Zmiana owalu twarzy w dobie rozwoju medycyny estetycznej jest niezwykle łatwa. W gabinecie bez problemu znajdziesz odpowiedni zabieg dla siebie. W niektórych przypadkach efekty będą widoczne od razu, zaś w innych trzeba będzie poświęcić trochę czasu i uzbroić się w cierpliwość. Dowiedz się, z czego najlepiej skorzystać i co zrobić, aby upiększyć swoją twarz, zachowując jednocześnie naturalny wygląd.

Nieinwazyjne wyszczuplanie twarzy za pomocą endermoliftu

Jedną z najczęstszych przyczyn zwiększenia się owalu twarzy jest po prostu obrzęk i woda, która zbiera się w tych właśnie okolicach. Taka postać rzeczy może być konsekwencją problemów z krążeniem limfy. W wyniku tego dochodzi do kumulacji produktów przemiany materii w obrębie tkanki podskórnej, niejednokrotnie w pojedynczych, konkretnych miejscach. Poza tym wówczas oprócz obrzęku twarzy zauważyć można między innymi pogorszenie kolorytu skóry i pojawianie się zmarszczek, a także bardziej zmęczony wygląd.

Jeżeli borykasz się z takim problemem, idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie endermologia. Na czym ona polega? Otóż, cały sekret tkwi w… masażu. Wykonuje się go specjalnymi głowicami, które tworzą podciśnienie. Nie ma tu więc mowy o jakichkolwiek inwazyjnych zabiegach. Dogłębny masaż ma za zadanie zadziałać dokładnie tak jak drenaż limfatyczny. W związku z tym działanie to pobudza krążenie limfy, niwelując jej gromadzenie w tkance podskórnej. Na tym jednak nie koniec. Poza pobudzeniem krążenia limfy endermologia powoduje zwiększenie syntezowania kolagenu oraz elastyny, a dodatkowo nasila procesy lipolizy. Dzięki temu wyszczuplisz twarz i spowodujesz jej odmłodzenie, szczególnie przy regularnych zabiegach.

Jak wyszczuplić twarz bez skalpela i toksyny botulinowej? Rozwiązaniem jest wolumetria twarzy kwasem hialuronowym!

Nie da się ukryć, że kwas hialuronowy jest jednym z najbardziej popularnych składników w gabinetach medycyny estetycznej. Większości osób wciąż kojarzy się on jednak tylko z zabiegiem powiększania ust. Oczywiście do tego także służy, ale jego rola się na tym nie kończy. Przede wszystkim za pomocą tego rodzaju wypełniacza modeluje się twarz, a to z kolei prowadzi do jej wysmuklenia.

Zobacz też:
Wolumetria twarzy – zwalczaj oznaki starzenia skóry szybko, bezboleśnie i bezinwazyjnie!

W jaki sposób odbywa się modelowanie twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego? Należy zacząć od tego, że celem jest uzyskanie właściwych proporcji twarzy, a więc uniesionych policzków, prostej, zarysowanej linii żuchwy oraz niewielkiego, ale widocznego podbródka. Ponadto kwas hialuronowy wykorzystuje się też w celu wyszczuplenia nosa i nadawania mu regularnego kształtu. Zabiegi z wykorzystaniem tej substancji nazywa się wolumetrią. Nie korzysta się tu ze skalpela i innych inwazyjnych narzędzi, ale można zdecydować się na znieczulenie, a sam zabieg jest krótki i nie należy do bolesnych.

W interesujące klientkę miejsca twarzy wprowadza się przy pomocy cienkiej igły małą ilość wypełniacza.

Niewielkich rozmiarów igła sprawia, że na skórze nie pozostają widoczne rany ani blizny. Co ciekawe, wykonywanie wolumetrii twarzy jest możliwe również przy użyciu nici PDO, czyli liftingujących. Lifting ten jest stosunkowo delikatny i nieskomplikowany. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które oczekują natychmiastowych rezultatów utrzymujących się przez długi czas. 

Jak jeszcze modelować twarz? Skuteczne zabiegi wyszczuplające, które wykonasz sama

Jeżeli nie chcesz korzystać z oferty gabinetów lub po prostu chcesz przyspieszyć efekty, możesz wykonywać pewne zabiegi w domu. Jednym z nich są regularne masaże twarzy, w tym te z użyciem płytek gua sha. Świetnym rozwiązaniem jest również joga twarzy, która wysmukli okrągłą żuchwę i pozwoli ci uniknąć powstawania zmarszczek wynikających z mimiki twarzy.

Widoczny efekt osiągniesz także dzięki odpowiedniemu makijażowi. Możesz wyszczuplić twarz makijażem poprzez konturowanie. Przede wszystkim pamiętaj jednak o właściwym nawodnieniu, bo to ogranicza puchnięcie. Istotne jest tu też oczywiście dbanie o utrzymywanie tkanki tłuszczowej na optymalnym poziomie. Szybkie spadki lub wzrosty wagi wpływają na rozciąganie się skóry twarzy, co zmienia jej owal. Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2022