Każdego dnia nasza skóra wykonuje ogromną pracę chronienia tkanek znajdujących się pod nią. Pragniemy, żeby była piękna, świetlista, bez podrażnień i niedoskonałości. Jednocześnie wystawiamy ją na działanie czynników zewnętrznych (słońca, zanieczyszczeń, klimatyzacji). Zaniedbujemy, stosując nieodpowiednie kosmetyki, zapominamy o wewnętrznym nawodnieniu i odżywianiu poprzez dietę. Wraz z każdym rokiem nasza skóra traci elastyczność i blask – następuje powolny i nieunikniony proces starzenia się skóry. Możemy mu przeciwdziałać. Hydradermabrazja to sposób na odmłodzenie skóry.

W jakim celu wykonuje się peeling? Czy tylko złuszcza naskórek?

Peeling ma za zadanie oczyścić z martwego starego naskórka i zanieczyszczeń, które w naturalny sposób gromadzą się na powierzchni skóry twarzy. Dzięki temu substancje aktywne w maskach, kremach, serach, które nakładamy później, mają szansę wniknąć w warstwy naskórka i widoczne są znacznie lepsze efekty używania kosmetyków. Oczyszczona skóra może oddychać, szybciej się regeneruje. Zabieg ma szereg pozytywnych działań, które w znacznym stopniu poprawiają wygląd, ale także zdrowie skóry. Spłyceniu ulegają zmarszczki, a nawilżona skóra jest bardziej elastyczna i odporna na powstawanie kolejnych.

Na czym polega mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to mechaniczne złuszczanie wierzchnich warstw naskórka specjalnie dobranymi narzędziami.

  • diamentowa odbywa się przy użyciu głowicy z naturalnymi lub sztucznymi drobinkami diamentu (tę możemy wykonać sami w domu);
  • korundowa wykonywana jest dzięki zastosowaniu w urządzeniu tlenku glinu.

W obydwu przypadkach głowica ściera i zasysa pozostałości, pozostawiając oczyszczone fragmenty lekko podrażnione i zaczerwienione. Dlatego należy pamiętać o ich odpowiednim nawilżeniu i pozostawieniu do regeneracji.

Zobacz też:
Liposukcja laserowa – nieinwazyjna metoda walki z tkanką tłuszczową

Dla kogo lepszy będzie innowacyjny zabieg hydradermabrazji?

Oczyszczanie wodorowe, czyli hydradermabrazja hydrafacial jest w kosmetologii uznanym zabiegiem, zwłaszcza dla osób o wrażliwym rodzaju skóry. Ta metoda pozwala także im, dbać o jej stan bez ryzyka podrażnień. Polega na jednoczesnym:

  • złuszczaniu strumieniem rozproszonych pod ciśnieniem kropelek wody;
  • usuwaniem ich poprzez zasysanie do osobnego pojemnika;
  • aplikacji nawilżającej substancji aktywnej.

Ten nieskomplikowany zabieg wykonywany jest specjalnym urządzeniem w gabinecie medycyny estetycznej. Trwa około 30 minut. Można go regularnie powtarzać, a efekty widoczne są przez kilka tygodni.

Bezbolesne usuwanie zmarszczek i oczyszczanie zabiegiem mikrodermabrazji wodnej

Tego typu zabiegi najlepiej wykonywać jesienią i zimą, gdyż oczyszczona skóra pozbawiona ochrony nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych. Jakich efektów można się spodziewać po hydradermabrazji?

Złuszczenie pobudza regenerację poprzez powstawanie włókien kolagenowych. Znikną przebarwienia skóry i blizny, staje się ona widocznie wygładzona i bardziej elastyczna. Ustąpi nieprzyjemne uczucie przesuszenia, a nawilżona będzie pełna blasku. Łagodne, ale dokładne oczyszczenie sprzyja skórze z trądzikiem i łojotokiem. Wyeliminowane zostają zaskórniki, zrogowacenia i zgrubienia.

Doskonała metoda nawilżenia skóry

W wyniku tego, co dzieje się wokół nas (zanieczyszczenia, klimatyzacja, zmiany temperatur) oraz w nas (niehigieniczny tryb życia, stres, zła dieta) nasza skóra ma tendencje do przesuszenia. Zabieg hydradermabrazji będzie dla niej ratunkiem, możliwością odnowy w każdej sytuacji. Warto rozważyć go także po sezonie letnim, żeby nawilżyć wysuszoną słońcem cerę, a także po zabiegach kosmetycznych.

Przeciwwskazania do stosowania zabiegu

Pomimo delikatności tej metody nie należy stosować jej w kilku wyszczególnionych przypadkach:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • choroby nowotworowe;
  • przewlekłe zapalenie zatok;
  • grzybiczne i wirusowe choroby skóry (opryszczka);
  • widoczne uszkodzenia skóry.

Dermabrazja – dogłębne oczyszczanie

Mikrodermabrazja i hydradermabrazja to nieinwazyjne metody oczyszczania powszechnie dostępne w gabinetach medycyny estetycznej. Dermabrazja jest zabiegiem o znacznie trwalszych efektach, ponieważ przebija się do głębszych warstw naskórka. Powinna być wykonywana przez lekarza dermatologa lub chirurga pod znieczuleniem, gdyż zabieg powoduje duży dyskomfort.

Zobacz też:
Zabieg hifu – czym jest i kto powinien z niego skorzystać?

Hydradermabrazja to zabieg bezpieczny. Można go stosować przy każdym rodzaju skóry i ma zastosowanie w przypadku różnych problemów ją trapiących. Na zabiegu skorzysta nastolatek i osoba dojrzała. Ta uniwersalna metoda każdemu pozwala na bezbolesne i szybkie usunięcie niedoskonałości i zadbanie o zdrowy, piękny wygląd.Powiązane artykuły: