Nie tylko predyspozycje genetyczne sprawiają, że powstają zmarszczki oraz inne niedoskonałości skóry. Szereg czynników takich jak stres, pośpiech, niewłaściwa pielęgnacja czy niezdrowe jedzenie pogłębiają te problemy. Laser Genesis rozwiązuje liczne problemy nie tylko związane z wyglądem, ale również zdrowotne. Fotoodmładzanie tą metodą jest dużo lepsze niż tą jaką oferuje jej starsza wersja, jaką jest metoda IPL. Działanie lasera Genesis dociera do skóry właściwej, skutecznie lecząc i poprawiając urodę. Tworzenie się nowych włókien kolagenowych, zwiększenie napięcia skóry, a w efekcie spłycenie zmarszczek. Przeczytaj artykuł i poznaj kolejne świetne rezultaty, jakie można uzyskać korzystając z takiego zabiegu.
Laser Genesis – jak działa?
Efekt próżni uzyskany pod głowicą, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Temperatura skóry oraz naczyń krwionośnych zostaje podwyższona, dzięki czemu laser Genesis jest tak skuteczny oraz rozwiązuje wiele problemów z cerą i nie tylko. Dzięki termicznej relaksacji skóry odczuwane ciepło wpływa również na dobre samopoczucie klienta. Urządzenie wykorzystuje fale o długości 1064 nm. Taka wysoka moc i częstotliwość gwarantują skuteczność, a także satysfakcję klienta.
Kilka faktów o zabiegu z użyciem lasera, które warto znać.
- Specjalista wykonujący zabieg, przesuwa głowicę urządzenia 1-2 cm nad powierzchnią skóry.
- Brak bólu, a w zamian czuć przyjemne ciepło.
- Brak konieczności rekonwalescencji.
- Można stosować przy wszystkich typach skóry.
- Na najlepszy efekt warto poczekać od 3-6 miesięcy po zakończeniu serii zabiegów.
Wskazania do zabiegu laserem Genesis
Wskazań do zabiegu, jakim jest laser Genesis wymienić można wiele. Sprawia to, że coraz więcej klientów pyta i chce go wypróbować.
Jakie schorzenia i problemy mogą zostać zwalczone lub złagodzone tą metodą? Są to:
- trądzik różowaty oraz zwykły;
- blizny;
- rumień;
- znamiona;
- wybroczyny;
- popękane naczynka;
- rozszerzone pory;
- rozstępy;
- grzybica paznokci;
- drobne linijne zmarszczki;
- cienie pod oczami;
- u osób po 30 roku życia w celu opóźnienia procesów starzenia.
Laser Genesis – przeciwwskazania
Zabieg Genesis może być wykonywany u wielu osób. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Ciąża, to niemal podstawowy czas, w którym nie można mieć wykonanych wielu zabiegów kosmetycznych. Aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze oraz ropne również dyskwalifikują. Korzystanie z solarium także wyklucza zabieg laser Genesis. Leczenie trądziku za pomocą leków doustnych, a także spożywanie ziół i substancji fotouczulających wyklucza taki zabieg. W przypadku, gdyby był wykonany, mogłyby powstać na skórze przebarwienia. Należy zwrócić uwagę, żeby ciągłość naskórka nie była przerwana. Zmniejszy to ryzyko ewentualnych skutków ubocznych.
Jakie jeszcze schorzenia poza trądzikiem wykluczają zabieg z użyciem lasera? Są to:
- nowotwory (chemioterapia);
- fotodermatozy;
- pęcherzowe choroby skóry;
- łuszczyna (aktywna);
- bielactwo.
Laser Genesis – zalety i efekty
Ten w pełni bezpieczny zabieg, jakim jest laser Genesis, nie sprawia bólu. Komfort oraz to, że niepotrzebny jest okres rekonwalescencji, sprawiają, że warto zdecydować się na taki zabieg laserowy. Zaczerwienienia, obrzęki, rumień lub inne skutki uboczne nie występują. Efekt utrzymuje się długotrwale, a fakt, że można go wykonać niezależnie od pory roku oraz dla każdego typu urody, zachęci niejednego.
Jakie efekty można uzyskać? Są to:
- wygładzenie zmarszczek;
- redukcja blizn;
- odmłodzenie skóry;
- redukcja popękanych naczynek, rumienia;
- usuwanie rozstępów;
- zmniejszenie porów;
- poprawa struktury skóry;
- redukcja cieni pod oczami.
Podsumowanie
Poprawiony koloryt skóry, to nie jedyna korzyść. Warto pamiętać o tym, że bezpośrednio po zabiegu drobne zmarszczki czy lekkie przebarwienia skóry, mogą od razu zniknąć. W przypadku poważniejszych problemów, laserowe usuwanie niedoskonałości czy spłycenie głębszych bruzd i zmarszczek, wymaga kilku zabiegów w serii. Każdy kolejny zabieg wzmacnia pożądany efekt. Zabieg nie wymaga znieczulenia, co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej i świadczy o małej inwazyjności. Uzyskany efekt nie jest na stałe. W przyszłości będzie konieczne jego wykonywanie ponownie.