Pielęgnacja dłoni i stóp

Jakie kremy do rąk stosować zimą?

Zimą nasza skóra przechodzi ciężką próbę ze względu na panujące na zewnątrz warunki. Niskie temperatury i suchość powietrza zdecydowanie jej nie sprzyjają, powodując podrażnienia i dyskomfort. Na szczęście istnieją kremy, które mogą zapobiec tym nieprzyjemnym efektom. Co powinno znaleźć się w formule kremu do rąk na zimę? Sprawdź nasze wskazówki?

Zimą chronimy swoje ciała, szczelnie zakrywając je kilkoma warstwami odzieży i nosząc różnego rodzaju ochronne akcesoria – czapki, szaliki, nauszniki czy rękawiczki. Chronią one miejsca, które są narażone na najdłuższą ekspozycję na ekstremalne temperatury. Skóra twarzy i rąk zimą cierpi najbardziej, ponieważ nie sposób całkowicie jej zakryć. Względnie cienka warstwa rękawiczek ogrzewa, ale niekoniecznie zapobiega powstawaniu podrażnień i przesuszenia skóry.

Krem do rąk na zimę – jaką powinien mieć formułę?

Zapobiec im można w inny sposób – a mianowicie, stosując odpowiednie kremy. Te stosowane zimą powinny mieć nieco inny skład od formuł zalecanych do stosowania w lecie. Gdy temperatury sięgają zenitu, szukamy jak najlżejszych kremów o wodnej bazie, które momentalnie się wchłaniają, nie pozostawiając na skórze tłustego filmu. W chłodniejszych sezonach ten tłusty film jest natomiast jak najbardziej pożądany.

Dobry krem do rąk na zimę powinien pełnić trzy funkcje jednocześnie, nawilżając, tworząc płaszcz ochronny na wierzchniej warstwie naskórka i łagodzić podrażnienia. Aby było to możliwe, powinien mieć w składzie odpowiednie substancje.

Jakie składniki powinien zawierać krem do rąk na zimę?

Kremy do rąk na zimę z zasady mają bogatszą formułę niż te, stosowane latem. Jakie substancje powinny zawierać, by zapewniać skórze rąk kompleksową ochronę nawet w ekstremalnych temperaturach?

Nawilżanie

W kremie do rąk na zimę nie powinno zabraknąć także substancji nawilżających. Które składniki nawilżają najlepiej? My polecamy przede wszystkim aloes, który nie ma sobie mocnych zarówno w kwestii nawilżania, jak i regeneracji skóry. Dobrym pomysłem będzie również wybór kremów zawierających w składzie miód, syrop klonowy, mocznik czy kwas mlekowy. Ten ostatni świetnie wiąże wodę w naskórku, więc do odwodnionej skóry sprawdzi się idealnie.

Zobacz też:
Moczenie nóg w gorczycy – na co pomaga taki zabieg?

Formowanie płaszcza ochronnego na skórze

Intensywne nawilżanie na nic się nie zda, jeśli nie zadbasz o to, aby zatrzymać je w skórze. Aby było to możliwe, konieczny jest wybór kremu zawierającego w składzie składniki natłuszczające i odbudowujące barierę hydrolipidową. Należą do nich wszelkie oleje i masła. Ochronną barierę na skórze tworzy również parafina oraz gliceryna. Jeśli nie lubisz mocno natłuszczających składników, najlepszym wyborem będzie skwalan – naturalny element bariery hydrolipidowej skóry, delikatny emolient, który pozostawia na skórze cieniutką warstwę ochronną.

Łagodzenie podrażnień

Aby krem łagodził podrażnienia, powinien mieć w składzie przynajmniej jeden z wymienionych składników:

  • alantoina,
  • parafina,
  • wyciąg z nagietka,
  • wyciąg z pokrzywy,
  • wyciąg z lipy,
  • aloes.

Dobry krem do rąk na zimę warto nakładać przynajmniej dwa razy dziennie. Dodatkową ochronę zapewnią grube rękawiczki. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule https://gemini.pl/poradnik/uroda/jak-dbac-o-dlonie-zima/Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: