Zamiłowanie Japonek do pielęgnacji paznokci to temat bardzo na czasie. To właśnie z tych rejonów docierają do nas coraz to nowsze, czasem zaskakujące nowiny kosmetyczne. Zadbane stopy to priorytet dla wielu osób. Jeśli i tobie na nich zależy, w twoje potrzeby doskonale wpisuje się pedicure japoński. To rodzaj pedicure, który można nazwać ratunkiem dla stóp i paznokci. Dowiedz się wszelkich niezbędnych informacji na jego temat.

Pedicure japoński – co to jest i na czym polega?

Pedicure japoński to rodzaj zabiegu na stopy i paznokcie. Polega na dokładnym opracowaniu skóry stóp i płytki pod kątem kształtu i widoczności skórek. Co ważne, nieużywane są podczas niego cążki. Do odsuwania skórek stosuje się drewniany patyczek z drzewa pomarańczowego.

Zabieg pedicure japońskiego skupia się na wyglądzie paznokci. Tuż po ich przygotowaniu wciera się w nie specjalną pastę o charakterystycznej, zielonej barwie. Jest bogactwem aktywnych składników odżywczych takich jak:

 • krzemionka z Morza Japońskiego;
 • witamina A;
 • witamina E;
 • keratyna.

Płytki paznokcia się w tym przypadku nie maluje. Tuż po wtarciu pasty, następuje aplikacja specjalnego pudru. Ma on za zadanie nabłyszczyć i utwardzić paznokcie. Nadaje paznokciom także subtelny różowy odcień i połysk.

Pedicure japoński a klasyczny

Wiele osób zastanawia się, na czym polega różnica. Przede wszystkim podczas pedicure japońskiego stosuje się specjalne pasty i pudry, a nie ma stylizacji paznokcia. Dodatkowo do pedicure klasycznego wykorzystuje się cążki i inne metalowe przyrządy. 

Pedicure japoński – dla kogo? Czy pomoże na kruche i łamliwe paznokcie?

pedicure japoński moczenie

Z dobrodziejstw płynących z japońskiego pedicure może skorzystać tak naprawdę każdy. Jest on jednak szczególnie polecany osobom:

 • z problematyczną, kruchą, rozdwajającą płytką paznokci;
 • chcących zregenerować paznokcie po długim stosowaniu żelu lub hybrydy;
 • zaniedbanym po zimie, kiedy stopy potrzebują regeneracji;
 • nielubiącym malowania paznokci na stopach.
Zobacz też:
Najlepsze pomysły na paznokcie u nóg. Top 5 inspiracji na paznokcie na lato [cnt-year]! Zobacz modny pedicure

Przeciwwskazania do pedicure japońskiego

Każdy zabieg pielęgnacyjny wykonywany w gabinecie urody ma określone przeciwwskazania. Dla pedicure japońskiego są to:

 • grzybica;
 • choroby bakteryjne;
 • rany i świeże blizny;
 • popękana skóra pomiędzy palcami;
 • niezidentyfikowane stany chorobowe wymagające konsultacji z lekarzem.

Pedicure japoński krok po kroku

pedicure japoński stopy wśród kwiatów

Schemat zabiegu pedicure japońskiego jest bardzo prosty, ale przy tym niezwykle skuteczny.

 1. Najpierw kosmetyczka sprawdza, czy nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do wykonania pedicure japońskiego.
 2. Kolejnym krokiem jest moczenie stóp w wodzie z solą. 
 3. Po kilkunastu minutach stopy są gotowe do opracowania m.in. pięt, modzeli i innych defektów. 
 4. Kolejnym etapem są paznokcie. Muszą zostać starannie opiłowane pilnikiem, a także zmatowione. Skórki odsuwa się za pomocą patyczka. 
 5. W zestawie do pedicure japońskiego są dwie polerki – zielona i różowa. Odpowiadają one kolorom produktów, które wciera się w płytkę. 
 6. Z pomocą zielonej polerki zostaje nałożona pasta, która jest starannie wcierana w płytkę paznokcia. Po chwili nanosi się na niego puder, wykorzystując różową polerkę.

Odżywczy pedicure japoński można wykonać samemu w domu. Potrzeba do tego odpowiednich narzędzi. Zestaw do tej metody pielęgnacji paznokci dostaniesz np. w internecie. Jego cena to średnio 100 zł. Sam schemat zabiegu jest taki sam jak w gabinecie kosmetycznym.

Jak często wykonywać pedicure japoński?

pedicure japoński zabieg

Pedicure japoński można wykonywać w postaci serii regularnych zabiegów. Da to świetny efekt wzmocnienia i odżywienia paznokci. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić średnio 3 lub 4 tygodnie. Najlepszy rezultat uzyskasz po 4 zabiegach.

Zadbane stopy i paznokcie nie powinny być symbolem letnich miesięcy. Pedicure japoński to świetny sposób, aby zawsze wyglądały perfekcyjnie! Efekt zabiegu zostanie doceniony szczególnie przez miłośników naturalności i pięknych stóp.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022