Liposukcja ud – poznaj całą prawdę o zabiegu odchudzającym ud

Wiadomo nie od dziś, że nadmiar tkanki tłuszczowej na udach bywa niezwykle uciążliwy. Sprawia, że czujesz się niekomfortowo we własnym ciele. Jeśli trudno ci go zwalczyć, z pomocą przychodzą zabiegu takie jak liposukcja ud.

liposukcja ud

Bombardujące cię zewsząd kanony piękna nie pomagają, jeśli twoje ciało nie jest idealne w twoich oczach. Dlaczego tkanka tłuszczowa gromadzi na udach Jak można się jej pozbyć? Poznaj najskuteczniejszy sposób, który raz na zawsze rozprawi się z niechcianym tłuszczem.

Tkanka tłuszczowa w nadmiarze 

Za gromadzeniem się tkanki tłuszczowej na udach stoi z reguły nadwaga, a potem – otyłość. Może uznać te schorzenia za problemy XXI wieku. Dla większości osób ostatnią rzeczą, o jakiej chcą myśleć, jest dobór odpowiednio zbilansowanych posiłków i dbanie o zdrowy tryb życia. Brak ruchu także robi swoje. Otyłość jest chorobą, którą należy leczyć! Stwierdza się ją, kiedy tłuszcz stanowi ok 20% całej masy ciała. 

Jakie czynniki mają wpływ na nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej?

 • zaburzenia hormonalne – choroby tarczycy, nadmiar testosteronu, PCOS;
 • cukrzyca;
 • stosowanie silnych leków – kortykosteroidów;
 • skłonności genetyczne – jeśli w twojej rodzinie, mama i babcia miały problem z nadmiernym tłuszczem w okolicy ud, jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to dotyczyło także i ciebie.

Jak pozbyć się tłuszczu z ud?

Sposobów pozbycia się tłuszczu z ud jest kilka, jednak nie zawsze są one na tyle skuteczne. Po pierwsze ruch i aktywność fizyczna. Nie musisz od razu iść na siłownię – zacznij od szybkiego marszu lub regularnych spacerów. Czy forma ta wspomaga odchudzanie ud? Na pewno rewelacyjnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie, wysmukli ciało. Jednak nie skupi się tylko i wyłącznie na udach.

Liposukcja ud

Bywa tak, że pomimo diety i katorżniczych ćwiczeń, wybrane partie ciała są bardzo oporne na chudnięcie. Często dzieje się tak w przypadku brzucha, ud, pośladków. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów oferując liposukcję.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja to procedura chirurgiczna polegająca na odsysaniu tłuszczu z wybranej partii. W tym przypadku – z ud. Zanim lekarz przystąpi do zabiegu, przeprowadzi z tobą dokładny wywiad. Dowiesz się, jak wygląda liposukcja, a także rekonwalescencja tuż po niej. Specjalista wykluczy również ewentualne przeciwwskazania i zleci niezbędne badania krwi.

Liposukcja ud rozpoczyna się od narysowania na tym obszarze newralgicznych miejsc, które będą poddawane zabiegowi. Następnie zostaje podane znieczulenie ogólne, które jest najczęściej stosowane. Lekarz przechodzi do wykonywania odpowiednich nacięć z użyciem skalpela. Nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje poddany działaniu specjalnego roztworu. Ma on za zadanie rozbić i upłynnić zalegający tłuszcz. Następnie specjalista przechodzi do odsysania go za pomocą specjalnego urządzenia. 

Zobacz też:
Hydroksyapatyt - co to jest i jakie ma zastosowanie w medycynie estetycznej oraz stomatologii? Dowiedz się!

Liposukcja może trwać do kilku godzin. Mają na to wpływ stopień zaawansowania danego problemu, a także gabaryty pacjenta.

Rekonwalescencja po odchudzaniu ud

Po zabiegu liposukcji ud pacjent ubierany jest w specjalny kombinezon uciskowy. Ma on zapobiec silnym obrzękom i złagodzić przebieg rekonwalescencji. Procesowi temu może towarzyszyć dyskomfort oraz ból, na który często stosowane są leki. Z reguły lekarze zalecają pozostanie przez dwie doby w szpitalu pod opieką specjalistów.

Kto może skorzystać z liposukcji ud?

Odchudzanie ud metodą chirurgiczną wskazane jest przede wszystkim dla:

 • osób, które pomimo diety i zmiany trybu życia nadal borykają się z nadmiernym tłuszczem w tej okolicy;
 • osób z nadwagą i otyłością.

Liposukcja ud – przeciwwskazania

Odsysanie tłuszczu z ud jest operacją, czyli metodą inwazyjną. Nie każdy może się jej poddać. Istnieje szereg ważnych przeciwwskazań, które muszą zostać wykluczone przed przystąpieniem do zabiegu. Są to:

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • problemy z krzepliwością krwi;
 • problemy z nadciśnieniem;
 • cukrzyca;
 • stany zapalne skóry;
 • ogólne infekcje.

Efekty po zabiegu odsysania tłuszczu z ud

Efekty po odsysaniu tłuszczu z ud zauważalne są niemalże od razu. Pacjent odczuwa mniejszą objętość tych partii. Na końcowy rezultat można liczyć, gdy zejdą cała opuchlizna oraz zasinienia.

Jak jeszcze pozbyć się tłuszczu na udach?

Odchudzanie ud i całego ciała można wspomóc także innymi sposobami – pomijając etap liposukcji. W celu utrzymania ciała w świetnym stanie szczotkuj je codziennie metodą na sucho. Pobudzisz mikrokrążenie i zmniejszysz cellulit

Raz w tygodniu wykonuj domowy peeling kawowy. Kofeina w nim zawarta rewelacyjnie ujędrni skórę, która po odchudzaniu będzie tego spragniona. W codziennej pielęgnacji nie zapomnij też o odpowiednich balsamach do ciała. Wybieraj te zawierające:

 • wyciągi roślinne;
 • guaranę;
 • masło kakaowe;
 • olejki eteryczne – szczególnie pomarańczowy i grejpfrutowy. 

Działanie na wielu płaszczyznach zapewni ci najlepsze efekty i pozwoli skutecznie zwalczyć tłuszcz na udach!

Liposukcja ud jest skutecznym zabiegiem odchudzającym. W stosunkowo szybkim czasie, uwolni twoje ciało z nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pamiętaj jednak, że nie chodzi tylko o to, jak pozbyć się tłuszczu z ud, ale również, jak utrzymać ten efekt. Stosuj świadomą pielęgnację, która ci w tym pomoże.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: