W kosmetyce wyróżniamy wiele technik masażu twarzy. Od typowo klasycznego, przez relaksacyjne, na drenażach limfatycznych kończąc. Oddziaływanie na skórę każdego z nich będzie się nieco różnić. Możemy jednak wskazać ogólne dobroczynne właściwości masażu. Sprawdź, jak działa masażer do twarzy!
Jak masaż twarzy wpływa na tkanki skóry?
- regeneracja mięśni twarzy, uwolnienie ich od napięć. Przy przewlekłym stresie można zaobserwować pewne charakterystyczne „spięcia”. Podczas masowania partii twarzy dotkniętej stresem pacjent odczuwa lekki ból;
- pomoc w oczyszczaniu. Na skórze twarzy zawsze znajdują się resztki łoju, złuszczonego naskórka, zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska czy pozostałości po nieodpowiednio wykonanym demakijażu. Masaż rozgrzewa delikatnie tkanki, zwiększa przemianę materii komórek skóry. Dotlenia ją;
- przyspieszenie procesów regeneracyjnych;
- pozbycie się zastojów limfy, która przyczynia się do powstawania opuchlizny i obrzęków;
- zwiększenie wchłanialności substancji odżywczych z preparatów do pielęgnacji;
- poprawa napięcia skóry;
- pobudzenie krążenia krwi;
- poprawienie owalu twarzy.
Wskazania do masażu:
- cera dojrzała, szara i smutna, z wyraźnym brakiem jędrności,
- opadnięte policzki,
- zmarszczki różnego pochodzenia,
- bruzdy,
- spięcie mięśni,
- obrzęki i zasinienia.
Przyjrzyj się swojej twarzy bardzo dokładnie. Odpowiedni masaż wykonywany w domu za pomocą tzw. masażera może zapewnić Ci świetne efekty. Najpierw natomiast musisz wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, które mogą być ogólne lub bardziej miejscowe. Niedostosowanie się do zaleceń może wywołać więcej szkody niż pożytku.
Nie zaleca się wykonywania masażu w przypadku:
- opryszczki,
- niezidentyfikowanych zmian na skórze,
- chorób bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych skóry,
- trądziku z licznymi stanami zapalnymi,
- gorączki,
- przerwanej ciągłości naskórka,
- po usunięciu zęba,
- chorób tarczycy (pomijanie okolicy szyi),
- chorób nowotworowych.
Masażery do twarzy – rodzaje
- szczotka,
- wałek jadeitowy (masażer do twarzy z jadeitu),
- masażer 3D,
- kamień gua sha,
- bańka chińska.
W przypadku masażerów z kamieni szlachetnych wykorzystuje się również kwarc bądź ametyst.
Szczotka do masażu twarzy
Masaż ciała szczotką na sucho jest bardzo popularny. Dlaczego zatem nie masować twarzy szczotką? Na rynku dostępne są szczotki syntetyczne lub z naturalnego włosia. Można ich używać już podczas mycia twarzy, jeśli są do tego przystosowane. Wiele kobiet jest zachwyconych peelingiem wykonywanym szczotką do twarzy. Wpływa ona na lepsze ukrwienie tkanek. Pomaga efektywniej wniknąć składnikom używanym w dalszych etapach pielęgnacji. Ze względu na charakter szczotki nie jest ona polecana do cery wrażliwej ani trądzikowej. Masaż szczotką wykonuj kilka razy w tygodniu. Stosuj koliste ruchy, omijając okolice oczu.
Roller do twarzy
Zwany również jadeitowym rollerem. Czy wiesz, że możliwe, że to właśnie roller do twarzy kryje się za piękną cerą Koreanek? U nas stał się popularny całkiem niedawno. Jeśli zależy ci na ukrytym przekazie duchowym, to przyrząd idealny dla ciebie. Kamienie szlachetne wykorzystywane w masażerach mają na celu uzdrawiać nie tylko twoją skórę, ale i duszę.
W medycynie chińskiej jadeit był stosowany do uzdrawiania m.in. wątroby. Wierzono, że leczy z depresji i chorób psychicznych. To kamień wszechobecnego szczęścia, najsilniejszy z wszystkich amuletów. Nazywany jest kamieniem młodości. Wałek wykonany z jadeitu powinnaś stosować przynajmniej dwa razy w tygodniu. Możesz go dodatkowo schłodzić w lodówce. Zimno kamienia rozprawi się z obrzękami. Roller rozluźni spięte mięśnie, wygładzi cerę. Pory będą mniej widoczne, a koloryt ujednolicony.
Kamień Gua Sha
Kamień Gua sha swoim wyglądem przypomina trochę zniekształcone serce. Jego kształt jest dobrany specjalnie do anatomii twarzy – zapewnia efektywny masaż. Mówi się, że przyrząd ten stanowi konkurencję dla rollerów jadeitowych. Najlepiej, jeśli przetestujesz obydwa i wybierzesz ten, który spełnia bardziej Twoje oczekiwania.
Masażer 3D
Masażer 3D wykonany jest z metalowego tworzywa. Posiada dwie charakterystyczne kulki, które, obracając się, zasysają fałd skórny. Można nim wykonać naprawdę intensywny masaż na twarzy, szyi oraz dekolcie. Masażer 3D pobudza skórę. Daje efekt wyraźnego zmniejszenia widoczności zmarszczek, rozluźnia napięcia twarzy. Redukuje też nadmierną opuchliznę.
Bańka chińska
Okazuje się, że bańka chińska to nie tylko świetny przyrząd wykorzystywany w walce z cellulitem. Świetnie sprawdza się również na twarzy. Oczywiście bańka służąca do masażu twarzy jest mniejsza. To jeden z lepszych gadżetów, który możesz sobie sprawić, jeśli borykasz się z ciągłym uczuciem opuchnięcia. Uwaga! Możesz jej używać, tylko jeśli twoja cera nie ma problemów naczyniowych.
Sprawdź, jak wykonać masaż wałkiem jadeitowym
Masaż rollerem jadeitowym jest bardzo prosty do opanowania. Sekret tkwi w systematyczności. Zrób sobie domowe SPA chociaż raz w tygodniu. Twoja skóra odwdzięczy Ci się rewelacyjnym wyglądem.
- Zrób demakijaż. Dokładnie i powoli oczyść skórę z zanieczyszczeń.
- Wykonaj masaż twarzy. Pamiętaj, by jego kierunek był przeciwny do kierunku grawitacji.
- Opracuj policzki, brodę, okolicę bruzd nosowo-wargowych.
- Następnie masuj czoło. Skup się na rozmasowywaniu drobnych zmarszczek.
- Przejdź do kolejnych kroków codziennej pielęgnacji lub nałóż odżywczą maskę.
Wiesz już, jakie są najpopularniejsze masażery do twarzy i kto powinien ich używać. Zdecyduj się na jeden z nich i poznaj korzyści masażu twarzy.