W ostatnim czasie modne są ingerencje chirurgiczne w naturalny wygląd, liftingi wampirze, a nawet kremy i maseczki z ptasich odchodów. Nie brzmi to zachęcająco, a niektóre sposoby na walkę o młodość i piękny wygląd wzbudzają kontrowersje. Czy śluz ślimaka, który jest składnikiem kosmetyków, także powinien budzić wątpliwości? A może to świetna substancja aktywna, dzięki której możesz wygładzić i ujędrnić skórę? Jeśli chcesz się przekonać, kontynuuj lekturę. Dowiedz się, co możesz zyskać!
Śluz ślimaka – jak się go pozyskuje?
Jeśli masz jakieś wątpliwości co do sposobu pozyskiwania śluzu ślimaka, teraz je rozwiewamy. Zdobywa się go bezinwazyjnie i bezpiecznie dla samego zwierzęcia. Musisz jednak wiedzieć, że nie każdy ślimak produkuje pielęgnacyjną i dobrą dla skóry wydzielinę. W kosmetykach spotyka się zazwyczaj śluz ślimaka z gatunku Helix Aspersa Muller. Hodowla musi przebiegać zgodnie z pewnymi standardami i zasadami, gdyż cenna wydzielina pochodzi jedynie od zdrowych i niezestresowanych mięczaków. Szczęśliwy ślimak wydziela w swoim śluzie kryptozynę, a nieszczęśliwy – toksyczną limozynę.
Skład kosmetyków zawierających śluz ze ślimaka
Pamiętaj, że śluz wydzielany przez zdrowego, szczęśliwego i spokojnego ślimaka jest jednym z najcenniejszych składników w całej kosmetyce. Jest naturalny i zawiera bardzo wiele substancji aktywnych, odpowiedzialnych za regenerację i pielęgnację skóry. Potrafi także szybko i bardzo efektywnie wyleczyć niejeden problem skórny. Teraz omówimy właściwości tego daru prosto z natury, przedstawiając bliżej jego składniki.
Kosmetyki ze śluzem ślimaka – szybka regeneracja tkanek
Kryptozyna odpowiada przede wszystkim za regenerowanie tkanek ślimaka. Pozwala skorupiakowi wrócić do zdrowia. Okazuje się jednak, że pomaga także człowiekowi. Śluz ślimaka także regeneruje ludzkie tkanki, np. po skaleczeniu się lub trądziku. Właśnie dlatego dermatolodzy bardzo często polecają kosmetyki ze śluzem swoim pacjentom.
Kosmetyki ze śluzu ślimaka – nawilżenie i ukojenie
Śluz skorupiaka zawiera w swoim składzie także alantoinę. Ten składnik nie tylko nawilża skórę, lecz również koi ból i działa przeciwzapalnie. Przyczyni się do:
- regeneracji skóry;
- zmniejszenia widoczności blizn;
- szybszego gojenia się ran;
- redukcji cellulitu i rozstępów na skórze;
- łagodzenia zmian trądzikowych.
Kosmetyki ze śluzem ślimaka świetnie sprawdzają się w walce ze zmianami skórnymi, ale nie są to jedyne cenne właściwości. Te, które opiszemy za chwilę, na pewno są jedną z przyczyn popularności produktów z omawianym składnikiem.
Śluz ślimaka – właściwości przeciwzmarszczkowe
W ślimaczym śluzie (i oczywiście w kosmetykach, które go zawierają) znajdują się również kolagen i elastyna. To substancje o właściwościach odmładzających. Po 40. roku życia mogą wystąpić pierwsze objawy starzenia się skóry. Masz zmarszczki wokół ust i oczu? Zauważasz brak sprężystości i elastyczności skóry? Sięgnij po kosmetyki ze śluzem ślimaka. Wypróbuj któryś z dostępnych preparatów na zmarszczki z tym składnikiem i zatrzymaj młody, piękny i zdrowy wygląd na dłuższy czas.
Śluz ślimaka – efekty wygładzające i odświeżające
Ślimaczy śluz zawiera w swoim składzie także kwas glikolowy. Jest on często spotykany w kosmetykach jako substancja wygładzająca, regenerująca i odświeżająca skórę. Odpowiada m.in. za:
- złuszczanie martwego naskórka;
- oczyszczanie skóry;
- regulowanie procesu produkcji sebum;
- zwężanie porów.
Kwas glikolowy łączy się z pozostałymi substancjami aktywnymi i składnikami odżywczymi kosmetyków. To sprawia, że takie preparaty mogą być naprawdę uniwersalne w codziennej pielęgnacji.
Śluz ślimaka w kosmetyce – ochrona, rozjaśnienie i ujędrnienie
Nie możesz zapominać, że twojej skórze potrzebne są również witaminy A, C i E, które:
- chronią komórki przed wolnymi rodnikami;
- odżywiają skórę i ujędrniają ją;
- rozjaśniają pojawiające się na niej z wiekiem przebarwienia, przywracając jej tym samym jednolity koloryt.
Nie bez przyczyny wspominamy o tych witaminach, ponieważ śluz ślimaka także zawiera je w składzie. Co ważne, bardzo łatwo się przyswajają, gdy nałożysz kosmetyki na odpowiednio przygotowaną wcześniej skórę. Musi być oczyszczona, wysuszona i bez pozostałości po makijażu, np. pudrze.
Śluz ślimaka na twarz dla lepszej elastyczności i sprężystości
Warto dodać, że kryptozyna, którą zawiera śluz ze ślimaka, ma sobie też inne cenne składniki. Jest pełna naturalnych:
- antyproteaz;
- oligoelementów;
- antybiotyków;
- protein;
- glikokoniugatów (w tym czynników wzrostu aktywności komórek skóry, czyli tzw. fibroblastów);
- mukopolisacharydów.
Te ostatnie wyjątkowo dobrze współpracują z kolagenem i elastyną, wspierając prawidłowe krążenie krwi i limfy. Przywracają cerze właściwą elastyczność i sprężystość. Dzięki tym składnikom także zyskasz młody wygląd i zwalczysz oznaki starzenia.
Krem ze śluzem ślimaka – dla kogo?
Po śluz ślimaka może sięgnąć każdy, bez względu na wiek, płeć czy problemy skórne. Najczęściej jednak kosmetyki tego typu kupują osoby walczące z procesem starzenia się skóry. Wykorzystują go także ci, którzy zmagają się z:
- bliznami;
- trądzikiem;
- rozstępami;
- cellulitem;
- przebarwieniami.
Zaletą śluzu ze ślimaka jest to, że można go stosować nie tylko na twarz. Wypróbuj go również podczas pielęgnacji innych części ciała. W ten sposób możesz nawilżyć skórę, odżywić ją i zregenerować. Kosmetyk ze śluzem wspomoże też regenerację po zabiegu chirurgii plastycznej.
Chcesz ujędrnić swoją skórę, pozbyć się zmarszczek i innych efektów starzenia się? Dokuczają ci rozstępy, trądzik czy blizny? Kosmetyki ze śluzem ślimaka powinny ci pomóc. Bogactwo cennych składników aktywnych, które ma w sobie ślimaczy śluz, to źródło jego uniwersalności. Właśnie dlatego jest składnikiem kremów przeciwstarzeniowych, ale nie tylko. Mogą go stosować także młodsze osoby, ponieważ świetnie sprawdzi się choćby w walce z trądzikiem.