Niezależnie od tego, czy wybierzesz mocne peelingi do twarzy, czy skupisz się na delikatnym peelingu złuszczającym, uzyskasz efekt dobrze ukrwionej skóry twarzy. To z kolei wpływa na jej elastyczność i jędrność oraz zdrowy wygląd. Regularnie stosowany zmniejsza i odblokowuje pory oraz redukuje natłuszczenie skóry. Pozwala też spłycić drobne zmarszczki. Na rynku istnieje wiele rodzajów środków do abrazji. Musisz wiedzieć, że rodzaje tego zabiegu kosmetycznego różnią się głębokością działania tego kosmetyku oraz sposobem, w jaki złuszcza się naskórek.
Delikatny peeling do twarzy – zabieg dla skóry wrażliwej
Pierwszym z rodzajów jest abrazja bardzo powierzchniowa. Nakładasz delikatny peeling do twarzy na oczyszczoną skórę, a ona sama pozwala na usunięcie wierzchniej warstwy naskórka podczas zmywania kosmetyku. Taki rodzaj zabiegu jest zalecany do skóry suchej i wrażliwej na wszelkiego rodzaju substancje chemiczne. Do grona zabiegów tego typu możesz zaliczać peeling gommage, brushing oraz peel off. Niektóre produkty przeznaczone do zastosowania w domu posiadają niewielki procent kwasu w składzie, np. kwasu migdałowego.
Peeling do twarzy – ranking zabiegów enzymatycznych
Gommage z języka francuskiego oznacza gumę. Polega on na nałożeniu preparatu wyprodukowanego najczęściej z enzymów roślinnych i odczekaniu aż uzyska odpowiednią gęstość na skórze. Następnie taka warstwa jest zmywana letnią wodą. Brushing wymaga użycia szczoteczki do usunięcia substancji. Peel off to z kolei proces, który możesz często zaobserwować w filmach i reklamach. W tym wypadku nałożona maseczka zdejmowana jest mechanicznie po zaschnięciu. Wraz z nią odchodzi martwy naskórek i inne pozostałości. Ten zabieg najlepiej jest wykonywać w salonie kosmetycznym.
Jaki peeling do twarzy wybrać – zabiegi z wykorzystaniem kwasów
Kolejną grupą środków peelingujących są kosmetyki powierzchniowe. Do nich kosmetologowie zaliczają na przykład kwas migdałowy, kwas glikolowy oraz mikrodermabrazję. W tym wypadku nie powinnaś wykonywać tego zabiegu sama. Każdy z nich to silny peeling enzymatyczny. Najlepiej zgłosić się do salonu kosmetycznego. Peelingi średnie i głębokie to specjalistyczne procesy obejmujące głębsze warstwy skóry. Te zabiegi wykonuje tylko lekarz o odpowiedniej specjalizacji i doświadczeniu w takich czynnościach.
Peeling mechaniczny twarzy – kiedy stosować mocny peeling enzymatyczny?
Zgodnie z innym podziałem peelingi dzieli się na mechaniczne i fizyczne. Pierwszy, mocny peeling do twarzy usuwa martwą skórę za pomocą maści lub ultradźwięków. Wykorzystuje się w ich produkcji laser i azot. Stosowane są tylko przy zabiegach średnich i głębokich. Wszelkie peelingi mechaniczne twarzy powinien wykonywać specjalista, który najpierw odpowiednio przygotuje cerę do takiego zabiegu. Potem bezpiecznie wykona go przy użyciu odpowiedniej maszyny przeznaczonej np. do mikrodermabrazji.
Czego oczekujesz od peelingu do twarzy?
Bez względu na to, czy idziesz na dobry peeling złuszczający do twarzy do salonu urody, czy wykonujesz go sama w domu, zapewne marzysz o wspaniałych efektach. Przede wszystkim o usunięciu starego naskórka i utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. Pragniesz poczuć się świeżo oraz uzyskać naturalne wyrównanie kolorytu cery. Każdy rodzaj skóry jest wrażliwy i zanim zaczniesz eksperymentować z kosmetykami, skonsultuj się z kosmetyczką lub lekarzem. Możesz spróbować samemu zastosować środki wyprodukowane na bazie ziół. Zachęcamy, byś wykonywała abrazję świadomie, pamiętając o kilku ważnych sprawach.
Przede wszystkim zwróć uwagę na markę środka, którym zamierzasz przeprowadzić ten zabieg. W domu możesz wykonać jedynie ablację powierzchniową. Zachowaj higienę i używaj środków odpowiednio dobranych do swojej cery. Niezależnie od tego, czy będzie to peeling drobnoziarnisty, czy ziarnisty, warto, by jego wybór nie był wynikiem lektury kilku opinii o tych produktach w Internecie. Zastanów się także, czy twoja skóra przejawiała kiedykolwiek reakcje alergiczne na zastosowanie różnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Jeśli środek peelingujący stosujesz po raz pierwszy, nanieś najpierw jego niewielką ilość w najmniej widocznym miejscu twarzy.
Peeling do twarzy – opinie i wskazania do wykonania zabiegu
Opinie na temat peelingu do twarzy najlepiej pozyskiwać u specjalistów. Według porad udzielanych przez kosmetyczki i dermatologów regularne wykonywanie zabiegu peelingującego jest istotne dla utrzymania skóry w dobrym, zrównoważonym stanie. Zabieg ablacji jest też etapem przygotowawczym przed kolejnymi głębszymi i poważniejszymi zabiegami kosmetycznymi. Gdy zdecydujesz się na usługi profesjonalistów, sprawdź, które przypadłości kwalifikują cię do skorzystania z tego rodzaju pomocy: skóra podatna na problemy z zaskórnikami i zmiany trądzikowe, hiperpigmentacja cery, zmiany skórne i przebarwienia związane z wiekiem, tłusta skóra z rozszerzonymi porami, szorstka skóra podatna na zgrubienia warstwy rogowej czy matowa cera.
Jak często należy wykonywać zabieg abrazji?
Jeśli jesteś posiadaczką skóry normalnej, dobrego środka peelingującego możesz używać raz w tygodniu. Gdy czujesz, że skóra na twojej twarzy jest sucha, warto byś zabieg taki wykonywała raz na dwa tygodnie. Jeśli nie jesteś pewna, jakiego rodzaju cerę posiadasz lub jest to cera mieszana, dobrze jest zgłosić się na diagnozę jej stanu do specjalisty, np. dermatologa. Warto, byś obserwowała, jaka częstotliwość zabiegu daje ci pożądane efekty. Jeśli ablację wykonuje kosmetyczka, zapewne stworzy dla ciebie kalendarz kolejnych spotkań.
O czym należy pamiętać przed i po peelingach do twarzy?
Stosowanie peelingów do twarzy to jedno, ale ochrona i dbanie o skórę po niej to również ważna sprawa. Przed wykonaniem peelingu trzeba dobrze oczyścić cerę. Można do tego użyć pianki kosmetycznej do oczyszczania twarzy lub płynu micelarnego. Po zabiegu należy zastosować krem dobrany do rodzaju cery – najczęściej jest to krem nawilżający. Warto stosować też krem do cery z filtrem SPF, szczególnie wiosną i latem. Będzie on doskonałą ochroną przed promieniami UV i nie dopuści do wysuszenia skóry.