Łysienie dotyczy kobiet i mężczyzn. Przyczyny łysienia są bardzo zróżnicowane, a leczenie daje wątpliwe rezultaty. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a konkretnie zabieg mezoterapii igłowej z zastosowaniem nowoczesnego preparatu Dr Cyj Hair Filler. Zabieg daje spektakularne efekty i widocznie hamuje wypadanie włosów.

Dr Cyj – terapia przeciw wypadaniu włosów

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Dr Cyj to obecnie najlepsza znana metoda hamującą wypadanie włosów. Dzięki wieloletnim badaniom udało się uzyskać unikalną formułę preparatu opartą na siedmiu peptydach i kwasie hialuronowym. Nie tylko skład, ale również sama technologia przyczyniają się do osiągania rewelacyjnych efektów.

Sustained Release Technology, czyli przedłużone uwalnianie substancji aktywnych sprawia, że do 2 tygodni po zabiegu minimalna dawka preparatu nadal odżywia mieszki włosowe. Już pierwszy zabieg daje zauważalne efekty w postaci zahamowania wypadania włosów. Kolejne zabiegi maja na celu utrwalenie efektu, stymulowanie wzrostu nowych włosów, a także ich zagęszczenie. Ponadto kuracja pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy.

Wskazania do zabiegu

Peptydową kurację Dr Cyj zaleca się osobom, u których przyczyna wypadania włosów dotyczy łysienia androgenowego, ale również łysienia wywołanego przez stres, zmiany hormonalne czy złą dietę. Zabieg nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale również przyspiesza wzrost włosa, zagęszcza i pogrubia włosy. Wskazany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Przebieg zabiegu Dr Cyj

Peptydowa terapia włosów polega na podaniu skoncentrowanego preparatu podczas serii wkłuć w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg nie jest bolesny, wymaga nieco mniej wkłuć niż klasyczna mezoterapia igłowa. Dzień przed zabiegiem należy unikać alkoholu, ponadto nie są wymagane inne przygotowania. Cały zabieg trwa ok. 30 min. Po zabiegu można wyczuwać na głowie niewielkie zgrubienia, które jednak szybko znikają. Przez dobę po zabiegu nie należy myć skóry głowy i włosów.

Rekonwalescencja po kuracji nie trwa długo. Bezpośrednio po niej skóra jest lekko zaczerwieniona i może występować niewielki obrzęk. Objawy te utrzymują się jednak maksymalnie do kilku godzin od przeprowadzenia zabiegu mezoterapii Dr Cyj Hair Filler.

Zobacz też:
Sombre na czarnych włosach – jak zrobić? Jak dbać o kosmyki po koloryzacji?

Ile czasu trwa terapia peptydowa?

Mezoterapia skóry głowy Dr Cyj powinna trwać 2 miesiące. W tym czasie należy wykonać 4 zabiegi, z zachowaniem 14-dniowego odstępu. Efekt przeprowadzonej kuracji utrzymuje się przez 12 miesięcy. Pierwsze zauważalne efekty mezoterapii Dr Cyj można dostrzec juz po 15 dniach od wykonania pierwszego zabiegu. Po upływie roku dobrze jest powtórzyć kurację na skórze głowy.

Efekty kuracji

Dzięki zastosowaniu peptydowej kuracji z kwasem hialuronowym zostaje zahamowane wypadanie włosów. Już pierwszy zabieg hamuje łysienie. W czasie kolejnych zabiegów następuje odrost włosów i poprawa ukrwienia skóry głowy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie każdy może korzystać z dobrodziejstw metody Dr Cyj, Przeciwwskazaniami do zabiegu mezoterapii igłowej są:

 • nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu;
 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • infekcje skórne;
 • przyjmowanie leków immunosupresyjnych;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • cukrzyca;
 • schorzenia reumatyczne;
 • nawracające anginy;
 • zapalenie wsierdzia;
 • wiek poniżej 18 roku życia;
 • przyjmowanie leków sterydowych.

Kuracja Dr Cyj ma za zadanie zahamować uporczywe wypadanie włosów, a także przyspieszyć ich odrost. Dodatkowym atutem stosowania tej kuracji jest powolne uwalnianie mieszanki peptydowej i kwasu hialuronowego. Efekty można dostrzec już po jednym zabiegu. Wskazane jest wykonanie 4 zabiegów, aby w pełni móc cieszyć się odrastającymi włosami. Kuracja działa korzystnie także na skórę głowy, poprawia krążenie i wzmacnia mieszki włosowe. Obecnie jest to najlepsza, a zarazem najnowocześniejsza kuracja stosowana przy uporczywym wypadaniu włosów i łysieniu o nieznanej etiologii.Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022