Liposukcja łydek – na czym polega zabieg? Czy odessanie tłuszczu pomoże na masywne nogi?

Liposukcja łydek pomoże ci w walce o piękną sylwetkę. Choć nie zastąpi ruchu fizycznego, sprawi, że szybko poczujesz się dobrze we własnym ciele. Na czym polega tak zwana lipo? Czy każdy może poddać się temu zabiegowi? Sprawdź!

liposukcja łydek

Lipoliza łydek najczęściej wykonywana jest u kobiet, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Zabieg ten polega na odsysaniu tłuszczu z konkretnego obszaru ciała, dzięki czemu zmniejsza się jego obwód i zwykle poprawia wygląd. Jest szczególnie polecany wtedy, gdy ćwiczenia nie pomagają zrzucić nadmiaru tkanki tłuszczowej. Czy jednak liposukcja łydek jest dla każdego? Niestety nie. Jak każdy zabieg, tak i ten ma swoje wady i nie zawsze może zostać wykonany.

Lipoliza łydek to nie wszystko – podstawa to zdrowy styl życia

Jeśli chcesz zadbać o swoje ciało, przede wszystkim musisz wieść zdrowy tryb życia. Unikaj przejadania się i spożywaj adekwatną do swojego wysiłku fizycznego liczbę kalorii. Ważna jest aktywność fizyczna – uprawiaj sporty i ruszaj się! Codzienny spacer, nawet krótki, może pomóc ci w walce ze zbędnymi kilogramami.

Liposukcja to zabieg, po który powinieneś sięgać dopiero wtedy, gdy inne, mniej inwazyjne metody modelowania sylwetki zawiodą. Dlatego w pierwszej kolejności spotkaj się z dietetykiem oraz trenerem osobistym, aby ustalić plan działania. W większości przypadków to on pozwoli ci wieść w pełni zdrowe życie, ze zminimalizowanym ryzykiem chorób.

Tłuszcz na łydkach – zmora wielu kobiet

Niestety, tłuszcz na łydkach zaburza proporcje ciała. Przez to, być może, źle czujesz się w spódnicy czy krótszych spodenkach. Może on też doprowadzić do powstania cellulitu, którego obawia się wiele osób. Nie jesteś w takich lękach sam! Szczególnie u kobiet nogi często pokrywa przynajmniej cienka warstwa tłuszczu. Odsysanie tkanki z okolicy łydek pozwoli nie tylko pozbyć się jej nadmiaru, ale co ważniejsze, odpowiednio wymodelować kształt nóg, nadając im wymarzony wygląd.

Odessanie tkanki tłuszczowej z łydek – komu się przyda?

Liposukcja łydek przyda się przede wszystkim tym osobom, u których komórki tłuszczowe zbierają się właśnie w tym rejonie, a stosowanie diety oraz ćwiczeń nie pomaga się ich pozbyć. Aby poddać się zabiegowi, musisz spełnić szereg wytycznych, dlatego nie każdy może sobie na niego pozwolić. 

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • wiek poniżej 18 lat;
  • zły ogólny stan zdrowia;
  • takie choroby jak cukrzyca czy problemy naczyniowe;
  • zaawansowany wiek – skóra jest mniej elastyczna, dlatego efekt zabiegu bywa niezadowalający.
Zobacz też:
HIFU ultraformer III – bezinwazyjny lifting twarzy i ciała nowej generacji. Jak wygląda zabieg i kiedy warto go stosować?

Podczas konsultacji nie ukrywaj przed swoim kosmetologiem bądź lekarzem żadnych schorzeń, ponieważ tylko dzięki temu będzie w stanie odpowiednio dobrać kurację do twojego problemu. Odsysanie tłuszczu z łydek nie jest skomplikowanym zabiegiem, jednak zawsze mogą zdarzyć się powikłania.

Odsysanie tłuszczu – łydki jak nowe? Pacjent podczas rekonwalescencji

Nim wybierzesz się na zabieg, musisz sobie uświadomić, jak przebiega i jak wygląda rehabilitacja. Twoje łydki nie od razu będą wyglądać pięknie! Zwykle sam zabieg jest bezbolesny (pacjent jest poddawany znieczuleniu miejscowemu), ale gdy przestaną działać środki przeciwbólowe, może przez pewien czas nie czuć się najlepiej i mieć problemy z chodzeniem. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu obrzęku, jaki prawdopodobnie pojawi się na nogach. 

Na zadowalający efekt po zabiegu będziesz musiał zaczekać, aż zagoją się rany i zejdzie opuchlizna. Z tego powodu dobrze przemyśl, czy aby na pewno liposukcja łydek będzie dobrą metodą na rozwiązanie twojego problemu.

Zabieg liposukcji łydek – cena. Ile może kosztować?

Każdy salon urody ma swój własny cennik i, zależnie od miasta oraz doświadczenia profesjonalisty, koszty mogą się znacznie od siebie różnić. Niestety, w tym przypadku wahania bywają naprawdę olbrzymie, bo pomiędzy 2 a 20 tys. złotych! Najdroższa jest oczywiście Warszawa. Stosunkowo tanie zabiegi wykonywane są w Łodzi czy Poznaniu. 

Pamiętaj jednak, aby cena zabiegu odsysania tłuszczu z łydek nie była kluczowym czynnikiem wyboru miejsca. Zdecyduj się na profesjonalistę o nieposzlakowanej opinii. W końcu to zabieg mocno ingerujący w twoje ciało i w tym przypadku lepiej wybrać kogoś, kto dobrze wie, co robi.

Liposukcja łydek jest zabiegiem poważnym, dlatego musisz być świadomy, jak przebiega i ile trwa rekonwalescencja. Weź pod uwagę, że jej alternatywą jest lipoliza łydek – zabieg laserowy, nieco mniej inwazyjny. Sprawdź, czy możesz się mu poddaćPowiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: