Zmarszczki, które z wiekiem pojawiają się na twarzy, mogą stać się dla ciebie przyczyną wielu kompleksów. Szczególnie uciążliwe są lwia zmarszczka oraz bruzdy nosowo-wargowe. To one w największym stopniu wpływają na twój wygląd – niestety, niezbyt pozytywnie. Chcesz się z nimi rozprawić? Sprawdź, jak tego dokonać!

Przyczyny powstawania bruzd nosowo-wargowych

Zanim zaczniesz walczyć z bruzdami na twarzy, sprawdź, w jaki sposób powstaje ten typ zmarszczek. Wiedza ta sprawi, że łatwiej będzie ci zadbać o skórę oraz jej wygląd. 

Bruzdy na twarzy a wiek

bruzdy nosowo wargowe młoda

Zmarszczki powstają z wiekiem – na pewno wiesz o tym doskonale. Jeśli jednak myślisz, że jako młoda osoba nie musisz się nimi przejmować, jesteś w dużym błędzie. Bruzda nosowo-wargowa zaczyna się tworzyć już po 20 roku życia. Ma to ścisły związek ze zmniejszającą się z wiekiem ilością kolagenu i elastyny w skórze. Jako że skóra wokół warg jest wyjątkowo podatna na działanie grawitacji, to właśnie w tym rejonie zaczynają się tworzyć pierwsze zmarszczki. Efekt? Słabnąca skóra zaczyna zauważalnie opadać, co negatywnie wpływa na twój wygląd i sprawia, że owal twojej twarzy zaczyna się powoli zmieniać. 

Bruzdy nosowo-wargowe a styl życia

bruzdy nosowo wargowe dieta

Na stan twojej cery wpływa nie tylko wiek, ale i prowadzony przez ciebie tryb życia. Brak odpowiedniej pielęgnacji, niezdrowa dieta oraz częste wahania wagi – oto kolejne czynniki, które mogą przyspieszyć proces starzenia się skóry i sprawić, że bruzdy nosowezaczną ci dokuczać już w bardzo młodym wieku. Co możesz zrobić z tym problemem? 

Zmarszczki nosowo-wargowe – jak je zlikwidować? Pielęgnacją!

bruzdy nosowo wargowe krem

Bruzdy, które pojawiają się w rejonie warg i nosa, możesz zwalczać na wiele sposobów. Jakie prezentują się metody walki z tym problemem? Oto kilka najpopularniejszych, dzięki którym fałdy nosowo-wargowe staną się mniej widoczne, a ty znów będziesz mogła się cieszyć pięknym wyglądem. 

Podstawowe zasady pielęgnacji 

Jeśli nie chcesz, by bruzdy wargowo-nosowe negatywnie wpływały na twój wygląd, zadbaj w porę o odpowiednie nawilżenie skóry. Dlaczego? Bo im większa tendencja do przesuszania się skóry, tym większe problemy ze zmarszczkami. 

Bruzdy nosowo-wargowe kontra witamina C

W walce ze zmarszczkami nosowo-wargowymi pomogą ci te kosmetyki, w których pojawiają się większe ilości witaminy C. Kremy z takim dodatkiem dobrze radzą sobie w walce z wolnymi rodnikami, a tym samym spowalniają proces starzenia się skóry. Witamina C dodatkowo rozjaśnia przebarwienia i wspiera naczynia krwionośne, dzięki czemu odgrywa bardzo ważną rolę w pielęgnacji cery dojrzałej. 

Witamina E dla młodej skóry

Twoją sojuszniczką w walce o utrzymanie jędrnej i elastycznej skóry będzie też witamina E, nie bez powodu nazywana witaminą młodości. Jest ona skutecznym przeciwutleniaczem, a regularne korzystanie z jej wsparcia nie tylko chroni przed powstawaniem zmarszczek i bruzd, ale też przyspiesza proces regeneracji skóry. 

Witaminę E znajdziesz w wielu kremach i balsamach, dostępna jest również w formie płynu, z którego możesz korzystać podczas masażu twarzy. Takie serum, aplikowane bezpośrednio na skórę, pomoże ci w walce z najbardziej problematycznymi zmarszczkami, np. z lwią zmarszczką oraz bruzdami nosowo-wargowymi.

Doceń moc roślinnych flawonoidów

Kremy na bruzdy nosowo-wargowe mogą zawierać również większe ilości roślinnych flawonoidów. Dzięki nim wolne rodniki przestają być tak wielkim obciążeniem dla skóry. Flawonoidy w naturze odpowiadają za barwę i zapach roślin. Mają również właściwości pielęgnujące, dzięki którym możesz znaleźć te substancje w wielu kosmetykach – szczególnie w tych przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej i wiotkiej. Korzystając z ich wsparcia, możesz spowolnić proces starzenia się skóry.

Zobacz też:
Zaskórniki zamknięte i otwarte – jak powstają? Sposoby na pozbycie się zaskórników

Jakie flawonoidy spotkasz najczęściej? W kosmetyce najbardziej popularne są:

  • zielona herbata;
  • nasiona i pestki winogron;
  • miłorząb japoński.

Gimnastyka twarzy a wygładzenie zmarszczek

bruzdy nosowo wargowe profil

Prostym i skutecznym sposobem na bruzdy nosowo-wargowe jest regularna gimnastyka twarzy. Najprostsze ćwiczenie polega na powolnym i bardzo dokładnym wypowiadaniu samogłosek (a, e, i, o, u) w taki sposób, by pobudzić do pracy mięśnie twarzy. Taka gimnastyka, połączona z masażem skóry, może przynieść ci wiele pozytywnych rezultatów i zmniejszyć widoczność bruzd nosowo-wargowych. 

Zmień styl życia!

Chcesz cieszyć się zdrową i młodą skórą? Zacznij żyć zdrowo i lepiej się odżywiać! Unikaj stresu, zadbaj o odpowiednią ilość wypoczynku, a przede wszystkim zrezygnuj z alkoholu oraz palenia papierosów. Unikaj też przetworzonej żywności, która może negatywnie wpływać na stan twojej skóry. Nie zapominaj jednocześnie, że bardzo ważną sprawą jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Pij około 2 litrów wody dziennie. 

W walce ze zmarszczką nosowo-wargową pomogą ci również:

  • suplementacja kolagenu;
  • sięganie po produkty zawierające witaminy: A, C oraz E.

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej odmładzające skórę

bruzdy nosowo wargowe zmartwienie

Uciążliwe bruzdy nosowo-wargowe możesz pokonać przy wsparciu profesjonalistów. Nie brak zabiegów kosmetycznych, dzięki którym zmarszczki przestają być widoczne, a twoja skóra staje się bardziej elastyczna. Na co możesz postawić?

Bruzdy nosowo-wargowe a nici PDO

Nici PDO to coraz bardziej popularny sposób na starzejącą się skórę. Skutecznie pobudzają ja do produkcji większych ilości kolagenu, dzięki czemu zmarszczki przestają być tak wielkim problemem. Podczas zabiegu na bruzdy nosowo-wargowe, nici wprowadzane są tam, gdzie przebiega naturalna linia napięcia skóry. Są one wykonane z polidioksanonu, który w ciągu 8 miesięcy po zabiegu jest wchłaniany przez skórę, co przekłada się na zwiększenie jej napięcia i elastyczności. Pierwsze efekty widać już po 4 tygodniach od zabiegu, choć na najlepsze rezultaty trzeba czekać około 3 miesięcy. 

Zabiegi usuwania bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym to kolejna propozycja, którą kuszą salony urody i medycyny estetycznej. Substancja ta wykazuje się dużą skutecznością nawet w przypadku głębokich zmarszczek, stąd też jego duża popularność. Zabieg kosmetyczny z takim kwasem jako wypełniaczem sprawia jednocześnie, że twoja skóra jest lepiej nawilżona, a tym samym skuteczniej chroniona przed dalszym procesem starzenia się.

Zabiegi z laserem frakcyjnym 

bruzdy nosowo wargowe senior

W walce o gładką, wolną od zmarszczek skórę pomocne są takie zabiegi kosmetyczne jak te z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. W jego działaniu wykorzystywane są wiązki światła, które uszkadzają skórę, pobudzając ją tym samym do zwiększenia ilości produkowanego kolagenu. Efekt? Mniej problemów ze zmarszczkami, bruzdami oraz bliznami potrądzikowymi. 

Bruzdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka oraz inne oznaki starzenia się skóry nie muszą ci już spędzać snu z powiek. Jeśli w porę zadbasz o swoją skórę i zapewnisz jej odpowiednią pielęgnację, możesz osiągnąć zadziwiające rezultaty. Na późniejszym etapie pomocne są zabiegi medycyny kosmetycznej.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2021