Choć cena powiększenia biustu bywa wysoka, to coraz więcej kobiet decyduje się na taki zabieg. Na świecie każdego roku piersi powiększa około 1,7 miliona kobiet. W Polsce jest to około 7 tysięcy kobiet rocznie, co stawia nasz kraj daleko za Stanami Zjednoczonymi (300 tysięcy zabiegów rocznie) i Brazylią (ok. 180 tysięcy zabiegów rocznie). Czy koszty operacji mogą mieć wpływ na taką sytuację? 

Medycyna estetyczna – droga do piękna 

Czym jest medycyna estetyczna? Dziedziną, dzięki której możesz poprawić swój wygląd. Wbrew pozorom na poprawianie urody za pomocą skalpela ludzie decydują się nie tyle z próżności, ile z chęci poprawienia jakości swojego życia. Często zabiegi medycyny estetycznej mają pomagać w walce z defektem, który jest przyczyną poważnych kompleksów. 

Jak to wygląda w przypadku piersi? Zwykle pacjentki proszą o ich powiększenie. W jaki sposób? Przedstawiamy najpopularniejsze sposoby na powiększenie biustu i ceny takich zabiegów. 

Powiększanie biustu – rozmiary. Co musisz wiedzieć?

Marzysz o dużych piersiach? Uważaj, aby nie przesadzić z rozmiarem! Zbyt duży biust to nie tylko nienaturalny wygląd, ale i problemy z sylwetką. Im staranniej dopasujesz implanty, tym lepiej będziesz się czuła w swoim ciele. A co z ostatecznym rozmiarem? W tej kwestii najlepiej skonsultuj się z lekarzem. Rozmiar powiększonego biustu nie może mocno różnić się od rozmiaru twoich naturalnych piersi. 

Ile kosztuje powiększanie biustu? 

Bez względu na to, na jaką metodę powiększania biustu postawisz, musisz się liczyć ze sporymi kosztami. Jaką ma cenę powiększenie biustu? W jaki sposób sfinansujesz ten zabieg? 

Powiększanie biustu – cena zabiegu 

Jak wygląda cennik zabiegów medycyny estetycznej? Jest on dość zróżnicowany. Na cenę wpływa m.in. renoma kliniki, metoda przeprowadzenia zabiegu, a często również rodzaj implantów (te okrągłe zwykle są tańsze od anatomicznych). Zazwyczaj za taki zabieg w Polsce trzeba zapłacić od 7 do 20 tysięcy złotych. 

W cenę powiększania biustu wlicza się: zabieg, implanty oraz badania, które musisz wykonać przed rozpoczęciem prac nad biustem. 

W jaki sposób możesz sfinansować taki zabieg?

Ponieważ powiększanie biustu to cena, która niejednej osobie może po prostu nie pasować do domowego budżetu, musisz wcześniej zdobyć odpowiednią ilość gotówki. Trafia ci się niespodziewana okazja? Chwilówkę weźmiesz tutaj. Wcześniej sprawdź jednak regulamin i wysokość odsetek, a następnie przelicz, czy spłata pożyczki nie będzie dla ciebie zbyt wielkim wyzwaniem. 

Zobacz też:
Liposukcja łydek – na czym polega zabieg? Czy odessanie tłuszczu pomoże na masywne nogi?

Co cię czeka, gdy zdecydujesz się na zabieg? 

Powiększanie biustu – metody, które cieszą się największą popularnością 

Za cenę powiększania biustu odpowiada przede wszystkim to, w jaki sposób zostanie przeprowadzony zabieg. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze metody powiększania biustu. 

Na czym polega powiększanie biustu kwasem hialuronowym? 

Marzenia o dużych i jędrnych piersiach pomoże ci spełnić chętnie wykorzystywany w medycynie naturalnej kwas hialuronowy, odpowiadający m.in. za wiązanie wody w naskórku. Kwas ten świetnie sprawdza się jako bezpieczny i naturalny wypełniacz, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystywany jest do powiększania małych piersi. Za co cenią go kobiety? Za szybkie efekty, brak bólu i blizn.

Jaka jest cena powiększania biustu kwasem hialuronowym? Za 10 ml kwasu musisz zapłacić około 3 tysięcy złotych. Niestety, efekt zabiegu utrzymuje się przez 1,5 roku, zatem co jakiś czas musisz go powtarzać. 

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową 

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową to inaczej metoda lipofilingu. Lekarz może ją pobrać m.in. z brzucha lub ud, a więc tych miejsc, w których lubi się ona odkładać w nadmiarze. 

Najważniejszym zadaniem jest tu pobranie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej oraz wprowadzenie jej do piersi poprzez wenflon. Drobny błąd podczas zabiegu może sprawić, że tłuszcz nie rozłoży się równomiernie, a zabieg przyniesie więcej szkody niż pożytku. Chcesz uniknąć problemów? Wybierz się do sprawdzonej kliniki, w której pracują doświadczeni medycy. 

Cena powiększenia biustu tą metodą jest znacznie wyższa niż w przypadku zabiegu bazującego na kwasie hialuronowym. Ile wydasz? Od 4,5 do 16 tysięcy zł. Pamiętaj też, że do ceny zabiegu musisz doliczyć koszty konsultacji przedzabiegowej, czyli około 200–300 zł. 

Jak zmniejszyć cenę powiększania biustu?

Jeśli zabieg powiększania biustu przeraża cię swoją ceną, poszukaj bardziej ekonomicznych rozwiązań. Jakich? Przede wszystkim sprawdź promocyjne pakiety w klinikach, które świadczą tego typu usługi. Są też kraje, w których medycyna estetyczna jest znacznie tańsza niż w Polsce. Dobrym przykładem będzie tu Turcja, do której oszczędne miłośniczki pięknego wyglądu zaglądają coraz chętniej. 

Zabieg polegający na powiększeniu piersi może stać się dla ciebie szansą na lepsze, wolne od kompleksów życie. Piękny biust to większa pewność siebie i lepsza forma psychiczna, w którą warto zainwestować. 

Jeśli zainteresował cię temat turystycznej medycyny estetycznej, więcej informacji znajdziesz w artykule: 

https://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-turystyka-medyczna-w-chirurgii-plastycznej-gdzie-najtaniej,nId,5332480#crp_state=1Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2021