Każdego dnia nasza skóra wykonuje ogromną pracę chronienia tkanek znajdujących się pod nią. Pragniemy, żeby była piękna, świetlista, bez podrażnień i niedoskonałości. Jednocześnie wystawiamy ją na działanie czynników zewnętrznych (słońca, zanieczyszczeń, klimatyzacji). Zaniedbujemy, stosując nieodpowiednie kosmetyki, zapominamy o wewnętrznym nawodnieniu i odżywianiu poprzez dietę. Wraz z każdym rokiem nasza skóra traci elastyczność i blask – następuje powolny i nieunikniony proces starzenia się skóry. Możemy mu przeciwdziałać. Hydradermabrazja to sposób na odmłodzenie skóry.

W jakim celu wykonuje się peeling? Czy tylko złuszcza naskórek?

Peeling ma za zadanie oczyścić z martwego starego naskórka i zanieczyszczeń, które w naturalny sposób gromadzą się na powierzchni skóry twarzy. Dzięki temu substancje aktywne w maskach, kremach, serach, które nakładamy później, mają szansę wniknąć w warstwy naskórka i widoczne są znacznie lepsze efekty używania kosmetyków. Oczyszczona skóra może oddychać, szybciej się regeneruje. Zabieg ma szereg pozytywnych działań, które w znacznym stopniu poprawiają wygląd, ale także zdrowie skóry. Spłyceniu ulegają zmarszczki, a nawilżona skóra jest bardziej elastyczna i odporna na powstawanie kolejnych.

Na czym polega mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to mechaniczne złuszczanie wierzchnich warstw naskórka specjalnie dobranymi narzędziami.

  • diamentowa odbywa się przy użyciu głowicy z naturalnymi lub sztucznymi drobinkami diamentu (tę możemy wykonać sami w domu);
  • korundowa wykonywana jest dzięki zastosowaniu w urządzeniu tlenku glinu.

W obydwu przypadkach głowica ściera i zasysa pozostałości, pozostawiając oczyszczone fragmenty lekko podrażnione i zaczerwienione. Dlatego należy pamiętać o ich odpowiednim nawilżeniu i pozostawieniu do regeneracji.

Dla kogo lepszy będzie innowacyjny zabieg hydradermabrazji?

Oczyszczanie wodorowe, czyli hydradermabrazja hydrafacial jest w kosmetologii uznanym zabiegiem, zwłaszcza dla osób o wrażliwym rodzaju skóry. Ta metoda pozwala także im, dbać o jej stan bez ryzyka podrażnień. Polega na jednoczesnym:

  • złuszczaniu strumieniem rozproszonych pod ciśnieniem kropelek wody;
  • usuwaniem ich poprzez zasysanie do osobnego pojemnika;
  • aplikacji nawilżającej substancji aktywnej.

Ten nieskomplikowany zabieg wykonywany jest specjalnym urządzeniem w gabinecie medycyny estetycznej. Trwa około 30 minut. Można go regularnie powtarzać, a efekty widoczne są przez kilka tygodni.

Zobacz też:
Ile kosztuje zabieg HIFU na twarz, pod oczy i na ciało?

Bezbolesne usuwanie zmarszczek i oczyszczanie zabiegiem mikrodermabrazji wodnej

Tego typu zabiegi najlepiej wykonywać jesienią i zimą, gdyż oczyszczona skóra pozbawiona ochrony nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych. Jakich efektów można się spodziewać po hydradermabrazji?

Złuszczenie pobudza regenerację poprzez powstawanie włókien kolagenowych. Znikną przebarwienia skóry i blizny, staje się ona widocznie wygładzona i bardziej elastyczna. Ustąpi nieprzyjemne uczucie przesuszenia, a nawilżona będzie pełna blasku. Łagodne, ale dokładne oczyszczenie sprzyja skórze z trądzikiem i łojotokiem. Wyeliminowane zostają zaskórniki, zrogowacenia i zgrubienia.

Doskonała metoda nawilżenia skóry

W wyniku tego, co dzieje się wokół nas (zanieczyszczenia, klimatyzacja, zmiany temperatur) oraz w nas (niehigieniczny tryb życia, stres, zła dieta) nasza skóra ma tendencje do przesuszenia. Zabieg hydradermabrazji będzie dla niej ratunkiem, możliwością odnowy w każdej sytuacji. Warto rozważyć go także po sezonie letnim, żeby nawilżyć wysuszoną słońcem cerę, a także po zabiegach kosmetycznych.

Przeciwwskazania do stosowania zabiegu

Pomimo delikatności tej metody nie należy stosować jej w kilku wyszczególnionych przypadkach:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • choroby nowotworowe;
  • przewlekłe zapalenie zatok;
  • grzybiczne i wirusowe choroby skóry (opryszczka);
  • widoczne uszkodzenia skóry.

Dermabrazja – dogłębne oczyszczanie

Mikrodermabrazja i hydradermabrazja to nieinwazyjne metody oczyszczania powszechnie dostępne w gabinetach medycyny estetycznej. Dermabrazja jest zabiegiem o znacznie trwalszych efektach, ponieważ przebija się do głębszych warstw naskórka. Powinna być wykonywana przez lekarza dermatologa lub chirurga pod znieczuleniem, gdyż zabieg powoduje duży dyskomfort.

Hydradermabrazja to zabieg bezpieczny. Można go stosować przy każdym rodzaju skóry i ma zastosowanie w przypadku różnych problemów ją trapiących. Na zabiegu skorzysta nastolatek i osoba dojrzała. Ta uniwersalna metoda każdemu pozwala na bezbolesne i szybkie usunięcie niedoskonałości i zadbanie o zdrowy, piękny wygląd.Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2022