Zamiłowanie Japonek do pielęgnacji paznokci to temat bardzo na czasie. To właśnie z tych rejonów docierają do nas coraz to nowsze, czasem zaskakujące nowiny kosmetyczne. Zadbane stopy to priorytet dla wielu osób. Jeśli i tobie na nich zależy, w twoje potrzeby doskonale wpisuje się pedicure japoński. To rodzaj pedicure, który można nazwać ratunkiem dla stóp i paznokci. Dowiedz się wszelkich niezbędnych informacji na jego temat.
Pedicure japoński – co to jest i na czym polega?
Pedicure japoński to rodzaj zabiegu na stopy i paznokcie. Polega na dokładnym opracowaniu skóry stóp i płytki pod kątem kształtu i widoczności skórek. Co ważne, nieużywane są podczas niego cążki. Do odsuwania skórek stosuje się drewniany patyczek z drzewa pomarańczowego.
Zabieg pedicure japońskiego skupia się na wyglądzie paznokci. Tuż po ich przygotowaniu wciera się w nie specjalną pastę o charakterystycznej, zielonej barwie. Jest bogactwem aktywnych składników odżywczych takich jak:
- krzemionka z Morza Japońskiego;
- witamina A;
- witamina E;
- keratyna.
Płytki paznokcia się w tym przypadku nie maluje. Tuż po wtarciu pasty, następuje aplikacja specjalnego pudru. Ma on za zadanie nabłyszczyć i utwardzić paznokcie. Nadaje paznokciom także subtelny różowy odcień i połysk.
Pedicure japoński a klasyczny
Wiele osób zastanawia się, na czym polega różnica. Przede wszystkim podczas pedicure japońskiego stosuje się specjalne pasty i pudry, a nie ma stylizacji paznokcia. Dodatkowo do pedicure klasycznego wykorzystuje się cążki i inne metalowe przyrządy.
Pedicure japoński – dla kogo? Czy pomoże na kruche i łamliwe paznokcie?
Z dobrodziejstw płynących z japońskiego pedicure może skorzystać tak naprawdę każdy. Jest on jednak szczególnie polecany osobom:
- z problematyczną, kruchą, rozdwajającą płytką paznokci;
- chcących zregenerować paznokcie po długim stosowaniu żelu lub hybrydy;
- zaniedbanym po zimie, kiedy stopy potrzebują regeneracji;
- nielubiącym malowania paznokci na stopach.
Przeciwwskazania do pedicure japońskiego
Każdy zabieg pielęgnacyjny wykonywany w gabinecie urody ma określone przeciwwskazania. Dla pedicure japońskiego są to:
- grzybica;
- choroby bakteryjne;
- rany i świeże blizny;
- popękana skóra pomiędzy palcami;
- niezidentyfikowane stany chorobowe wymagające konsultacji z lekarzem.
Pedicure japoński krok po kroku
Schemat zabiegu pedicure japońskiego jest bardzo prosty, ale przy tym niezwykle skuteczny.
- Najpierw kosmetyczka sprawdza, czy nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do wykonania pedicure japońskiego.
- Kolejnym krokiem jest moczenie stóp w wodzie z solą.
- Po kilkunastu minutach stopy są gotowe do opracowania m.in. pięt, modzeli i innych defektów.
- Kolejnym etapem są paznokcie. Muszą zostać starannie opiłowane pilnikiem, a także zmatowione. Skórki odsuwa się za pomocą patyczka.
- W zestawie do pedicure japońskiego są dwie polerki – zielona i różowa. Odpowiadają one kolorom produktów, które wciera się w płytkę.
- Z pomocą zielonej polerki zostaje nałożona pasta, która jest starannie wcierana w płytkę paznokcia. Po chwili nanosi się na niego puder, wykorzystując różową polerkę.
Odżywczy pedicure japoński można wykonać samemu w domu. Potrzeba do tego odpowiednich narzędzi. Zestaw do tej metody pielęgnacji paznokci dostaniesz np. w internecie. Jego cena to średnio 100 zł. Sam schemat zabiegu jest taki sam jak w gabinecie kosmetycznym.
Jak często wykonywać pedicure japoński?
Pedicure japoński można wykonywać w postaci serii regularnych zabiegów. Da to świetny efekt wzmocnienia i odżywienia paznokci. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić średnio 3 lub 4 tygodnie. Najlepszy rezultat uzyskasz po 4 zabiegach.
Zadbane stopy i paznokcie nie powinny być symbolem letnich miesięcy. Pedicure japoński to świetny sposób, aby zawsze wyglądały perfekcyjnie! Efekt zabiegu zostanie doceniony szczególnie przez miłośników naturalności i pięknych stóp.