Lipoliza łydek najczęściej wykonywana jest u kobiet, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Zabieg ten polega na odsysaniu tłuszczu z konkretnego obszaru ciała, dzięki czemu zmniejsza się jego obwód i zwykle poprawia wygląd. Jest szczególnie polecany wtedy, gdy ćwiczenia nie pomagają zrzucić tkanki tłuszczowej. Czy jednak liposukcja łydek jest dla każdego? Niestety nie. Jak każdy zabieg, tak i ten ma swoje wady i nie zawsze może zostać wykonany.

Lipoliza łydek to nie wszystko – podstawa to zdrowy styl życia

Jeśli chcesz zadbać o swoje ciało, przede wszystkim musisz wieść zdrowy styl życia. Unikaj przejadania się i spożywaj adekwatną do swojego wysiłku fizycznego liczbę kalorii. Uprawiaj sporty i przede wszystkim – ruszaj się! Codzienny spacer, nawet krótki, może pomóc ci w walce ze zbędnymi kilogramami.

Liposukcja łydek to coś, po co powinieneś sięgać dopiero wtedy, gdy inne, mniej inwazyjne metody zawiodą. Dlatego w pierwszej kolejności spotkaj się z dietetykiem oraz trenerem osobistym, aby ustalić plan działania. W większości przypadków to on pozwoli ci wieść w pełni zdrowe życie, ze zminimalizowanym ryzykiem chorób.

Tłuszcz na łydkach – zmora wielu kobiet

Niestety, tłuszcz na łydkach zaburza proporcje ciała. Przez to, być może, źle czujesz się w spódnicy czy krótszych spodenkach. Może on też doprowadzić do powstania cellulitu, którego obawia się wiele osób. Nie jesteś w takich lękach sam! Szczególnie u kobiet nogi często pokrywa przynajmniej cienka warstwa tłuszczu. Odsysanie tkanki pozwoli nie tylko pozbyć się jej nadmiaru, ale co ważniejsze, odpowiednio wymodelować kształt nóg, nadając im wymarzony wygląd.

Zobacz też:
Ginekologia estetyczna – odzyskaj radość ze swojego życia intymnego

Odsysanie tłuszczu z łydek – komu się przyda?

Liposukcja łydek przyda się przede wszystkim tym osobom, u których tłuszcz zbiera się właśnie w tym rejonie, a stosowanie diety oraz ćwiczeń nie pomaga się go pozbyć. Aby poddać się zabiegowi, musisz spełnić szereg wytycznych, dlatego nie każdy może sobie na niego pozwolić. 

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • wiek poniżej 18 lat;
  • zły ogólny stan zdrowia;
  • takie choroby jak cukrzyca czy problemy naczyniowe;
  • zaawansowany wiek – skóra jest mniej elastyczna, dlatego efekt zabiegu bywa niezadowalający.

Nie ukrywaj przed swoim kosmetologiem bądź lekarzem żadnych schorzeń, ponieważ tylko dzięki temu będzie w stanie odpowiednio dobrać kurację do twojego problemu. Odsysanie tłuszczu z łydek nie jest skomplikowanym zabiegiem, jednak zawsze mogą zdarzyć się powikłania.

Odsysanie tłuszczu – łydki jak nowe?

Nim wybierzesz się na zabieg, musisz sobie uświadomić, jak przebiega i jak wygląda rehabilitacja. Twoje łydki nie od razu będą wyglądać pięknie! Zwykle sam zabieg jest bezbolesny, ale gdy przestaną działać środki przeciwbólowe, możesz przez pewien czas nie czuć się najlepiej i mieć problemy z chodzeniem. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu obrzęku, jaki prawdopodobnie pojawi się na twoich nogach. 

Na zadowalający efekt zabiegu będziesz musiał zaczekać, aż zagoją się rany i zejdzie opuchlizna. Z tego powodu dobrze przemyśl, czy aby na pewno liposukcja łydek będzie dobrą metodą na rozwiązanie twojego problemu.

Liposukcja łydek – cena. Ile może kosztować?

Każdy salon urody ma swój własny cennik i, zależnie od miasta oraz doświadczenia profesjonalisty, koszty mogą się znacznie od siebie różnić. Niestety, w tym przypadku wahania bywają naprawdę olbrzymie, bo pomiędzy 2 a 20 tys. złotych! Najdroższa jest oczywiście Warszawa. Stosunkowo tanie zabiegi możesz z kolei wykonać w Łodzi czy Poznaniu. 

Zobacz też:
Plastyka pochwy – jak wygląda operacja zwężenia pochwy?

Pamiętaj jednak, aby cena liposukcji łydek nie była kluczowym czynnikiem wyboru miejsca. Zdecyduj się na profesjonalistę o nieposzlakowanej opinii. W końcu to zabieg mocno ingerujący w twoje ciało i w tym przypadku lepiej wybrać kogoś, kto dobrze wie, co robi.

Liposukcja łydek jest zabiegiem poważnym, dlatego musisz być świadomy, jak przebiega i ile trwa rekonwalescencja. Weź pod uwagę, że jej alternatywą jest lipoliza łydek – zabieg laserowy, nieco mniej inwazyjny. Sprawdź, czy możesz się mu poddaćPowiązane artykuły: