Choć rollery jadeitowe w Polsce dopiero zyskują na popularności, w świecie miłośniczek naturalnego piękna nie są one nowością. Urządzenia do masażu twarzy były z powodzeniem wykorzystywane już w czasach PRL-u, choć szybko o nich zapomniano. Od setek lat z wałeczków takich korzysta się też w medycynie chińskiej.
Dziś wałki jadeitowe wracają w wielkim stylu. Wiedza na ich temat ich stosowania jest coraz powszechniejsza, a to sprawia, że wiele osób decyduje się skorzystać z ich wsparcia. Sprawdziliśmy, jak działa wałek jadeitowy oraz na po powinni zwrócić uwagę jego użytkownicy.
Roller jadeitowy – na czym polega jego moc? Właściwości jadeitu
Wałek jadeitowy jest małym i prostym narzędziem, które pomoże ci utrzymać skórę twarzy w dobrej formie. Co warto wiedzieć na jego temat?
Wałek jadeitowy ma prostą budowę i niewielkie rozmiary. Prosty uchwyt z dwóch stron zakończony jest jadeitami o różnych wymiarach, dzięki czemu możesz wymasować zarówno większe partie skóry, jak i miejsca trudniej dostępne. Większy wałek świetnie sprawdzi się m.in. podczas masażu czoła, mniejszy możesz wykorzystać do masażu skóry nad górną wargą oraz w okolicach oczu.
Taki roller do twarzy, wykorzystany w odpowiedni sposób, może zaskoczyć cię swoją skutecznością. Co o niej decyduje?
Kamień jadeitowy i jego moc. Co musisz wiedzieć?
Jadeit, z którego wykonane są niewielkie wałki do twarzy, jest kamieniem kojarzonym z naturalnym pięknem, młodością i witalnością. Jego wykorzystanie w takim urządzeniu jest nieprzypadkowe.
Jadeit i jego lecznicze właściwości
Moc jadeitu już dawno dostrzegli Chińczycy, którzy kamień ten zaczęli wykorzystywać w medycynie naturalnej. Lecznicze właściwości jadeitu sprawiają, że może być on z powodzeniem wykorzystywany do walki z takimi chorobami, jak:
- schorzenia wątroby;
- kamienie nerkowe;
- stany depresyjne i nerwicowe;
- choroby układu nerwowego.
Kosmetyczne właściwości jadeitu
Kamień młodości nie tylko leczy, ale i poprawia stan cery i naczynek krwionośnych. Schłodzony jadeit pozwoli ci wykonać prosty i skuteczny masaż twarzy, dzięki któremu poprawisz swój wygląd i zadbasz o zdrowie swojej skóry. Właściwości kamienia:
- korzystnie wpływa na mikrokrążenie;
- zmniejsza lub całkiem niweluje opuchliznę oraz obrzęki;
- ujędrnia skórę;
- pomaga w walce ze zmarszczkami i skutecznie zmniejsza ich widoczność;
- pomaga uporać się z rozszerzonymi porami;
- wspiera leczenie trądziku;
- sprawia, że twoja skóra wchłonie więcej składników odżywczych z kosmetyków wykorzystanych do jej pielęgnacji.
Rollery jadeitowe – jak je odpowiednio stosować?
Aby regularny masaż twarzy przyniósł ci dobre rezultaty, musisz wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z wałka jadeitowego. Podstawa to dokładne oczyszczenie skóry przed rozpoczęciem masażu oraz wykonywanie poszczególnych ruchów w ściśle określony sposób.
Jak prawidłowo wykonać masaż twarzy?
Jeśli chcesz możliwie jak najlepiej wykorzystać jadeitowy roller do twarzy, powinnaś przestrzegać kilku prostych zasad. Pamiętaj, że:
- przed rozpoczęciem masażu powinnaś chłodzić wałek w lodówce;
- ruchy wykonuj tak, by kierować chłodny wałek od wewnątrz na zewnątrz;
- masaż zacznij od szyi, a zakończ na czole;
- każdy ruch powtarzaj przynajmniej 3 razy;
- po zakończeniu masażu dokładnie oczyść wałek.
Jak masować poszczególne partie twarzy?
Każda część ciała ma swoje indywidualne potrzeby:
- szyja – masaż zacznij od środka szyi, a następnie kieruj wałek w stronę obojczyków;
- podbródek i żuchwa – skuteczny masaż tej części twarzy polega na kierowaniu wałeczka jadeitowego od środka podbródka w stronę uszu oraz od podbródka do tyłu ucha, trzymając się linii szczęki;
- okolice ust – skorzystaj z mniejszej głowicy. Przyłóż ją do skóry nad górną wargą, a następnie przesuwaj w stronę uszu;
- policzki – przy masowaniu tej części twarzy kieruj wałek od strony nosa do zewnątrz;
- okolice nosa – zacznij od czubka nosa, a następnie przesuwaj wałek jadeitowy w kierunku punktu znajdującego się pomiędzy brwiami;
- okolice oczu – tu powinnaś korzystać z mniejszej głowicy, wykonując nią delikatne ruchy w taki sposób, by zaczynać w okolicach nosa, a kończyć przy skroniach;
- czoło – tu masaż zaczynasz od punktu znajdującego się między brwiami. Najpierw kierujesz wałek w górę, w stronę linii włosów, następnie na boki w taki sposób, by przejechać wałkiem nad brwiami i dotrzeć do skroni.
Jeśli masz lwią zmarszczkę lub problemy z bruzdą nosowo-wargową, możesz wykorzystać mniejszy kamień niczym żelazko. W takim przypadku musisz skupić się na problematycznej zmarszczce i przejechać po niej kilka razy wałkiem jadeitowym w jedną i drugą stronę.
Jak często możesz korzystać z takiego masażu?
Jeśli chcesz osiągnąć dobre efekty, z zabiegu z jadeitem powinnaś korzystać przynajmniej raz w tygodniu. Chcesz masować się częściej?Nie ma przeciwwskazań. Wałek jadeitowy pozwala na delikatny masaż twarzy, z którego możesz korzystać nawet codziennie. Wszystko zależy od tego, jakie są potrzeby twojej skóry oraz, czy stosujesz dodatkowe kosmetyki podczas masażu.
Kosmetologia – jakie olejki możesz wykorzystać w trakcie masażu?
Skuteczność domowego zabiegu z wałkiem jadeitowym pomogą ci zwiększyć dobrze dobrane olejki. Wśród najpopularniejszych rozwiązań kosmetologicznych znajduje się olejek z konopi, doskonale sprawdzający się w przypadku skóry wrażliwej i cery naczynkowej. Dobre efekty możesz osiągnąć również przy wyborze olejków:
- kokosowego, z którego warto korzystać przy problemach z trądzikiem;
- abisyńskiego, idealnego w przypadku skóry suchej i wrażliwej;
- arganowego, wspierającego proces regeneracji skóry;
- jojoba, znanego ze swoich właściwości nawilżających;
- cytrynowego, zalecanego tym osobom, które mają problemy z przebarwieniami skóry, pękającymi naczynkami czy przetłuszczającą się cerą;
- lawendowego, pomocnego w walce ze stresem i pierwszymi oznakami starzenia się.
Czy warto sięgać po masażer jadeitowy do twarzy?
Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w masażer jadeitowy? Lista korzyści, jakie przyniesie ci regularne korzystanie z takiego wsparcia, jest długa. Mniej problemów z workami pod oczami i zatkanymi porami, lepsze krążenie krwi i sprawniejszy przepływ limfy – oto najważniejsze korzyści. Jeśli będziesz regularnie korzystać z wałka jadeitowego, odmłodzisz i wygładzisz swoją skórę, a przy okazji poprawisz jej koloryt, rozluźnisz mięśnie twarzy i poprawisz krążenie. Jednocześnie korzystanie z wałeczków z kamieniem jadeitowym pomoże ci się zrelaksować, dzięki czemu szybciej odprężysz się po ciężkim dniu.
Jak wybrać wałek do masażu twarzy?
Aby osiągnąć dobre efekty, powinnaś wybrać rolkę jadeitową dobrej jakości. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?
Ile kosztuje wałeczek jadeitowy?
Ceny wałków jadeitowych są dość zróżnicowane. Na internetowych aukcjach wałki takie zakupisz już za kilkanaście, a nawet za kilka złotych. W drogeriach rollery do twarzy kosztują zwykle od 20 do 40 złotych, choć znajdziesz też urządzenia, za które trzeba zapłacić niemal 100 zł. Profesjonalne rollery jadeitowe, wykorzystywane m.in. w gabinetach kosmetycznych, mogą z kolei kosztować nawet 250 zł.
Jakie rollery jadeitowe warto wybrać?
Wybór wałków do masażu twarzy jest coraz większy. Czym powinnaś kierować się przy wyborze najlepszego dla siebie rozwiązania? Nie ceną, lecz jakością i precyzją wykonania. Zastanów się też w porę, czy chcesz postawić na tańszy jadeit, czy na wałek z kwarcem.
A może roller z kwarcu?
Alternatywą dla wałków jadeitowych są wałeczki z różowym kwarcem. Ten kamień w chińskiej tradycji kojarzony jest z miłością, choć dla osób pragnących wykorzystać go do masażu twarzy ważniejsze jest to, że znacznie dłużej niż jadeit utrzymuje niską temperaturę. Jeśli jednak chodzi o usuwanie limfy i pozbycie się opuchlizny, to znacznie lepsze efekty przyniesie ci roller z jadeitem.
Wałek jadeitowy to ważny element wyposażenia kosmetyczki każdej osoby, której marzy się młoda, piękna i zdrowa cera. Niewielkie urządzenie, dostępne w wielu drogeriach, stanie się podstawą domowych zabiegów upiększających, szansą na przedłużenie młodości i relaks dla zmęczonej skóry.
Najczęściej zadawane pytania
Jak używać wałka jadeitowego?
Przede wszystkim musisz pamiętać, aby wałek był przechowywany w chłodnym miejscu, bo tylko taka temperatura kamienia wpływa pozytywnie na skórę podczas rolowania. Pamiętaj też, aby wykonywać ruchy od wewnątrz do zewnątrz twarzy. Skuteczność masażu wałkiem zwiększą olejki kosmetyczne (np. arganowy, kokosowy lub jojoba).
Ile czasu rolować twarz?
Rolowanie twarzy wałkiem jadeitowym możesz przeprowadzać nawet codziennie. Każda sesja wałkiem powinna trwać około 5 minut. Jeśli chcesz to robić odrobinę rzadziej, możesz rolować się raz na trzy dni. Aby zauważyć efekty, musisz pamiętać o regularności stosowania kamienia.
Jak działa jadeit?
Jadeit to naturalny kamień, którego właściwości odkryli i zaczęli stosować w medycynie naturalnej Chińczycy. Kamień ten leczy niektóre schorzenia i działa odmładzająco i relaksująco na skórę. Regularnie stosowany zamyka pory, pobudza mikrokrążenie twarzy i ujędrnia skórę.