Małe piersi, czyli w rozmiarze od A do B dla niektórych kobiet są ogromnym atutem, natomiast dla innych sporym problemem. Być może jesteś ich posiadaczką i często wstydzisz się z tego powodu wyjścia na basen, czy nie ubierasz bluzek z dekoltem. W takim przypadku powinnaś wiedzieć, że małe piersi mają wiele zalet i są seksowne, lecz jeśli to cię nie przekonuje, to wiedz, że możesz je optycznie powiększyć lub zdecydować się na zabieg.

Co ma wpływ na wielkość biustu?

małe piersi uśmiech

Małe piersi to częsty problem natury estetycznej wśród kobiet. Ma znaczący wpływ na obniżenie samooceny. Powinnaś jednak wiedzieć, że wzrost piersi zależy głównie od czynników genetycznych i hormonalnych, których formowanie zaczyna się na etapie 6. tygodnia życia płodu. Na rozmiar biustu ma wpływ także styl życia i dieta.

Jakie zalety mają małe piersi?

małe piersi akceptacja

Jesteś posiadaczką małego biustu i często zdarza ci się zazdrościć koleżankom dużych piersi? Musisz zatem wiedzieć, że małe piersi mają znacznie więcej zalet – m.in. bardziej zachwycają swoją jędrnością. Nie musisz również zmagać się z podrażnieniami, które często pojawiają się przy bardzo dużych piersiach. Możesz zapomnieć o wszelkich obtarciach, odparzeniach, czy wypryskach! Niemniej ważne jest to, że nie obciążają one kręgosłupa, zapewniają większe możliwości w zakresie doboru bielizny, a poza tym nie sprawiają żadnych problemów podczas uprawiania sportu. Dodatkowo wiedz, że w małych piersiach łatwiej wyczuć niepokojące zmiany, więc możesz łatwiej dbać o zdrowie.

Jak optycznie powiększyć małe piersi?

Jeśli masz zamiar optycznie powiększyć rozmiar swoich piersi, to masz do wyboru kilka sposobów. Jednym z najprostszych jest noszenie odpowiednio dobranego stanika typu push-up. To biustonosz skonstruowany w taki sposób, że wypycha piersi w górę, dzięki czemu stają się one optycznie większe, a dodatkowo poprawie ulega kształt biustu. Warto, abyś sięgała także po bieliznę ze zdobieniami takimi jak falbanki, koronki czy kokardki, co sprawi, że małe piersi będą wyglądały okazalej. Poza tym wiedz, że niektóre ubrania powiększają biust – np. kamizelki, koszule, czy marynarki.

Jakie są zabiegi na małe piersi?

małe piersi ekipa

Choć małe piersi mają mnóstwo zalet dla zdrowia, to jednak wiele ich posiadaczek podejmuje decyzję o zabiegu powiększającym biust. Aktualnie medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna może zaproponować wiele rozwiązań w tym zakresie, lecz największą popularnością cieszy się kilka z nich. Poniżej przeczytasz kilka słów na temat najczęściej wybieranych zabiegów na piękny i jędrny biust!

Zobacz też:
Przepuklina w pachwinie – jak ją rozpoznać? Sprawdź, jakie są metody leczenia tego rodzaju przepukliny brzusznej!

Implanty

Jedną z najstarszych metod powiększania piersi jest zabieg chirurgiczny opierający się na wszczepieniu implantów, czyli protez piersiowych. W zależności od tego, jaki efekt chce uzyskać pacjentka, dobiera się odpowiedni rozmiar i kształt implantu oraz można wymodelować biust zgodnie ze wszelkimi oczekiwaniami i danymi warunkami anatomicznymi. Implanty wszczepia się pod gruczoły lub mięśnie piersiowe, co jest możliwe poprzez nacięcie w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczek sutkowych. Operacja powiększania piersi tego typu wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Mówi się, że to obecnie jedna z najbezpieczniejszych metod zmiany wyglądu piersi.

Tkanka tłuszczowa

Wielkość biustu można zmienić również poprzez powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową. Tak zwany lipofilling jest całkiem popularną i mniej inwazyjną (niż implanty) metodą na usunięcie problemu małych piersi. Taki zabieg poleca się szczególnie kobietom, które chcą nieznacznie powiększyć i wymodelować małe piersi. Zdecydowaną jego zaletą jest możliwość połączenia modelowania sylwetki wraz z korekcją wybranych partii ciała. Jest on wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Większe piersi tą metodą można uzyskać, dzięki pobraniu tkanki tłuszczowej podczas liposukcji, następnie jej odpowiednim przygotowaniu i transferowaniu do piersi.

Ile kosztują zabiegi powiększania piersi?

małe piersi sztuczne

Małe piersi stanowią dla ciebie duży problem, dlatego podjęłaś decyzję o zabiegu? W takim razie musisz wiedzieć, że to dość spory wydatek. Za powiększenie piersi implantami zapłacisz od 15 000 do nawet 25 000 złotych, natomiast jeśli zdecydujesz się na zmianę rozmiaru za pomocą własnej tkanki tłuszczowej, to wydasz od 5 000 do 15 000 złotych. Pamiętaj również o tym, aby wybrać renomowaną klinikę, w której zabieg zostanie wykonany sprawnie i bezpiecznie.

Wiesz już, że małe piersi to nie koniec świata. Poznałaś również wiele sposobów na to, jak możesz skorygować niedostatki natury. Podejmij decyzję, czy zależy ci jedynie na optycznym powiększeniu biustu, czy jednak szukasz trwalszych rozwiązań i wypróbuj powyższe metody. Gwarantujemy ci, że wszystkie przyniosą oczekiwane rezultaty!Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2022