Peeling PRX T33 to połączenie kilku substancji, ponieważ tworzą go kwas trójchlorooctowy, kwas kojowy i nadtlenek wodoru. Jego głównym zadaniem jest ujędrnianie skóry twarzy i ciała bez skutków ubocznych, charakterystycznych dla innych zabiegów o podobnych właściwościach. Ten rodzaj peelingu cieszy się coraz większą popularnością ze względu na możliwość biorewitalizacji skóry bez użycia igieł. Jednak tutaj również jest tak, jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej i peeling PRX nie może być stosowany, jeżeli występują przeciwwskazania. Poznaj je już teraz i sprawdź, czy taki zabieg jest dla ciebie!

Jak działa peeling PRX T33?

peeling PRX T33 zabieg

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w peelingu PRX znajdują się trzy substancje o różnych właściwościach:

 • kwas TCA (kwas trójchlorooctowy) – dociera do warstwy skóry właściwej, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny. Działa eksfoliacyjnie, przeciwzapalnie, zwalcza bakterie i oczyszcza pory;
 • H2O2 (nadtlenek wodoru) – działa antyseptycznie, odżywia i nawilża skórę, a także pobudza procesy regeneracyjne. Spowalnia procesy starzenia i wspomaga działanie innych substancji na skórę;
 • kwas kojowy – redukuje przebarwienia skóry różnego pochodzenia, spowalnia procesy starzenia się skóry, działa antybakteryjnie. Kwas kojowy ujędrnia skórę i łagodzi stany zapalne.

W jakim celu stosuje się peeling PRX-T33?

Ze względu na połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym peeling PRX T33 łączy w sobie właściwości tych wszystkich substancji. Z tego powodu może być stosowany w celu leczenia chorób skóry i niwelowania niedoskonałości, takich jak:

Efekty zabiegu PRX

peeling PRX T33 kobieta sprawdza jędrność skóry

Peeling PRX wpływa na jędrność i stan napięcia skóry twarzy. Redukuje wiotkość, przebarwienia, blizny i zmniejsza pory. Spłyca zmarszczki, nawilża i wygładza skórę. Najlepsze efekty daje wykonanie serii zabiegów obejmujących kilka sesji z użyciem preparatu PRX.

Jak wygląda zabieg PRX-T33?

 1. Pierwszy etap zabiegu to dokładne oczyszczenie i osuszenie skóry w miejscu, który będzie poddany peelingowi.
 2. Następnie ruchami liftingującymi kosmetolog nakłada preparat PRX.
 3. Po wchłonięciu się substancji kilkukrotnie powtarza aplikację. Jedna sesja obejmuje od 2 do 5 delikatnych masaży z użyciem PRX T33.
 4. Ostatnim etapem jest dokładne mycie skóry i zabezpieczenie jej nawilżającym kremem.

Po zabiegu

Po zabiegu skóra może lekko się łuszczyć. Czasem występuje też zaczerwienienie. Podczas ekspozycji na słonce, warto profilaktycznie stosować kremy z filtrem. Kosmetolog prawdopodobnie zaleci też stosowanie konkretnego kremu nawilżającego. Warto pamiętać, że preparat PRX różni się od innych peelingów chemicznych i można bez obaw stosować go również latem.

Zobacz też:
Mata do akupresury gdzie kupić?

Ile zabiegów z preparatem PRX-T 33 trzeba wykonać?

W celu uzyskania pożądanych efektów należy kilkakrotnie powtórzyć sesję z użyciem preparatu. Dokładna liczba zabiegów zależy od tego, w jakim miejscu są wykonywane i z jakim problemem skórnym boryka się pacjent. Poszczególne sesje odbywają się w odstępie co najmniej tygodnia.

Peeling PRX-T33 – zalety

peeling PRX T33 podczas zabiegu

Jakie zalety ma metoda biorewitalizacji skóry za pomocą peelingu PRX T33? Oto one:

 • brak inwazyjności – nie występują rany, siniaki, obrzęki i opuchlizna, dzięki czemu zabieg stanowi alternatywę dla mezoterapii;
 • natychmiastowy efekt – już po pierwszym zabiegu stan skóry wyraźnie się poprawia;
 • metoda odpowiednia dla każdego rodzaju skóry;
 • zabieg całkowicie bezbolesny.

Przeciwwskazania do peelingu PRX T 33

Biorewitalizacja twarzy i ciała z użyciem PRX T33 nie zawsze może być wykonana. Przeciwwskazaniem do zabiegu są:

 • podrażnienia i uszkodzenia skóry;
 • stany zapalne;
 • aktywne infekcje skóry;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • alergie na składniki preparatu.

W przypadku wątpliwości dotyczących tego, czy konkretna dolegliwość stanowi przeciwwskazanie do wykonania zabiegu, należy skonsultować się z kosmetologiem.

Biorewitalizacja PRX-T 33 – cena

Jeden zabieg chemicznej biorewitalizacji skóry kosztuje od 300 do 500 zł, w zależności od lokalizacji gabinetu medycyny estetycznej oraz miejsca ciała, w którym jest wykonywany. Należy jednak pamiętać, że w celu uzyskania wyraźnych efektów warto wykonać kilka takich zabiegów, a zatem cena całej kuracji z użyciem peelingu PRX T-33 będzie wyższa.

Czy peeling PRX T33 można wykonać samodzielnie?

peeling PRX T33 uśmiechnięta kobieta

Mimo że preparat PRX T33 jest dostępny w internetowych sklepach, powinien być aplikowany wyłącznie przez specjalistów. W terapii kwasami trzeba zachować ostrożność i należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta preparatu. Jeżeli nie jesteś osobą przeszkoloną do przeprowadzenia takiego zabiegu, lepiej skorzystaj z peelingu PRX w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej.

Peeling PRX T-33 zapewnia spektakularne efekty w postaci poprawy kondycji skóry pacjenta. Stosowany jest w celu leczenia wielu dolegliwości i niedoskonałości skóry od trądziku po efekty starzenia. Zaletami zabiegu są przede wszystkim brak inwazyjności I bólu. Przeciwwskazania są nieliczne, więc wiele osób będzie mogło z niego skorzystać.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2022