Chociaż wiele osób ma wątpliwości co do charakteru rytuału, jakim jest lingam, wynika to najczęściej z różnic kulturowych między światem Wschodu i Zachodu. W naszym kraju genitalia i ich dotykanie mają na celu przede wszystkim pobudzenie seksualne. W przypadku masażu lingam jest jednak inaczej – zabieg ma bowiem wymiar nie tylko fizyczny, ale i duchowy. Czytaj o nim więcej!

Czemu służy masaż lingam?

masaż lingam brzuch

Warto pamiętać, że w tradycji hinduistycznej podejście do leczenia ciała ma charakter holistyczny – ważne jest skupienie się nie tylko na samym chorym miejscu, ale i przyczynach, dla których schorzenie w ogóle się pojawiło. Dla zachowania zdrowia niezbędna jest równowaga psychiczna i fizyczna. Wierzy się, że większość napięć i dolegliwości ma swoje podłoże w zaburzeniu w przepływie energii życiowej. Masaż konkretnych punktów na ciele, tzw. punktów marma, ma natomiast na celu ich odblokowanie.

Nie inaczej jest w przypadku masażu lingam – jego celem jest poprawa życia seksualnego; następuje to poprzez nacisk poszczególnych obszarów, dzięki czemu następuje uwolnienie napięć, nagromadzonych negatywnych emocji i przełamanie barier.

Korzyści masażu tantrycznego lingam

Korzyści wynikające z masażu lingam zaskakują wielu klientów, pojawiających się na zabiegu po raz pierwszy. Z usług profesjonalnych gabinetów, które oferują masaż tantryczny lingam, korzysta coraz więcej mężczyzn, którzy odczuwają potrzebę uporania się z nieprzepracowanymi napięciami i traumami, kumulującymi się niebezpiecznie w ich ciele i zatruwającymi ich codzienne funkcjonowanie. Do najczęściej wymienianych korzyści masażu należą:

  • lepsze zapanowanie nad popędem;
  • nauka słuchania potrzeb swojego ciała i jego lepsza kontrola;
  • pomoc w zaburzeniach erekcji i przedwczesnym wytrysku;
  • uwolnienie od nadmiernego stresu i napięcia;
  • wspomaganie leczenia depresji.

Przebieg masażu lingam

masaż lingam stopy

Każdy zabieg lingam wymaga indywidualnego podejścia masażysty do jego klienta. Ważne jest poszanowanie granic i zagwarantowanie, że mężczyzna poddawany masażowi będzie w stanie na tyle zaufać profesjonaliście, aby móc w pełni doświadczyć korzyści pozabiegowych.

Na początek wielu specjalistów radzi skorzystać z usług, które nie polegają na masażu miejsc intymnych. Pomoże to oswoić się z własną nagością oraz dotykiem obcej osoby. Masażysta powinien wykonywać podczas zabiegu długie, przejściowe ruchy, biegnące od stóp aż po klatkę piersiową. Po takim ogólnym masażu tantra można spróbować poddać się zabiegowi lingam. Natężenie nacisku i długość sesji zależą w dużej mierze od problemów, z jakimi mierzy się dany klient.

Zobacz też:
Masaż Shantala – na czym polega i kto może z niego korzystać? Poznaj wskazania i przeciwwskazania tej techniki masażu

Czy w trakcie masażu może dojść do orgazmu?

Warto nadmienić, że prawidłowo wykonany masaż lingam nie powinien doprowadzać mężczyzny do ejakulacji, która jest niezgodna z tantrą. Zdarza się, że klienci przeżywają orgazm, nie wiąże się on jednak z wytryskiem ani nawet erekcją. Aby jednak móc przeżyć ten rodzaj przyjemności należy upewnić się, że masażysta lub masażystka znają się na swojej pracy i potrafią przeprowadzić zabieg w sposób profesjonalny.

O czym pamiętać podczas masażu lingam?

masaż lingam łydki

Prócz takich elementów masażu lingam jak wybór odpowiedniego salonu i nabranie zaufania do masażysty, ważne jest zadbanie o właściwą atmosferę podczas zabiegu. Mogą zaliczać się do tego:

  • przyjemna temperatura w pomieszczeniu;
  • relaksująca muzyka;
  • rozluźniające doznania zapachowe (kadzidełka, świeczki itp.).

Ponadto warto pamiętać, aby przed samym masażem wziąć dokładny prysznic – w niektórych salonach masażu oferowana jest możliwość wzięcia kąpieli przed zabiegiem i po nim.

Masaż lingam – podsumowanie

masaż lingam plecy

Masaż lingam to dla wielu mężczyzn przeżycie niemal mistyczne. Nie tylko pozwala nawiązać lepszy kontakt z własnym ciałem, ale także stanowi doskonały początek dla dalszego rozwoju duchowego. Jeżeli zastanawiasz się nad poddaniem się zabiegowi, dobrym pomysłem może być udanie się do salonu z partnerką – na ciebie czeka masaż lingam, na nią zaś joni. Wspólnie przeżyjcie coś niezwykłego, co całkowicie zmieni wasze życie seksualne!Powiązane artykuły: