Określenie SPA to skrót, który pochodzi prawdopodobnie od łacińskiego „Sanus per aquam”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „zdrowy przez wodę”. Korzyści płynące z mineralnych i gorących źródeł, służące zdrowiu, urodzie i dobremu samopoczuciu, cenili sobie już starożytni Rzymianie. Dziś z zabiegów SPA korzystamy, gdy chcemy się zrelaksować, odpocząć oraz zadbać o ciało. Pielęgnacja w SPA to idealny sposób na przygotowanie się do lata.

Zdrowy tryb życia ma pozytywny wpływ na skórę – takie przekonanie potwierdza aż jedna trzecia uczestniczek badania o postawach i zwyczajach pielęgnacyjnych kobiet. Z tego powodu tyle samo pań stosuje produkty pielęgnacyjne. Polki najbardziej dbają o młody i promienny wygląd skóry, dlatego wybierają kosmetyki, które zapewniają im takie efekty.

W Polsce produkty do pielęgnacji twarzy – takie jak serum czy maseczki – są powszechnie znane i akceptowane, dlatego wiele kobiet włącza je do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. 79% pań stosuje krem do twarzy, a 62% używa również wariantu na noc. 60% Polek dba o nawilżenie skóry. Dodatkowo 35% badanych kobiet stosuje kosmetyki przeciwstarzeniowe na dzień, a 31% – na noc. 25% pań dba o pielęgnację okolic oczu. Polki oczekują, że stosowane przez nie kosmetyki pielęgnacyjne zapewnią im piękny wygląd. Zdaniem tych kobiet zdrowa skóra gwarantuje większą pewność siebie. Dodatkowo coraz więcej pań korzysta z pobytu w SPA.

Ile kosztuje weekendowy wyjazd do SPA?

Aby skorzystać z oferty SPA i zadbać o swoje ciało przed letnim sezonem, nie trzeba wcale daleko wyjeżdżać. Obiekty zwane day SPA, city SPA, urban SPA lub miejskie SPA są dostępne w większości dużych miast. Oferują one swoje usługi stacjonarne w trybie dziennym, nawet bez korzystania z miejsc noclegowych.

Jeśli jednak chcemy przeznaczyć weekend lub tydzień na pielęgnacyjne zabiegi i czas w SPA spędzić z przyjaciółką czy partnerem, warto poszukać hotelu SPA położonego w jakimś urokliwym miejscu w górach lub nad morzem. Dla przykładu za dwudniowy pobyt w Jastrzębiej Górze z wyżywieniem zapłacimy 866 zł za osobę, w ramach pobytu można skorzystać z Parku Wodnego, wanny z hydromasażem oraz sauny fińskiej, siłowni i różnorodnych masaży.

Jeśli wolimy górskie klimaty, możemy zdecydować się na trzydniowy pobyt w Szczyrku – oferta wraz z wyżywieniem kosztuje 630 zł za osobę. Klienci mogą korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych, a także z basenu, sauny i masażu strumieniowego. Wyjazd do SPA na Mazury to koszt 599 zł za osobę wraz z wyżywieniem. W ofercie klienci mogą korzystać z siłowni, suchej sauny i odprężających masaży.

Jak sfinansować pobyt w SPA?

Jeśli potrzebujemy relaksu i odświeżania w SPA, wybierzmy ofertę weekendową. W ten sposób będziemy mogli skorzystać z większej ilości zabiegów, a dodatkowo wybrać się na spacer lub wycieczkę rowerową. Gdy natomiast chcemy podczas takiego wyjazdu dodatkowo zrzucić kilka kilogramów, poszukajmy oferty tygodniowej łączącej relaks, zabiegi pielęgnacyjne, dietę i pobyt na siłowni czy też na basenie. Kilkudniowy pobyt w SPA możemy sfinansować pożyczką przez Internet.

Zobacz też:
Weekend w SPA – z jakich zabiegów możesz skorzystać?

– Pożyczka przez Internet jest dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy gotówki szybko, np. aby sfinansować pobyt w SPA w ofercie last minute – mówi ekspert VIVUS. – Taką pożyczkę można otrzymać całkowicie online, wystarczy wypełnić prosty wniosek i przesłać go do firmy pożyczkowej przez Internet. Najczęściej nie trzeba nawet przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, wystarczy numer i seria dowodu osobistego, adres oraz informacje kontaktowe, takie jak e-mail czy numer telefonu – podkreśla ekspert.

Najlepsze zabiegi SPA – z jakich skorzystać?

W okresie zimowym skóra traci blask i nawilżenie, jest wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Po silnych mrozach nasz organizm potrzebuje kompleksowej pielęgnacji twarzy i ciała. Dodatkowo po zimowych długich wieczorach i niezdrowej diecie przyda się zrzucenie kilku kilogramów przed sezonem letnim.

Podczas pobytu w SPA warto skorzystać z odżywienia zmęczonej twarzy za pomocą zabiegu delikatnego złuszczania skóry. Można wybrać peeling enzymatyczny, mechaniczny, kawitacyjny lub łagodną mikrodermabrazję diamentową. Poza działaniem oczyszczającym zabiegi takie stymulują krążenie, hamują wydzielanie nadmiaru sebum oraz wspomagają produkcję kolagenu i elastyny, która likwiduje przebarwienia.

Kolejnym istotnym zabiegiem, z którego warto skorzystać podczas pobytu w SPA, jest masaż. Ośrodki SPA oferują bardzo bogatą ofertę, wśród nich znajdują się m.in. masaże ujędrniające, klasyczne, gorącymi kamieniami czy pałeczkami bambusowymi. Masaże stanowią zabiegi wspomagające odchudzanie oraz zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry. Interesującą propozycją, bardzo przydatną zwłaszcza po zimie, jest mezoterapia bezigłowa. Zabieg ten stosuje się, aby dostarczyć skórze cennych składników odżywczych i jednocześnie poprawić jej jakość oraz wygląd. Podczas pobytu w SPA klienci mogą także skorzystać z depilacji laserowej, manicure i pedicure. Wiosna to doskonała pora roku na pozytywne zmiany w życiu i odpowiedni czas, aby zadbać o rewitalizację ciała i pielęgnację skóry. W tym celu warto oddać się w ręce specjalistów, którzy podczas relaksacyjnych i zdrowotnych zabiegów w SPA zadbają nie tylko o nasze ciało, ale także o dobre samopoczucie.Powiązane artykuły: