Cellulit uwielbia pojawiać się na brzuchu, jednak jeszcze większym problemem bywa na nogach. W końcu jest on widoczny nie tylko w chwili, gdy ubierać się w bikini, ale i wtedy, gdy chcesz włożyć krótsą spódniczkę czy spodenki. Co możesz zrobić, by poprawić wygląd ud?
Skąd biorą się problemy z cellulitem?
Cellulit jest bardzo częstą i uciążliwą przypadłością. Pojawia się nawet u bardzo szczupłych kobiet, zatem kojarzenie go z nadwagą jest sporym błędem. Aż 90% kobiet z krajów wysokorozwiniętych może mieć ten problem. Dlaczego?
Czym jest cellulit?
Cellulit to nic innego jak podskórny tłuszcz, który wnika w głębsze warstwy skóry. Ponieważ rozkłada się nierównomiernie, z zewnątrz jest zauważalny jako guzki i nierówności, przypominające wyglądem skórkę pomarańczy, w zależności od stadium. Stąd też wzięła się jego alternatywna nazwa.
Cellulit na udach i pośladkach – jakie czynniki sprzyjają takiemu problemowi?
Istnieje wiele czynników, które zwiększają ryzyko pojawienia się cellulitu w dolnych partiach ciała. Jak się okazuje, nie tylko zła dieta i siedzący tryb życia sprzyjają skórce pomarańczowej. Do jej powstania mogą się przyczynić również:
- problemy hormonalne, a przede wszystkim z estrogenem;
- proces starzenia się;
- utrata jędrności skóry;
- problemy układu krążeniowego;
- problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała;
- zła dieta.
Dlaczego cellulit na udach i pośladkach jest tak częstym problemem?
Uda i pośladki to miejsca wyjątkowo narażone na problemy z cellulitem. Tkanka tłuszczowa tworzy tutaj grubszą warstwę, co sprzyja powstawaniu tego defektu urody. To właśnie tu pojawiają się pierwsze grudki, początkowo widoczne tylko po ściśnięciu skóry. W późniejszych stadiach cellulit na udach może być przyczyną nie tylko kompleksów, ale i bólu. Walka z nim staje się zatem ważną kwestią, a im szybciej ją rozpoczniesz, tym lepiej dla ciebie.
Cellulit na udach – rodzaj a sposób leczenia
Walka z cellulitem wymaga czasu i konsekwencji. Nie jest to proste starcie, jeśli jednak jesteś osobą wytrwałą, możesz osiągnąć bardzo dobre efekty. Jak pozbyć się cellulitu skutecznie?
Masz cellulit? Określ jego rodzaj!
Zanim poznasz sposoby na cellulit na udach, sprawdź, z jakim jego rodzajem masz do czynienia. Każdy typ ma swoje specyficzne cechy, których poznanie będzie dla ciebie kluczem do sukcesu w walce o jędrną i gładką skórę.
Cellulit wodny jest związany z nieprawidłowym ukrwieniem, a w jego pokonaniu pomagają dieta pełna świeżych owoców i warzyw oraz aktywność fizyczna. Cellulit tłuszczowy ma z kolei związek ze sposobem żywienia i nadmiarem nasyconych kwasów tłuszczowych, zatem w walce z nim priorytetem staje się zmiana nawyków żywieniowych, dieta i ćwiczenia.
Najtrudniejszym wrogiem jest cellulit cyrkulacyjny, związany z osłabieniem włókien kolagenowych i problemami z przepływem krwi. Tutaj najskuteczniejszą metodę redukcji cellulitu stanowią zbilansowana dieta oparta na produktach z niskim indeksem glikemicznym oraz profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.
Jak się pozbyć cellulitu z ud w domu? Antycellulitowa dieta i pielęgnacja
Odpowiednia pielęgnacja i zdrowa dieta to dwie ważne kwestie, o które musisz zadbać, jeśli denerwuje cię cellulit. Jak się pozbyć tego problemu? Sprawdź, jakie kosmetyki wybrać!
Jakie kosmetyki warto wybrać?
W drogeriach znajdziesz wiele balsamów i żeli do kąpieli, które dają antycellulitowy efekt. Sięgaj po:
- kosmetyki do peelingu, dzięki którym wygładzisz naskórek, poprawisz krążenie i sprawisz, że aktywne składniki kremów i balsamów będą się lepiej wchłaniać w skórę;
- kosmetyki z kofeiną i karnityną, przyspieszające proces spalania tłuszczu;
- balsamy z wyciągiem z kasztanowca, który wzmacnia naczynia krwionośne, a tym samym pomaga w sprawniejszym usuwaniu toksyn;
- preparaty z wyciągiem z alg, które ujędrniają skórę i pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej;
- kremy i balsamy z wyciągiem z bluszczu, który bardzo dobrze wpływa na mikrokrążenie skórne.
Unikaj z kolei kosmetyków, w których pojawiają się:
Domowe sposoby na cellulit na udach
Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na kosmetyki lub wolisz naturalne metody walki z cellulitem, oto kilka podpowiedzi. Postaw na:
- naprzemienne prysznice, poprawiające krążenie krwi;
- peeling ze zmielonych ziaren kawy, przyspieszający rozkład komórek tłuszczowych;
- peeling z soli morskiej, który poprawia mikrokrążenie i zwiększa przepływ limfy;
- masaż z dodatkiem olejków: rozmarynowego, migdałowego i koprowego;
- szczotkowanie na sucho, pobudzające i dotleniające skórę.
Jaka dieta pomoże pokonać cellulit na udach?
To, co jesz, również ma ogromne znaczenie. Niewłaściwa dieta może przyczynić się do wielu problemów, również tych z cellulitem. Jak zwalczyć go dietą? Na początek wyklucz ze swojej diety produkty takie jak:
- sól;
- kawa;
- cukier;
- żywność typu fast food.
W diecie znajdziesz też sojuszników w zmaganiach z powstawaniem cellulitu. Jeśli chcesz się przed nią chronić, sięgaj częściej po:
- produkty będące dobrym źródłem błonnika;
- warzywa i owoce o moczopędnych właściwościach (m.in. seler, pietruszka, arbuz, żurawina);
- produkty z pełnych ziaren zbóż;
- zieloną herbatę i ziołowe napary.
Pamiętaj też o piciu większych ilości wody, dzięki czemu poprawisz metabolizm i oczyścisz organizm ze szkodliwych toksyn.
Aktywność fizyczna w walce z cellulitem. Jakie ćwiczenia na cellulit?
Aktywność i wykonywanie ćwiczeń fizycznych to szansa na zachowanie lepszej formy, zgrabnej sylwetki oraz zwalczenie cellulitu. Jeśli marzysz o zgrabnych nogach, postaw na spacery, jazdę na rowerze lub jogging. Aerobic, zajęcia pilates oraz joga to kolejne formy aktywności fizycznej, dzięki którym pokonasz cellulit. Dobre efekty osiągniesz, stawiając na pływanie i wycieczki rowerowe. Doceń też klasyczne ćwiczenia, takie jak przysiady.Z ich pomocą wzmocnisz mięśnie brzucha i nóg i pozbędziesz się cellulitu na pośladkach i udach.
Jaki sposób na cellulit na udach promują salony urody?
W salonach urody zabiegi na cellulit zajmują bardzo ważne miejsce. W ofercie znajdują się m.in.:
- masaże antycellulitowe, które pobudzają krążenie krwi, pomagają w usuwaniu toksyn oraz pobudzają skórę z cellulitem do produkcji większych ilości kolagenu i elastyny;
- liposukcja laserowa, polegająca na odsysaniu tłuszczu za pomocą lasera;
- mezoterapia igłowa, dzięki której twoja skóra zostanie wzmocniona odżywczymi substancjami;
- body wrap, czyli wmasowanie w skórę substancji przyspieszającej spalanie tkanki tłuszczowej i owinięcie ciała folią;
- karboksyterapia, czyli zabieg wykorzystujący moc dwutlenku węgla.
Cellulit to częsty problem, z którym możesz skutecznie walczyć. Jeśli nie potrafisz zaakceptować pomarańczowej skórki, zmień siedzący tryb życia na. Dieta i ruch połączone z odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi mogą zdziałać cuda i pomóc ci w spełnieniu marzeń o nogach idealnych