Już po 25. roku życia organizm zaczyna spowalniać produkcję kolagenu. To czas, gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki, a skóra potrzebuje wzmożonej pielęgnacji. Kontur twarzy zmienia się wraz z wiekiem, co ma związek z utratą jędrności. Z pomocą przychodzi Profhilo, czyli odmładzający preparat liftingujący na twarz z wysoko skoncentrowanym naturalnym kwasem hialuronowym. Jak działa i kto powinien skorzystać z zabiegu? Sprawdź!

Profhilo – nowoczesny preparat odmładzający

Profhilo to innowacyjny produkt stosowany w medycynie estetycznej. Zabieg z jego użyciem daje długotrwałe efekty w postaci poprawy konturu twarzy, wypełnienia zmarszczek oraz widocznego napięcia skóry. Molekuła młodości Profhilo jest pozbawiona sztucznych wypełniaczy i emulgatorów, co sprawia, że jest bezpieczna i nie powoduje podrażnień skóry.

Działanie liftingujące to zasługa wysokiego stężenia kwasu hialuronowego, który stanowi naturalny składnik skóry. Zastosowany w Profhilo kwas hialuronowy jest naturalny, stabilizowany termicznie, co sprawia, że doskonale współpracuje z komórkami skóry, przyczyniając się do odnowy produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Następuje wzmożony proces regeneracji i odbudowy tkanek.

Odbudowane zostaje utracone przez lata rusztowanie skóry, dzięki efektowi miliona sprężynek, które poprawiają rysy twarzy i pozwalają odzyskać utracony kontur. Poprawia się jędrność skóry twarzy, następuje remodeling tkanek i wyraźne odmłodzenie skóry.

Wskazania do zabiegu

Profhilo to zabieg dzięki któremu następuje dynamiczny remodeling tkanek. Zaleca się wykonanie zabiegu w nastepujących przypadkach:

  • utrata konturu i owalu twarzy;
  • zwiotczała i pozbawiona elastyczności skóra;
  • opadające policzki tzw. „chomiki”;
  • zmarszczki pionowe i poziome.

Profhilo – jak wygląda zabieg?

Zabieg Profhilo trwa ok. 20 min. i jest właściwie bezbolesny. Jeśli twój próg bólu jest wyjątkowo niski, można użyć znieczulenia w kremie. Preparat jest aplikowany podskórnie poprzez iniekcję w pięć punktów na twarzy, tzw. Bio Estetycznych Punktów, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie efektu mini-liftingu. Technika ta nazywana jest BAP, od angielskiego Beauty Aesthetic Points.

Zobacz też:
Parówka na twarz – jakie efekty daje kąpiel parowa?

Efekty zabiegu są dostrzegalne od razu. Następuje stabilizacja i przywrócenie utraconego konturu oraz uruchomienie kaskady naprawczej. Zalecane jest wykonanie drugiego zabiegu w odstępie miesiąca. Efekt utrzymuje się od 1-1,5 roku, zalecane są zabiegi przypominające. Rekonwalescencja po zabiegu nie jest konieczna, bezpośrednio po zabiegu może pojawić się minimalny obrzęk w miejscu iniekcji. Na 7 dni należy zrezygnować z basenu oraz sauny. Ćwiczenia fizyczne można wykonywać już następnego dnia.

Profhilo – przeciwwskazania

Przy stosowaniu preparatu Prohilo należy zachować szczególna ostrożność, szczególnie jeśli stosujesz też inne metody. Pacjent nie powinien wykonywać liftingu w nastepujących przypadkach:

  • stosowanie toksyny botulinowej – 2 tygodnie wcześniej;
  • mikrodermabrazja – min. 1-2 tygodnie wcześniej;
  • laser frakcyjny – odstęp 3-4 miesiące;
  • zabiegi stomatologiczne – 2 tygodnie wcześniej.

Zabieg Profhilo doskonale odmładza skórę, wygładza i liftinguje tkanki twarzy. Jest to skuteczna metoda, by podnieść policzki oraz linię żuchwy. Zabieg jest bezbolesny i skutkuje uruchomieniem procesów naprawczych. Zawiera kwas HA o najwyższym stężeniu, co pomaga neutralizować chomiczki. Prophilo zapewnia długotrwały i zadowalający efekt odmładzający.Powiązane artykuły: