Icoone laser to innowacyjna metoda modelowania sylwetki, która stosowana jest w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to wielowymiarowy masaż, a jego działanie opiera się na pracy głowic masujących tworzących mikrostymulację. Czym jest więc icoone, dlaczego warto z niego skorzystać i jakie są ewentualne przeciwwskazania oraz powikłania przy tym zabiegu?

Czym jest zabieg icoone laser?

icoone laser brzuch

Zabieg ten jest wypracowanym przez lata podejściem do bezpiecznej redukcji tkanki tłuszczowej. ICOONE Laser to nowoczesna technologia, która ma za zadanie modelować ciało, niwelować cellulit, ujędrniać i zbijać skórę. Ponadto pomaga w walce z obrzękami limfatycznymi, starzeniem się skóry i z różnego rodzaju bliznami.

Działanie wielu zmechanizowanych głowic masujących jednocześnie powoduje, że w zasadzie każdy milimetr skóry objęty jest masażem. Na głowicy znajdują się rolki z mikrootworami. Urządzenie jest niezwykle precyzyjne, a na uwagę zasługuje fakt, że urządzenie pozwala na osiągnięcie 1180 bodźców mikrostymulacyjnych na każdy decymetr kwadratowy skóry. Do wyboru są tu dwie opcje: LED 650 nm lub Laser 915 nm – pierwsza z nich ma funkcje regenerujące i odmładzają, zaś druga działa przede wszystkim modelująco. Mimo tak intensywnej pracy urządzenia tkanki nie są rozciągane, a na skórze nie pojawiają się uszkodzenia.

Jak działa technologia modelowania sylwetki ICOONE Laser?

Efekty wynikające ze stosowania zabiegów ICOONE to przede wszystkim zasługa połączenia lasera diodowego i światła LED z wypustkami masującymi. Wszystko to bazuje na technologii Roboderm. Prowadzi to bowiem do efektu fotochemicznego w tkankach, a to z kolei zwiększa przepuszczalność komórek. Laser dostaje się do tkanki, a jego fala jest wchłaniana przez komórki tłuszczowe, które w wyniku tego następuje podwyższenie ich temperatury i intensyfikacja wchodzenia w proces rozkładu tłuszczu, czyli w lipolizę.

Ponadto światło z lasera wpływa na fibroblasty oraz powoduje stymulację syntezę kolagenu. Zwiększa ono też przepuszczalność błony komórkowej, a to sprawia, że uwolniony tłuszcz jest znacznie łatwiej odprowadzany do układu limfatycznego. Masaż głowicami powoduje również zwiększenie odprowadzania płynów do naczyń limfatycznych. Wszystko to sprawia, że pobudzona zostaje aktywność układu limfatycznego oraz układu krwionośnego, a przy tym usprawnia się wymiana międzykomórkowa w tkankach.

Czy warto zastosować masaż laserem ICOONE? Jakie są rezultaty zabiegu? Wpływ na tkankę tłuszczową i cellulit.

icoone laser pośladki

Zabieg ten z pewnością przypadnie go gustu wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy chcą skutecznie poprawić wygląd ciała, bez mozolnych masaży czy szczotkowania. Poza tym przyda się to też osobom, które się odchudzają. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze, zabieg ten rozbija tkankę tłuszczową, w związku z czym przyspiesza rezultaty diety i ćwiczeń. Po drugie, głowice masujące ujędrniają skórę, dzięki czemu przestaje ona być luźna, co często zdarza się przy zmianach wagi. Masaż oddziałuje na fibroblasty i stymuluje naturalne procesy regeneracyjne organizmu, w związku z czym skóra jest w stanie samodzielnie zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny. Rozbijanie złogów tłuszczu wpływa również na znaczącą redukcję cellulitu. Warto też wiedzieć, że ICOONE Laser jest w pełni bezpieczny, niezależnie od rodzaju problemu, wieku, aktywności fizycznej itp.

Zobacz też:
Laser Fotona 4d - fotoodmładzanie i laserowy lifting twarzy

W jaki sposób ICOONE Laser działa na tkanki? Przenika w głąb tkanki, dlatego naturalnie rozbija on komórki tłuszczowe na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe, a także zmniejsza objętość adipocytów, co zmniejsza cellulit. Zabieg ten dodatkowo przyspiesza metabolizm komórkowy, a przy tym nie niszczy błony komórek tłuszczowych – wpływa jedynie na ich zawartość. Głowice ze światłem LED intensywnie wpływają na głęboki tłuszcz i złogi cellulitu, jednocześnie nie uszkadzając naczyń krwionośnych i sąsiednich tkanek. 

Jak przebiega proces zabiegowy masażu podciśnieniowego?

Całość zabiegu icoone zaczyna się od założenia specjalnego, rozciągliwego kostiumu, który wspiera efekty działania urządzenia. Na proces składają się w zasadzie dwa główne etapy. Pierwszym z nich jest drenaż, który ma za zadanie poprawić ogólny stan skóry. W drugiej kolejności wykonuje się fokus, czyli modeluje się ciało. Jest to najważniejszy etap, w czasie którego osoba przeprowadzająca zabieg koncentruje się na problematycznych partiach ciała, na przykład na pośladkach, dekolcie, brzuchu, udach czy nawet kolan.

Należy wiedzieć, że icoone to nie jednorazowy zabieg, w związku z czym efektów nie można spodziewać się od razu. Konieczne jest wykonanie serii sesji, a ich liczba zależy od aktualnego stanu ciała oraz od indywidulanych potrzeb pacjenta. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów stosuje się zwykle 5-10 sesji, aczkolwiek zwykle ustalane jest to w trakcie indywidualnej konsultacji.

Co po zabiegu?

Tak naprawdę po zabiegu nie ma żadnych skomplikowanych zaleceń. Najważniejsze (i niezbędne) jest wypijanie minimum 1,5 litra wody dziennie. Należy też unikać picia odwadniających napojów. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ nawadniając organizm, ułatwia się usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, w tym toksyn i złogów tłuszczowych.

icoone laser plecy

Zabieg ICOONE – jakie są przeciwwskazania?

Zabiegu nie wykonuje się u kobiet, które są w pierwszym trymestrze ciąży lub karmią piersią. Poza tym bezwzględnym przeciwwskazaniem są choroby nowotworowe, łuszczyca w zapalnej fazie, przednowotworowe zmiany na skórze, stany zapalne, choroby nerek i wątroby oraz przerwana ciągłość skóry (rany, skaleczenia w miejscu, które ma być objęte zabiegiem).

Istnieją także przeciwwskazania względne, w przypadku których nie zaleca się wykonywania zabiegu lub trzeba dostosować zabieg indywidualnie. Do takich przeciwwskazań należą: cukrzyca, lokalne żylaki w stanie zapalnym, wystające zmiany barwnikowe oraz tłuszczaki.

Jeśli natomiast chodzi o powikłania po zabiegu to nie bywają one zbyt częste. Mogą pojawić się lekkie siniaki i bolesność w miejscu wykonania zabiegu, aczkolwiek dolegliwości te przechodzą samoistnie.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2022