Każdego ranka z niechęcią spoglądasz w lustro, bo złoszczą cię coraz szersze zakola na czole? Masz kompleksy z powodu przerzedzonych włosów albo blizn na skórze głowy? Rozwiązaniem twoich problemów jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy. To nie jest wprawdzie przeszczep włosów, ani sposób na uzyskanie bujnej czupryny, ale bez większej inwazji pomoże ci zatuszować problem i poprawić wygląd. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego zabiegu? Koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.
Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?
Ten zabieg to rodzaj mikropigmentacji medycznej, która polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę przy pomocy różnej grubości igieł. Jest to więc technika tatuażu, a celem jest zmiana ubarwienia skóry. Można w ten sposób zatuszować przebarwienia skóry, blizny albo odtworzyć linię włosów na głowie. W przypadku skóry głowy, wprowadzenie barwnika imituje wyrastające włosy. Daje to złudzenie optycznego zagęszczenia fryzury lub efekt krótko ostrzyżonych włosów. Warto jednak pamiętać, że po mikropigmentacji włosy nie odrosną.
Komu można polecić pigmentację mieszków włosowych?
Zabieg mikropigmentacji polecić można panom, którzy zmagają się z problemem utraty włosów, a dotyczy on coraz młodszych mężczyzn. Niektórzy stracili już niemal wszystkie włosy. Inni cierpią z powodu coraz większych zakoli lub łysiny na czubku głowy. Wypadanie włosów to zmora osób chorujących na łysienie plackowate. Kolejna grupa klientów klinik trychologicznych to ludzie z bliznami na skórze głowy, powstałymi w wyniku urazów i zabiegów operacyjnych. W miejscach tych włosy nie wyrastają, co przyciąga wzrok osób postronnych i jest często przyczyną obniżonej samoakceptacji. W tym przypadku wizyta u dobrego kosmetologa może być wybawieniem z takich opresji.
Co warto wiedzieć na temat zabiegu?
Mikropigmentacja jest niemal bezbolesna i trwa od godziny do 5 godzin, w zależności od tego, jak dużą powierzchnię skóry głowy trzeba nakłuć. Aby uzyskać imitację naturalnie wyrastających włosów, należy zabieg powtórzyć raz lub dwa razy. Efekt widoczny jest natychmiast i utrzymuje się około 3 lat. Potem trzeba uzupełnić pigment, podobnie jak w przypadku makijażu permanentnego. Dobry specjalista dobierze odpowiedni kolor barwnika, pasujący do naturalnego koloru włosów. Dzięki temu uzyska naturalny efekt zagęszczenia włosów. Mikropigmentacja jest bezpieczna dla zdrowia. Co więcej, nakłucia poprawiają ukrwienie skóry na głowie. Dzięki temu pozostałe włosy szybciej rosną.
Poznaj zalety mikropigmentacji skóry głowy
Mikropigmentacja medyczna skóry głowy ma szereg zalet. Oto one:
- optyczne zgęszczenie włosów w przypadku dłuższej fryzury;
- kamuflaż łysiejących miejsc poprzez zaznaczony rysunek nowej linii włosów;
- w przypadku głowy pozbawionej owłosienia – efekt krótko ściętych włosów;
- ukrycie blizn na skórze;
- poprawa wyglądu i atrakcyjności fizycznej;
- wzrost pewności siebie i samopoczucia psychicznego.
Jak wybrać dobry salon kosmetologiczny?
Satysfakcja z efektów mikropigmentacji zależy od umiejętności i doświadczenia kosmetologa. Niestety zdarza się, że swoje usługi oferują kosmetyczki po szkoleniach zawodowych, ale bez dyplomu, doświadczenia i umiejętności. Skutkiem źle wykonanych nakłuć mogą być ciemne plamy na skórze zamiast imitacji wyrastających włosków. Pacjent wygląda jeszcze gorzej, niż przedtem. W dodatku ma świadomość, że niepotrzebnie wydał pieniądze. Dlatego wybierając kosmetologa zwróć uwagę, czy jest to specjalista dyplomowany. Sprawdź jego doświadczenie i opinie osób, które korzystały już z jego usług.
Dlaczego warto chodzić do kosmetologa?
Kosmetolog to specjalista pielęgnacji skóry. Wykonuje zabiegi upiększające, pielęgnacyjne i opóźniające procesy starzenia. Są to zwykle maseczki, ale też peelingi kawitacyjne, dermabrazja i mikroabrazja, a także ostrzykiwanie botoksem i osoczem. Dzięki temu można poprawić owal twarzy, spłycić zmarszczki i oczyścić cerę, a także ujędrnić skórę na całym ciele. Oprócz tego kosmetolog także doradza w kwestii dbania o wygląd skóry. Pomaga pozbyć się trądziku i przebarwień na skórze. Współpracuje przy tym z dermatologiem, który leczy choroby skóry za pomocą różnego rodzaju medykamentów.
Wprawdzie mikropigmentacja skóry głowy to nie cudowny zabieg na porost włosów. Nie pomoże osobom łysym uzyskać bujnej czupryny. Jednak z całą pewnością pozwala szybko, niemal bezboleśnie i nieinwazyjnie zakamuflować problemy z łysieniem androgenowym, ukryć prześwity między włosami czy uzyskać złudzenie krótko ostrzyżonych włosów. W dodatku efekt jest dość trwały, a rezultatem jest poprawa wyglądu zewnętrznego. W konsekwencji wzrasta pewność siebie i poczucie własnej wartości i atrakcyjności, a to od nich zależy w dużej mierze powodzenie w życiu osobistym i zawodowym.