również szczególnie wrażliwe na wszystkie szkodzące, alergizujące i podrażniające czynniki, dlatego nie jest to dobre miejsce na eksperymenty.
Jakie mogą być skutki stosowania maści na hemoroidy pod oczy?
Do skutków ubocznych stosowania maści na hemoroidy pod oczy zaliczyć można:
- trwałe uszkodzenia skóry – szczególnie jeśli w składzie maści na hemoroidy znajdują się sterydy i/lub antybiotyki;
- zapalenie spojówek – niektóre kremy pod oczy zawierają bardzo drażniący etanol i silne konserwanty;
- wysypkę, zaczerwienienie, świąd, pieczenie – reakcja alergiczna na składniki kremu;
- wysuszenie skóry – również za sprawą alkoholu w składzie;
- wypchanie porów, wypryski – na skutek silnie zapychających składników w maści na hemoroidy, m.in. wazeliny i parafiny;
- powiększenie obrzęków pod oczami i sińców.
Nawet jeśli po pierwszym użyciu nie wystąpią takie objawy, nie znaczy to, że nie pojawią się za drugim, trzecim razem lub po tygodniu stosowania produktu. Na rynku dostępnych jest wiele skutecznych i przystępnych cenowo kremów pod oczy, które są dla tej okolicy całkowicie bezpieczne.
Jak wybrać bezpieczny krem pod oczy? Skuteczne maści na worki pod oczami
Skóra pod oczami jest szczególnie wrażliwa i cienka, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Często zapomina się o doborze kosmetyku właśnie na tę szczególną okolicę. Kiedy warto zacząć używać kremu pod oczy? Jak najwcześniej, nawet przed ukończeniem 25. roku życia. To właśnie na tej części twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry – zmarszczki, tzw. kurze łapki czy zwiotczenie skóry górnych powiek.
Nie jest dobrym pomysłem stosowanie tego samego kremu na twarz i pod oczy. Szczególnie w sytuacji, kiedy na twarz nakładamy silne, o wysokim stężeniu substancji aktywnych, kremy. Kosmetyki te nie są również testowane okulistycznie, jak ma to miejsce w przypadku kremów pod oczy. Mogą podrażnić tę okolicę i przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.
Krem nawilżający czy natłuszczający?
Na początek warto sobie zadać pytanie – czego potrzebuje moja skóra, nawilżenia czy natłuszczenia? W sezonie letnim, pod makijaż, świetnie sprawdzą się kosmetyki lekkie, bardziej nawilżające, jednak w sezonie zimowym oraz na noc – warto stosować kremy natłuszczające.
Aby jak najlepiej chronić skórę przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek, sińców i worków pod oczami, warto wybierać kremy, które w swoim składzie zawierają antyoksydanty, między innymi witaminę E i C, które chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Jakie składniki powinny znaleźć się w kremie pod oczy?
Jeśli twoim problemem są sińce i opuchlizna pod oczami, sięgaj po kremy pod oczy, w których składzie znajdziesz kofeinę, hesperydynę lub siarczan dekstranu. Niektóre kosmetyki posiadają aplikator z metalu, który dodatkowo działa chłodząco i zmniejsza obrzęki.
Poszukujesz kremu pod oczy, który niweluje zmarszczki i doda twojemu spojrzeniu blasku? Wybieraj kosmetyki zawierające ceramidy, retinol, kwas hialuronowy oraz antyoksydacyjne witaminy.
Domowe sposoby na opuchliznę i sińce pod oczami
Jakie są najlepsze domowe sposoby na opuchnięte oczy? Zdecydowanie będą to okłady z ogórka, jabłek, a także zimne torebki po czarnej herbacie. Pomocne mogą okazać się również okłady z wacików nasączone zimnym mlekiem. Kolejnym ciekawym sposobem jest włożenie łyżek na noc do zamrażarki – rano będą idealne, aby wykonać nimi relaksujący masaż okolicy oczu.
Pamiętaj o nawodnieniu
Aby worki i opuchlizna pod oczami nie były twoim problemem, zadbaj również o picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie, śpij minimum 7 godzin dziennie, staraj się zdrowo odżywiać i dbaj o aktywność fizyczną. Często to wystarczy, aby odzyskać świeże spojrzenie. Pamiętaj, że opuchlizna pod oczami może być również objawem choroby – m.in. serca, tarczycy czy układu krążenia. Warto więc wykluczyć ewentualne przyczyny ogólnoustrojowe.