Liposukcja kawitacyjna mogła się rozwinąć dzięki osiągnięciom wielu badaczy, którzy już w latach 60. XX wieku zaczęli poszukiwać skutecznych metod usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Początkowo posługiwano się tylko skalpelem, jednak w latach 90. XX wieku zaczęto rozbijać tłuszcze za pomocą ultradźwięków.
Dziś usuwanie tkanki tłuszczowej w taki sposób cieszy się wielką popularnością. Liposukcja kawitacyjna pomogła wielu osobom na całym świecie odzyskać radość życia. Chcesz skorzystać z takiego zabiegu? Tu znajdziesz najważniejsze informacje na jego temat.
Gdy nadmiar tkanki tłuszczowej staje się problemem
Tkanka tłuszczowa odgrywa bardzo ważną rolę w ciele człowieka. Składa się z komórek tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przesadne odchudzanie się jest zatem niebezpieczne dla zdrowia, a brak tkanki tłuszczowej może oznaczać sporo problemów. Równie groźny jest jednak i nadmiar tłuszczu, mogący prowadzić do chorób układu krążenia.
Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej?
Gdy tkanki tłuszczowej jest zbyt wiele, musisz podjąć stosowne kroki. Podstawy to lekka dieta, picie wody i herbat ziołowych, a przede wszystkim – regularna aktywność fizyczna. Pomocne będą też naturalne spalacze tłuszczu, do których zaliczają się m.in.:
- imbir;
- cynamon;
- zielona herbata;
- kurkuma;
- ocet jabłkowy.
Dlaczego odchudzanie nie zawsze przynosi dobre efekty?
Teoretycznie recepta na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej jest prosta: dieta i ruch. Dodatkowym wsparciem, z którego możesz korzystać, są liczne suplementy diety oraz kosmetyki, dzięki którym cellulit ma stać się tylko przykrym wspomnieniem. Niestety, nie zawsze stosowanie się do zaleceń trenerów, lekarzy i dietetyków przynosi efekty. Dlaczego tkanka tłuszczowa nie znika?
Problemy ze zdrowiem, które utrudniają odchudzanie
Być może winę za problemy z odchudzaniem ponoszą choroby, z istnienia których nawet nie zdajesz sobie sprawy. Utratę nadmiernych kilogramów utrudniają m.in.:
- problemy z tarczycą, która reguluje procesy metaboliczne;
- zespół policystycznych jajników, z którym wiąże się szereg kłopotów z hormonami;
- takie choroby genetyczne jak zespół Cohena.
Odchudzanie utrudniać może też przyjmowanie niektórych leków (np. psychotropowych). W takim przypadku liposukcja kawitacyjna może się okazać dla ciebie ostatnią szansą na odzyskanie zdrowia i atrakcyjnej sylwetki.
Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas odchudzania?
Za problemy z pozbyciem się tkanki tłuszczowej winę mogą ponosić również drobne błędy popełniane podczas kuracji odchudzających. Źle obliczone zapotrzebowanie, zbyt krótka gimnastyka czy głodówki, po których za pewien czas znów wracasz do starych nawyków żywieniowych – wszystko to sprawia, że pozbycie się tkanki tłuszczowej staje się bardzo trudnym zadaniem.
Na czym polega liposukcja kawitacyjna?
Liposukcja kawitacyjna, zwana też ultradźwiękową, polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Główną rolę odgrywają tu ultradźwięki o niskiej częstotliwości 40 kHz. To one tworzą fale ultradźwiękowe, dzięki którym powstaje zjawisko kawitacji. Dzięki temu błona komórek tłuszczowych zostaje uszkodzona, a to pozwala usunąć z nich tłuszcz.
Kawitacja, czyli…
Na czym polega zjawisko kawitacji? Na wywołaniu kontrolowanych drgań w tkance tłuszczowej. Pod ich wpływem komórki tłuszczu ulegają rozbiciu, a następnie są wydalane z organizmu przez wątrobę. Ponieważ narząd ten bierze aktywny udział w takiej metodzie usuwania tkanki tłuszczowej, z liposukcji ultradźwiękowej nie mogą korzystać te osoby, którym wątroba odmawia posłuszeństwa. Ważną rolę odgrywają tu również układ limfatyczny i drogi moczowe.
Liposukcja kawitacyjna – kiedy warto wykonywać zabieg?
Lipoliza kawitacyjna to nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu możesz się pozbyć niechcianej tkanki tłuszczowej. Działa na takie części ciała jak:
- brzuch;
- plecy;
- uda.
Zabieg taki zalecany jest w chwili, gdy chcesz wymodelować sylwetkę i rozwiązać problemy związane z miejscowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej. To bardzo dobre rozwiązanie również dla tych osób, dla których największym problemem jest cellulit.
Liposukcja kawitacyjna – kiedy lepiej z niej zrezygnować? Przeciwwskazania
Nie każdy może korzystać z takiej metody walki z tkanki tłuszczową. Jakie są najczęstsze przeciwwskazania do liposukcji kawitacyjnej? To:
- ciąża;
- choroby nerek;
- nowotwory;
- bakteryjne, grzybicze i wirusowe zakażenia skóry;
- choroby skóry, np. łuszczyca lub łojotokowe zapalenie skóry;
- epilepsja;
- cukrzyca;
- problemy związane z krzepnięciem krwi;
- problemy z nadciśnieniem;
- niewydolność serca;
- choroby wątroby.
Jak przygotować się do liposukcji ultradźwiękowej?
Liposukcja kawitacyjna, podobnie jak wiele innych zabiegów kosmetycznych i medycznych, wymaga od ciebie odpowiedniego przygotowania. Już na kilka dni przed zabiegiem trzeba częściej sięgać po wodę, tak, by każdego dnia wypijać około 1,5 litra tego płynu. Dlaczego? Bo można dzięki temu odpowiednio przygotować tkankę tłuszczową do zabiegu i sprawić, że rozbicie jej ultradźwiękami przebiegnie szybciej i sprawniej.
Co robić po zabiegu liposukcji kawitacyjnej?
Gdy masz już za sobą zabieg liposukcji ultradźwiękowej, musisz podjąć kroki, dzięki którym zatrzymasz jego efekty na dłużej. Sporo zyskasz w chwili, gdy:
- zmienisz dotychczasowy sposób odżywiania się i postawisz na lekką dietę, najlepiej taką o ujemnym bilansie energetycznym;
- zaczniesz regularnie ćwiczyć;
- będziesz każdego dnia pić przynajmniej 2 litry wody, dzięki czemu oczyścisz organizm z toksyn i skutecznie poprawisz metabolizm.
Liposukcja kawitacyjna – efekty, na jakie możesz liczyć
Wiele osób korzystających z liposukcji ultradźwiękowej wierzy, że już efekty po 1 zabiegu będą zdumiewające. Jak to wygląda w rzeczywistości?
Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jego popularność wiąże się m.in. z dużą skutecznością. Po jakim czasie efekty liposukcji kawitacyjnej stają się widoczne?
Liposukcja kawitacyjna – efekty po 1. zabiegu
Liposukcja kawitacyjna przynosi efekty już po 1. zabiegu – szczególnie jeśli twoim problemem jest miejscowa otyłość. Jeśli jednak chcesz osiągnąć dobre i trwałe rezultaty, musisz liposukcji kawitacyjnej poddać się kilka razy. Zwykle zaleca się wykonanie 6 zabiegów, choć nie jest to regułą.
Co dzieje się po kolejnych zabiegach?
Kolejne zabiegi to kolejne, tym razem trwalsze efekty. W zależności od twoich predyspozycji oraz obszaru ciała, który jest poddawany liposukcji kawitacyjnej, pożądane rezultaty osiąga się po kilku zabiegach. Czasem już po 4 wizycie można ogłosić sukces, czasem zabiegów trzeba wykonać dwa razy więcej.
Jakie są skutki takiej serii? Wiadomo, że najważniejszym efektem jest pozbycie się niechcianego tłuszczu z organizmu. Dzięki liposukcji kawitacyjnej możesz jednak osiągnąć znacznie więcej. W trakcie takiego zabiegu stymulowany jest przepływ limfy i układ naczyniowy, poprawia się również metabolizm. Liposukcja ultradźwiękowa zmniejsza jednocześnie problemy z cellulitem oraz ujędrnia skórę.
A jak długo utrzymują się efekty takiego zabiegu? Jeśli po liposukcji zadbasz o zdrowy styl życia, możesz przez długi czas cieszyć się pięknym wyglądem i zgrabną sylwetką.
Ile to kosztuje?
Cena liposukcji kawitacyjnej jest dość przystępna, co dodatkowo sprzyja jej popularności. Płacisz za pojedynczy zabieg, w trakcie którego osoba prowadząca liposukcję koncentruje się na jednej partii ciała. Cena wynosi około 150 złotych, z kolei kwoty za całe serie wahają się od 600 do 1300 złotych.
W wielu salonach kosmetycznych możesz też skorzystać z pakietów, dzięki którym jednocześnie pracujesz nad brzuchem i udami. Cena 10 zabiegów w takim przypadku to około 1200 zł. Do nich można dołączyć też zabiegi liposukcji kawitacyjnej na brzuch lub ramiona, na których tłuszcz również bardzo często się odkłada.
Liposukcja kawitacyjna – opinie, które warto poznać
Zanim zainwestujesz w taki zabieg, musisz sprawdzić, czy na pewno będzie on dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Możesz też zapoznać się z opiniami na temat liposukcji kawitacyjnej. Wiele osób ceni ten zabieg za to, że pozwolił im wyszczuplić sylwetkę i rozprawić się ze skupiskami tkanki tłuszczowej, np. z boczkami.
Osoby, które skorzystały z liposukcji kawitacyjnej, doceniają też nieinwazyjność takiego zabiegu oraz to, iż po jego przeprowadzeniu nie trzeba korzystać z rekonwalescencji. Z opinii wynika też, że liposukcja kawitacyjna jest bezpieczna, a jedynym śladem po zabiegu jest chwilowe zaczerwienienie skóry.
Wykorzystanie ultradźwięków do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej wprowadziło wiele zmian w kosmetologii i w medycynie estetycznej. Dziś liposukcja kawitacyjna jest jednym z ważniejszych sojuszników dla tych osób, które chcą odzyskać zgrabną sylwetkę i znów cieszyć się dobrą formą. Wystarczy zobaczyć zdjęcia przed i po, aby się o tym przekonać.