Zamiłowanie Japonek do pielęgnacji to temat bardzo na czasie. To właśnie z tych rejonów docierają do nas coraz to nowsze, czasem zaskakujące nowiny kosmetyczne. Zadbane stopy to priorytet dla wielu osób. Jeśli i tobie na nich zależy, w twoje potrzeby doskonale wpisuje się pedicure japoński. To rodzaj pedicure, który można nazwać ratunkiem dla stóp i paznokci. Dowiedz się wszelkich niezbędnych informacji na jego temat.

Pedicure japoński – co to jest i na czym polega?

Pedicure japoński to rodzaj zabiegu na stopy i paznokcie. Polega na dokładnym opracowaniu skóry stóp i płytki pod kątem kształtu i widoczności skórek. Co ważne, nieużywane są podczas niego cążki. Do odsuwania skórek stosuje się drewniany patyczek z drzewa pomarańczowego.

Zabieg pedicure japońskiego skupia się na wyglądzie paznokci. Tuż po ich przygotowaniu wciera się w nie specjalną pastę o charakterystycznej, zielonej barwie. Jest bogactwem składników aktywnych takich jak:

 • krzemionka z Morza Japońskiego;
 • witamina A;
 • witamina E;
 • keratyna.

Płytki paznokcia się w tym przypadku nie maluje. Tuż po wtarciu pasty, następuje aplikacja specjalnego pudru. Ma on za zadanie nabłyszczyć i utwardzić paznokcie. Nadaje im także subtelny różowy odcień. 

Pedicure japoński a klasyczny

Wiele osób zastanawia się, na czym polega różnica. Przede wszystkim podczas pedicure japońskiego stosuje się specjalne pasty i pudry, ale nie maluje paznokci. Dodatkowo do pedicure klasycznego wykorzystuje się cążki i inne metalowe przyrządy. 

Pedicure japoński – dla kogo?

Z dobrodziejstw płynących z pedicure japońskiego może skorzystać tak naprawdę każdy. Jest on jednak szczególnie polecany osobom:

 • z problematyczną, kruchą płytką paznokci;
 • chcących zregenerować paznokcie po długim stosowaniu żelu lub hybrydy;
 • zaniedbanym po zimie, kiedy stopy potrzebują regeneracji;
 • nielubiącym lakierów na stopach.
Zobacz też:
Masaż stóp – klucz do relaksu i zdrowia. Jak go wykonać krok po kroku?

Przeciwwskazania do pedicure japońskiego

Każdy zabieg wykonywany w gabinecie urody ma określone przeciwwskazania. Dla pedicure japońskiego są to:

 • grzybica;
 • choroby bakteryjne;
 • rany i świeże blizny;
 • popękana skóra pomiędzy palcami;
 • niezidentyfikowane stany chorobowe wymagające konsultacji z lekarzem.

Pedicure japoński krok po kroku

Schemat zabiegu pedicure japońskiego jest bardzo prosty, ale przy tym niezwykle skuteczny.

 1. Najpierw kosmetyczka sprawdza, czy nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do wykonania pedicure japońskiego.
 2. Kolejnym krokiem jest moczenie stóp w wodzie z solą. 
 3. Po kilkunastu minutach stopy są gotowe do opracowania m.in. pięt, modzeli i innych defektów. 
 4. Kolejnym etapem są paznokcie. Muszą zostać starannie opiłowane, a także zmatowione. Skórki odsuwa się za pomocą patyczka. 
 5. W zestawie do pedicure japońskiego są dwie polerki – zielona i różowa. Odpowiadają one kolorom produktów, które wciera się w płytkę. 
 6. Z pomocą zielonej polerki zostaje nałożona pasta i starannie wtarta w paznokieć. Po chwili nanosi się na niego puder, wykorzystując różową polerkę.

Pedicure japoński można wykonać samemu w domu. Potrzeba do tego odpowiednich narzędzi. Zestaw do tego rodzaju zabiegu dostaniesz np. w Internecie. Jego cena to średnio 100 zł. Sam schemat zabiegu jest taki sam jak w gabinecie kosmetycznym.

Jak często wykonywać pedicure japoński?

Pedicure japoński można wykonywać w postaci serii regularnych zabiegów. Da to świetny efekt wzmocnienia i odżywienia paznokci. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić średnio 3 lub 4 tygodnie. Najlepszy rezultat uzyskasz po 4 zabiegach.

Zadbane stopy i paznokcie nie powinny być symbolem letnich miesięcy. Pedicure japoński to świetny sposób, aby zawsze wyglądały perfekcyjnie! Zostanie doceniony szczególnie przez miłośników naturalności i subtelnego efektu.

Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Pedicure leczniczy – specjalistyczne zabiegi na stopy. Sprawdź, na czym polegają!