GeneO – zabieg odmładzający nowej generacji. Jakie są jego największe zalety?

GeneO, zabieg oparty na działaniu nowoczesnych technologii kosmetycznych skierowany jest do osób ze wszystkimi typami skóry. Na czym dokładnie polega i ile kosztuje? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

geneo zabieg

Odżywiona, nawilżona i odmłodzona twarz to marzenie wielu osób, niezależnie od płci. Na szczęście nowoczesna profesjonalna pielęgnacja z zakresu medycyny estetycznej otwiera całkowicie nowe możliwości. Przykładem jest technologia GeneO. Zabieg z jej zastosowaniem może być wykonany niemal u każdego pacjenta. Efekty zaś są naprawdę spektakularne. Dowiedz się więcej!

GeneO – zabieg o szerokim zastosowaniu

Coraz więcej klinik medycyny estetycznej dodaje do swojej oferty technologię GeneO. Zabieg ten występuje w dwóch opatentowanych wariantach, które dostosowywane są do indywidualnych potrzeb pacjenta:

  • NeoRevive® – to opatentowany zabieg odmładzający, który odżywia skórę i zwiększa jej gęstość. Zapewnia także zmniejszenie porów oraz redukcję zmarszczek;
  • NeoBright® – to zabieg, który pozwala głęboko nawilżyć i dotlenić skórę. Zostawia ją promienną i zdrowszą o wyrównanym kolorycie.

GeneO – zabieg i jego efekty

A jakie efekty przynosi technologia geneO? Zabieg został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł być wykorzystywany na wszystkich obszarach twarzy. Wykorzystując naturalne mechanizmy organizmu, możesz złuszczać wierzchnią warstwę skóry, dotlenić ją i poprawić wchłanianie podawanych później składników odżywczych.

Efekty zabiegowe są więc bardzo szerokie. Po jego wykonaniu wygląd skóry jest znacznie poprawiony, a ona sama dogłębnie nawilżona i znacznie bardziej elastyczna. Zmarszczki stają się płytsze, a składniki odżywcze lepiej się wchłaniają.

Przebieg zabiegu pielęgnacyjnego GeneO

Zabieg GeneO trwa zazwyczaj około trzydziestu minut i przypomina masaż wykonywany specjalnie przeznaczoną do tego głowicą. Do osiągnięcia zamierzanych efektów konieczny jest specjalny żel, który nakłada się na twarz pacjenta, a następnie rozsmarowuje kolistymi ruchami za pomocą głowicy.

GeneO – zabieg z efektem Bohra

Kluczem do skutecznego zabiegu GeneO jest tak zwany efekt Bohra. Jest on generowany dzięki zawartej w żelu kapsułce, która łączy w sobie kwas cytrynowy i wodorowęglan sodu. W wyniku ich działania dochodzi do powstawania pęcherzyków z dwutlenkiem węgla (CO2), które pękają, zwiększając metabolizm komórek skóry i krążenie w naczyniach włosowatych.

W żelu znajdują się również cenne substancje aktywne takie jak kwas hialuronowy czy azelainowy. Oczyszczanie skóry i skuteczne złuszczanie naskórka sprzyja ich lepszemu przyswajaniu.

Błyskawiczny zabieg pielęgnacyjny GeneO – rekonwalescencja

Masaż głowicą GeneO nie trwa długo, a po jego zakończeniu nie jest potrzebna niemal żadna rekonwalescencja. Efekty zabiegu widać już następnego dnia. Przez pierwsze minuty po wyjściu z gabinetu można odczuwać delikatne łaskotanie na obszarze pozabiegowym. Czasami kosmetolog wykonuje masaż relaksacyjny, który wspiera pielęgnację skóry i pomaga szybciej pozbyć się delikatnego pieczenia.

Zobacz też:  Rewitalizacja pochwy laserem – jak wygląda zabieg i jakich efektów możesz się spodziewać

Zabieg GeneO – jak często trzeba go powtarzać?

GeneO to tak zwany zabieg bankietowy. Już pojedyncza sesja zauważalnie rozjaśnia skórę i poprawia jej koloryt. Z tego powodu już następnego dnia po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej można z powodzeniem pokazać się na wielkim przyjęciu.

Przyjmuje się jednak, że najtrwalsze efekty osiąga się po wykonaniu serii masaży z pomocą specjalnego żelu. W zależności od propozycji danej kliniki zabiegi wykonywane są mniej więcej co dziesięć dni po pięć razy. Efekty utrzymują się przez okres około trzech miesięcy.

Zabieg GeneO – przeciwwskazania

Naturalne dotlenianie skóry metodą GeneO jest bardzo bezpiecznym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Tak jak wszystkie inne posiada on jednak pewne przeciwwskazania. Nie powinny poddawać mu się osoby, które:

  • cierpią na zaburzenia układu nerwowego;
  • mają nieustabilizowaną cukrzycę;
  • mają problemy z układem naczyniowym (na przykład zakrzepicę, czy żylaki);
  • chorują na nowotwory (także w remisji);
  • cierpią na choroby skóry (na przykład łuszczycę, czy trądzik różowaty);
  • są uczulone na retinol;
  • chorują na zaburzenia krążenia;
  • mają uszkodzenia skóry twarzy, poparzenia lub aktywny trądzik.

Ile kosztuje metoda GeneO?

Pojedynczy zabieg GeneO to obecnie wydatek około 300 złotych. W większości klinik medycyny estetycznej dostępne są pakiety kilku (najczęściej trzech lub pięciu) zabiegów. Wówczas cena jest zdecydowanie bardziej przystępna. Ostatecznie wszystko zależy od konkretnej kliniki i o cenę warto zapytać na miejscu.

Podsumowanie

GeneO – zabieg ten jest przykładem nowoczesnej medycyny estetycznej, która pozwala na pielęgnację twarzy niezależnie od rodzaju skóry. Wykorzystując specjalny żel i głowicę, osoba wykonująca zabieg dotlenia komórki skóry pacjenta, złuszcza naskórek i wprowadza w głąb tkanki cenne składniki aktywne. Efekt widoczny jest niemal natychmiast i obejmuje naturalne dotlenienie skóry oraz jej wyraźne rozjaśnienie i odmłodzenie. O przeciwwskazania i wskazania do zabiegu warto pytać na miejscu.Powiązane artykuły:
Anna Frankiewicz
Przez całe życie pisze z pasji, od kilku lat także zawodowo. Na co dzień zatapia się w książkach, szczególnie tych fantastycznych. Uwielbia eksperymentować z kosmetykami i pogłębiać swoją wiedzę na temat naturalnej pielęgnacji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Zabiegi kosmetyczne