Marzysz o skutecznej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej w domu? Roller do twarzy świetnie wpisuje się w te oczekiwania. Sprawdź, jakich efektów można się spodziewać po dermarollerze. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy to coś dla ciebie!
Czy wiesz, na czym polega rolowanie twarzy? To zabieg pielęgnacyjny, który pozwala odmłodzić skórę. Roller do twarzy jest niewielkim sprzętem z wałkiem i igłami. Te ostatnie wzbudzają twój niepokój? Nie ma się czym martwić, bo to właśnie ich działanie w konsekwencji prowadzi do polepszania się stanu skóry twarzy. Czytaj nasz artykuł, aby jeszcze bardziej zgłębić tę metodę pielęgnacji!
Roller do twarzy/derma roller – co to jest?
Dermaroller (roller igłowy do twarzy) to niewielki przyrząd, którego stosowanie w domu stanowi alternatywę dla zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Jak wygląda? Ergonomiczna rączka zaopatrzona jest w niewielki wałek, na którym znajdują się malutkie i cienkie igiełki. Igły rozmieszczone są na rolce równomiernie, a ich liczba różni się w zależności od rodzaju przyrządu. Najczęściej jest ich około kilkuset.
Dermaroller – działanie
Mimo że obecność igiełek na derma rollerze może budzić obawy i niepokój, to właśnie one odpowiadają za działanie narzędzia. Powodują mikrouszkodzenia na skórze i stymulują ją do regeneracji i odnowy, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny. Derma roller do twarzy działa na skórę odmładzająco. Ponadto, za jego pośrednictwem mogą podczas zabiegu przeniknąć do skóry cenne składniki zawarte w specjalnym serum.
Roller do twarzy – jak używać?
Już wiesz, że derma roller to rolka do twarzy, więc nie powinno cię dziwić, jak należy go używać. Wałek z igłami trzeba rolować po skórze. Warto jednak pamiętać, że aby cieszyć się efektami stosowania derma rollera, trzeba wykonywać zabieg równomiernie. Jak się za to zabrać? Najlepiej rolować twarz od boku do boku, od góry do dołu i na ukos. Teraz czas na wskazówki, jak rollera do twarzy trzeba używać krok po kroku.
Rolowanie twarzy krok po kroku
- Umyj i zdezynfekuj dłonie lub załóż rękawiczki jednorazowe.
- Dokładnie umyj twarz oraz szyję i dekolt, jeśli na nich również będziesz pracować. Użyj w tym celu żelu do mycia twarzy.
- Wyjmij derma roller z pudełka i zdezynfekuj głowicę przyrządu.
- Rozpocznij rolowanie twarzy od jednego do drugiego boku, a następnie od góry do dołu i na ukos.
- Przesuwaj się po twarzy partiami.
- Nie wykonuj więcej niż kilka przejazdów rollerem do twarzy w jednym miejscu.
- Staraj się nie naciskać na przyrząd, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz przygodę z rolowaniem twarzy.
- Zachowaj szczególną ostrożność, rolując okolice oczu i ust.
- Po zabiegu przepłucz roller w gorącej wodzie i zdezynfekuj głowicę.
- Pozostaw go do wyschnięcia tak, aby ostrza nie dotykały blatu.
- Dermaroller przechowuj w pudełku.
Dermaroller – efekty
Roller do twarzy z igiełkami używany regularnie przynosi zadziwiające efekty. Należą do nich na przykład:
- spłycenie lub redukcja zmarszczek;
- zmniejszenie porów;
- poprawa gęstości, jędrności i elastyczności skóry;
- redukcja blizn i przebarwień;
- poprawa kolorytu skóry;
- odżywienie i nawilżenie skóry (jeśli derma roller stosowany jest wraz z preparatem).
Pierwsze efekty stosowania rollera widać już po kilku zabiegach.
Jaki roller z igłami wybrać?
Bardzo istotne jest to, że podczas zabiegu rollerem w domu nie może dojść do mocnego uszkodzenia skóry. Krwawienie nie powinno mieć miejsca. Miej na uwadze, że do użytku domowego należy wybierać rollery do twarzy o cieńszych igłach, maksymalnie 0,25 mm.
Derma roller pod oczy
Jako że praca rollerem w okolicach oczu nie jest łatwa i wymaga szczególnej ostrożności, warto wybrać specjalny roller pod oczy. Znajduje się na nim mniej igieł, a sama głowica jest nieco węższa, co pozwala uzyskać większą precyzję.
Derma roller pielęgnacja po zabiegu
Roller igłowy do twarzy powoduje mikrouszkodzenia skóry, dlatego po zabiegu jest ona zaczerwieniona, tkliwa i lekko obrzmiała. Należy wówczas pielęgnować ją bardzo delikatnie, stosując specjalne kremy o działaniu nawilżającym i regenerującym. W ciągu 24 godzin od zabiegu nie można wykonywać makijażu. Niezbędne jest również stosowanie kremów z filtrem do czasu, aż skóra całkowicie się zagoi.
Jak często i kiedy wykonywać rolowanie twarzy?
Skóra po zetknięciu z rollerem do twarzy jest bardzo wrażliwa, dlatego najlepiej wykonywać rolowanie wieczorem. W czasie snu organizm lepiej się regeneruje. Zabieg derma rollerem z igłami 0,25 mm można wykonywać co kilka dni, jednak należy zwracać szczególną uwagę na stan skóry i indywidualne odczucia. Po kilku seriach z rolką do twarzy konieczne są kilkutygodniowe przerwy. Najlepszym czasem na wykonywanie zabiegów jest jesień i zima, gdyż w czasie wiosny i lata skóra jest bardziej narażona na działanie słońca. Stosowanie kremów ochronnych z filtrem jest wówczas obowiązkowe.
Derma roller – przeciwwskazania
Niestety, nie każdy może stosować roller do twarzy jako narzędzie do pielęgnacji swojej skóry. Przeciwwskazaniem do zabiegu są:
- cukrzyca;
- łuszczyca;
- atopowe zapalenie skóry;
- aktywny trądzik;
- niepokojące zmiany skórne;
- opryszczka;
- stany zapalne skóry;
- nowotwory;
- ciąża i karmienie piersią;
- infekcje;
- obecność wypełniaczy;
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
Derma roller a kosmetyki
Rollera do twarzy można używać samodzielnie lub z wykorzystaniem specjalnego kosmetyku. Jakie to kosmetyki? Są to preparaty witaminowe z ukierunkowanym działaniem. Jeśli chcesz rolować twarz z wykorzystaniem serum, najlepiej kup dopasowane kosmetyki. Często są one dostępne w zestawie z derma rollerem.
Roller do twarzy – cena
Roller igłowy do twarzy możesz kupić już za kilkadziesiąt złotych. Cena może być wyższa, jeśli do zestawu dołączone są głowice o różnych rozmiarach lub ampułki z serum.
Roller do twarzy to świetne rozwiązanie dla kobiet, które w domowym zaciszu pragną odmłodzić swoją skórę, pozbyć się przebarwień i blizn. Wykonanie zabiegu jest łatwe i bezpieczne. Pamiętaj oczywiście, by przestrzegać ogólnych zaleceń stosowania derma rollera oraz wskazówek producenta. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z rolowaniem twarzy.