Depilacja

Depilacja laserowa we Wrocławiu

Depilacja laserowa stała się tak popularna, że już dawno wyprzedziła tradycyjne metody usuwania włosów – golenie, shugaring i woskowanie. I choć metody te są proste i dostępne, wszystkie dają jedynie krótkotrwały efekt i towarzyszą im niezbyt estetyczne konsekwencje – podrażnienia, zapalenie mieszków włosowych, czarne kropki i wrastające pod skórę włoski. Najbezpieczniejszą i najbardziej skuteczną alternatywą tych metod jest depilacja laserowa.

Nasza sieć w Ukrainie liczy ponad 70 Centrów «Laserhouse», a teraz rozszerzamy granice i chętnie zapraszamy do Centrum Laserowej Kosmetologii i Depilacji we Wrocławiu przy ul. Ignacego Daszyńskiego 19, aby pokazać profesjonalizm naszych specjalistów i wysoką skuteczność świadczonych usług. Nasi specjaliści doskonale znają tę metodę usunięcia włosów, ponieważ ściśle przestrzegają międzynarodowych protokołów i mają bogate doświadczenie praktyczne.

Oprócz depilacji «Złoty Standard», która jest przeznaczona do usuwania ciemnych i sztywnych włosów, nasz salon ma w swojej ofercie również zabieg «Exclusive», stosowany do likwidacji miękkiego puchu, oraz «Nano depilację», dzięki której pozbędziemy się siwych i blond włosów.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja to nieinwazyjny zabieg, który wykonywany jest przy pomocy specjalnego sprzętu i ma na celu usunięcie niechcianych włosów za pomocą promieniowania laserowego. Odbywa się ten zabieg w sposób kursowy, ponieważ laser działa tylko na te włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego właśnie procedura przeprowadzana jest w określonych odstępach czasu i należy ją powtórzyć, gdy uśpione włosy wejdą w fazę anagenu.

Ta metoda nadaje się do obróbki różnych obszarów:

 • ramiona i pachy;
 • cała noga lub jej części;
 • twarz i szyja;
 • ramiona i dekolt;
 • okolice bikini;
 • brzuch;
 • plecy.

Dodatkowo za pomocą lasera można usunąć pojedyncze włoski.

Na jakiej zasadzie działa depilacja laserowa?

Laser diodowy generuje wiązkę światła, która gromadzi się w ciemnym pigmencie melaniny i prowadzi do silnego nagrzania włosa. W rezultacie odżywianie mieszków włosowych zostaje zatrzymane, a włosy wypadają wraz z cebulkami w ciągu dwóch tygodni. Promieniowanie świetlne wpływa tylko na te cebulki, które są w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Uśpione mieszki włosowe są ponownie laserowane, gdy tylko odrosną, po dwóch tygodniach. Podczas jednej sesji możliwe jest usunięcie 15-40% niechcianych włosów, ponieważ wiązka  lasera działa tylko na te włosy, które w momencie naświetlania znajdowały się w fazie aktywnego wzrostu.

Z jakiego sprzętu korzystają specjaliści Centrum «LASERHOUSE» we Wrocławiu?

W naszym salonie depilacji laserowej zabieg wykonywany jest laserem diodowym Light Sheer ET znanej amerykańskiej firmy Lumenis. Moduł ET przeznaczony jest do zabiegów na twarz i ciało. Posiada wbudowany kontaktowy system chłodzenia oraz szafirową optykę, która chroni skórę przed przegrzaniem i oparzeniami termicznymi. Na urządzeniu można ustawić indywidualne ustawienia, co pozwala na bezpieczną pracę ze wszystkimi fototypami skóry, nawet jeśli mamy bardzo ciemną karnację. Laser posiada międzynarodowe certyfikaty i udowodnioną skuteczność.

Plusy i minusy depilacji laserowej we Wrocławiu

Zaletami tej metody walki z niechcianym owłosieniem są:

 1. Depilacja ma działanie wszechstronne, ponieważ skutecznie eliminuje nie tylko nadmierne owłosienie, ale także skutki uboczne innych metod – czarne «kikuty», wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych. A dla mężczyzn depilacja laserowa – jest prawdziwym ratunkiem, ponieważ pozwala pozbyć się codziennego golenia, skaleczeń i stanów zapalnych. Poprawia również kondycję skóry, ponieważ światło lasera stymuluje produkcję własnego kolagenu, co powoduje wzrost jędrności i elastyczności skóry.
 2. Metoda ta uważana jest za całkowicie bezpieczną, ze względu na to, że wiązka lasera działa lokalnie, nie naruszając narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych czy układu krążenia.
 3. Zabieg jest atraumatyczny i nie pozostawia śladów ani blizn. Nadaje się do wszystkich obszarów twarzy i ciała.
 4. Zabieg przebiega bardzo szybko, dzięki użyciu końcówki z technologią vacuum, która znacznie skraca czas zabiegu, nie zmniejszając jego skuteczności.
 5. Metoda nie powoduje reakcji alergicznych ani ubocznych.
 6. Nie ma ograniczeń wiekowych ani sezonowych.
 7. Zabieg jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, ponieważ dobrze radzi sobie z włosami o dowolnej grubości i sztywności.
Zobacz też:
Depilacja woskowa – jakich efektów możesz się spodziewać?

Depilacja laserowa może szkodzić, jeśli pacjent ma jakieś przeciwwskazania. Również najlepiej nie wykonywać zabiegu na miejscach, gdzie znajdują się tatuaże, ponieważ laser niszczy nie tylko włosy, ale również pigment wzoru.

Wskazania do zabiegu

Wskazania do depilacji laserowej we Wrocławiu:

 • hirsutyzm, który charakteryzuje się zwiększonym owłosieniem twarzy i ciała;
 • wrastające włoski;
 • czarne «kikuty»;
 • podrażnienia i zapalenie mieszków włosowych;
 • uczulenia na produkty do depilacji.

Przeciwskazania do depilacji laserowej

Zabieg posiada szereg przeciwwskazań, przy których najlepiej powstrzymać się od wykonania zabiegu depilacji laserowej. Należą do nich:

 • ciąża;
 • okres karmienia piersią;
 • choroby onkologiczne;
 • cukrzyca w dekompensacji;
 • łuszczyca;
 • egzema;
 • opryszczka.

Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, ale w tym okresie u niektórych kobiet włosy rosną nieco szybciej, więc efekt działania lasera może nie być tak wyraźny. Warto również pamiętać, że depilacja laserowa nie jest przeznaczona do usuwania jasnych lub siwych włosów. W takim przypadku warto umówić się na Nano depilację.

W jakim wieku można przeprowadzić depilację laserową?

Oficjalnie można ją wykonywać od 18 roku życia, ale bardzo często zabieg depilacji wykonuje się nawet w młodym wieku, ponieważ jest to metoda bezpieczna.

Jak się przygotować do zabiegu?

Okres przygotowawczy nie zawiera ścisłych przepisów ograniczających. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno wykonywać:

 • odwiedzać solarium oraz opalać się;
 • stosować antybiotyków  z grupy tetracyklin, fluorochinolonów, sulfonamidów;
 • wyrywać włosów w miejscu przeprowadzania zabiegu;

3 dni przed zabiegiem nie można używać produktów na bazie alkoholu w okolicach zabiegowych, 4 – 8 godzin przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji, albo zastosować krem do depilacji. W przypadku wykonywania zabiegu «Exclusive» nie można wcześniej golić włosów, ponieważ zabieg wykonywany jest na odrośniętych włosach.

Czego nie wolno robić po depilacji laserowej?

Dwa tygodnie po zabiegu nie wolno się opalać i odwiedzać solarium.

W ciągu trzech dni po zabiegu depilacji laserowej zabrania się:

 • odwiedzać sauny, łaźni, korzystać z basenów z chlorowaną wodą;
 • używać produktów na bazie etanol w okolicach zabiegowych;
 • brać gorących kąpieli;

W celu ochrony obszarów skóry poddanych zabiegowi i zapobiegania zwiększonej fotowrażliwości, przed wyjściem na zewnątrz należy nałożyć krem ​​​​do opalania z filtrem SPF co najmniej 35.

Rezultaty depilacji laserowej

Po pełnym cyklu depilacji laserowej można usunąć do 90% niechcianych włosków. Skóra staje się gładka, elastyczna i jedwabista. Znikają czarne kropki i przestają wrastać włoski. Stany zapalne i podrażnienia znikają całkowicie dzięki bakteriobójczym właściwościom światła.

Jak często należy wykonywać depilację laserową i ile procedur obejmuje pełen cykl?

Depilacja laserowa we Wrocławiu jest zabiegiem o charakterze kursowym, dlatego, aby osiągnąć maksymalny efekt, należy poddać się wszystkim zaleconym przez specjalistę zabiegom. Średnio mężczyźni muszą wykonać od 8 do 10 seansów, kobiety od 4 do 6 (innej liczby wymagają strefy zależne od hormonów).

Co do przerw między zabiegami, to powinny być one następujące:

 • między pierwszym a drugim seansem – 4-6 tygodni;
 • między drugim a trzecim zabiegiem – 6-8 tygodni;
 • z każdym kolejnym zabiegiem odstęp ten zwiększa się o 2 tygodnie.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej

Efekt utrzymuje się przez 5-10 lat. Wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu pacjenta.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: