Regularne robienie henny czy skubanie nie zawsze są najwygodniejszymi rozwiązaniami w kontekście dbania o brwi. W kosmetyce oraz medycynie estetycznej istnieją metody, które w sposób trwały lub nie, pomogą osiągnąć rezultat wymarzonych brwi. Poznaj je!
Lifting brwi – czy prostota zawsze jest najlepsza?
Najbardziej powszechnym zabiegiem wykonywanym na tę partię twarzy jest henna brwi z regulacją. Według przeprowadzonych badań to najczęściej realizowana usługa wymodelowania brwi w salonach kosmetycznych. Obecnie istnieje na rynku wiele rodzajów henny – od najbardziej klasycznej w proszku, w kremie, do wersji pudrowej. Gama kolorystyczna jest ogromna, pozwala mieszać ze sobą kolory i nadawać odpowiedni odcień dobrany do cery. To szybki i nieinwazyjny sposób, aby poprawić kształt brwi, a tym samym wyrazistości rysom twarzy.
Henna jest bezpieczna, pomijając ewentualne alergie na składniki. Regulacja wykonywana może być za pomocą pęsety, ale również metodami takimi jak wosk lub pasta. Dla utrzymania odpowiedniego efektu zabieg należy powtarzać średnio co 2 tygodnie. Henna nie jest spektakularną zmianą, liftingiem brwi. Mimo tego dobry specjalista jest w stanie chociaż minimalnie skorygować ich wygląd, co ma wpływ na całą twarz.
Opadająca brew i powieka – spory problem
Z opadającą powieką boryka się wiele kobiet. Defekt ten może mieć różne nasilenie – czasami jest niezauważalny, innym razem utrudnia życie i staje się kompleksem. Na szczęście obecna medycyna estetyczna podąża za oczekiwaniami klientów. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się opadającej brwi i powieki raz na zawsze.
Najskuteczniejsze sposoby na podniesienie brwi. Czy korekta linii brwi wpływa też na usunięcie zmarszczek?
Stres, nieustanna gonitwa i codzienne obowiązki mają niebagatelny wpływ na stan skóry, a tym samym – pojawienie się zmarszczek. Te w okolicach oczu, powiek i czoła można zaobserwować już w bardzo młodym wieku. Jedną z najskuteczniejszych metod korekty brwi jest odpowiednia ingerencja specjalisty – chirurga. Zaletą zabieg jest brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do pełni sił. Nie wymaga długiej rekonwalescencji, jednak na kilka dni ogranicza codzienne funkcjonowanie.
Blefaroplastyka – co się kryje pod tą tajemniczą nazwą?
Blefaroplastyka skupia się na okolicy oczu, a dokładniej korekcie nadmiaru skóry w okolicy powiek. Bywa też tak, że opadająca powieka nie jest tylko problemem z natury estetycznej, ale utrudnia codzienne funkcjonowanie – ostrość widzenia. Jest to uciążliwe szczególnie u osób starszych, gdzie skóra jest bardziej wiotka, a fałd skórny większy. W takim przypadku blefaroplastyka wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.
Opadająca brew i powieka – dla kogo zabieg?
Przede wszystkim dla osób z wiecznie zmęczonym spojrzeniem. Dla wszystkich chcących dodać twarzy młodości i świeżości. Zabieg polecany jest zwłaszcza w przypadku problemów z opadającą powieką oraz nadmierną ilością skóry na tym obszarze.
Jak wygląda blefaroplastyka?
Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym i trwa do 2 godzin. Polega na wykonaniu odpowiednich nacięć, a następnie usuwaniu fragmentu skóry. Na kolejnym etapie formowany jest mięsień okrężny oka. Dzięki lokalizacji nacięcia oraz cienkim nitkom szwy nie są widoczne.
Rekonwalescencja po blefaroplastyce
Pomimo ingerencji chirurgicznej w tak wrażliwą okolicę, jaką jest oko, rekonwalescencja po zabiegu jest szybka. Oprócz ogólnych zasinień i zaczerwienienia, nie powinny występować żadne objawy. Po 10 dniach pacjent jest gotowy wrócić do codziennych obowiązków.
Kto nie może skorzystać z zabiegu – przeciwwskazania
Do przeciwwskazań w takiej metodzie leczenia opadającej brwi i powieki należą:
- ciąża;
- cukrzyca;
- zaburzenia krzepnięcia krwi;
- niezidentyfikowane stany zapalne skóry;
- nadciśnienie;
- nowotwory.
Inwazyjna korekta brwi
W medycynie estetycznej istnieje metoda, która w trwały sposób podnosi brwi ku górze. Cała operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa do dwóch godzin. Korekta brwi polega na wykonaniu odpowiednich nacięć, następnie naciągnięciu tkanki skórnej. Szycie prowadzone jest na obszarze linii włosów, zatem pozostaje całkowicie niewidoczne.
Dla kogo inwazyjne podnoszenie brwi?
To dobra opcja dla wszystkich, których dotknęła wyraźna wiotkość skóry w tym obszarze, zmarszczki, na które receptą może być lifting brwi.
Przeciwwskazania do korekty brwi
Podnoszenie brwi tą metodą, podobnie jak i inne zabiegi, nie może być wykonane w przypadku takich stanów jak:
- ciąża i karmienie piersią;
- nowotwory;
- alergie;
- niezidentyfikowane choroby skóry;
- stany zapalne.
Zabieg podnoszenia powiek nićmi PDO – co to takiego? Kwalifikacja do zabiegu
Aplikacja nici PDO znana jest w medycynie estetycznej od dawna. Z chęcią stosowane, naturalnie rozpuszczają się w tkance. Sposób ich użycia w celu liftingu brwi polega na wprowadzeniu ich w okolice oka, powiek oraz brwi. Zapewnia to podniesienie i wygładzenie tego obszaru. Po upływie odpowiedniego czasu dochodzi do wytworzenia nowych włókien odpowiadających za utrzymanie skóry w młodym stanie – kolagenu oraz elastyny. Wspaniały efekt uniesienia utrzymuje się średnio do ok. 2 lat.
Przeciwwskazania do stosowania nici PDO?
Podniesienie brwi nićmi nie jest możliwe do wykonania w takich przypadkach, jak:
- ciąża i karmienie piersią;
- stany zapalne skóry;
- niezidentyfikowane choroby;
- alergie;
- nowotwory.
Botoks poproszę
Zabiegi toksyną botulinową nadal kojarzą się z przerysowanym efektem i brakiem umiaru. Nic bardziej mylnego! Odpowiednio zaaplikowany botoks nie dość, że jest niezauważalny, to wyraźnie odmładza skórę. Mechanizm jego działania polega na upośledzeniu zdolności do skurczu odpowiednich mięśni. Sama metoda liftingu brwi jest szybka, z reguły wymaga miejscowego znieczulenia. Oprócz opuchlizny, która jest normalnym objawem, nie wyklucza z codziennego funkcjonowania.
Przeciwwskazania do stosowania botoksu
Lifting brwi tą metodą ma konkretne przeciwwskazania:
- uczulenie na substancję aktywną wstrzykiwanego preparatu;
- skłonność do powstawania blizn i bliznowców;
- alergie;
- stany zapalne;
- ciążą i karmienie piersią.
Jak wygląda metoda korekty brwi botoksem?
Zabieg jest szybki i praktycznie bezbolesny. U bardziej wrażliwych pacjentów stosuje się miejscowe znieczulenie, w formie maści. Podczas zabiegu poprzedzonym indywidualną konsultacją z lekarzem, w odpowiednio wyznaczone miejsca aplikuje się za pomocą cienkiej igły preparat. Na końcowy efekt należy poczekać kilka tygodni, aż znikną zaczerwienienie i ewentualna opuchlizna.
Radiofrekwencja mikroigłowa na podnoszenie brwi
Radiofrekwencja mikroigłowa nie bez powodu określana jest mianem liftingu brwi bez skalpela. Metoda opiera się na dwóch zasadach działania – mikronakłuwaniu skóry oraz radiofrekwencji. Jest skierowana dla osób borykających się z utratą jędrności skóry – w tym przypadku wiotkością i zmarszczkami w okolicach oka, w celu korekty brwi.
Jak wygląda zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?
Na rynku istnieje wiele rodzajów urządzeń do wykonywania zabiegu. Z reguły przybierają one formę podobną do długopisu wyposażonego w liczne, drobne igiełki. Z jego pomocą dochodzi do celowej i kontrolowanej iniekcji na danym obszarze, a także działania fal elektromagnetycznych. Nakłucia powodują stan zapalny i pobudzają skórę do silnej regeneracji. Wpływają na syntezę włókien kolagenowych. Termiczne ogrzanie tkanki również przyczynia się bezpośrednio do pobudzenia fibroblastów i dba o ich odpowiednią, silną strukturę.
Kto nie powinien korzystać z tego sposobu na podnoszenie brwi? Przeciwwskazania
Zanim zdecyduje się na lifting brwi tą metodą, poznaj przeciwwskazania:
- cukrzyca;
- metalowe implanty w ciele;
- ciąża i karmienie piersią;
- alergie skórne;
- stan zapalny;
- padaczka;
- nowotwory;
- choroby układu krążenia oraz krwi.
Jak łatwo można zauważyć, na niezadowalający kształt, a także wygląd brwi, opadającą powiekę i inne defekty okolicy oka istnieje wiele sposobów. Najważniejsze, aby dobrać odpowiedni dla siebie. Lifting brwi może dawać efekty, które utrzymują się nawet kilka lat.