Wykorzystywanie wiązki lasera do redukcji zmarszczek to nowoczesna metoda walki z oznakami starzenia skóry, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Laserowe usuwanie zmarszczek jest metodą mało inwazyjną, ale niezwykle skuteczną, która poza spłyceniem widocznych bruzd pozwala też na poprawę kondycji skóry i jej wyglądu. Zastosowanie lasera:

  • wyrównuje koloryt skóry;
  • zmniejsza rozszerzone pory;
  • pomaga pozbyć się przebarwień;
  • poprawia poziom nawilżenia, sprężystości i jędrności skóry.

Co ważne! Efekty laseroterapii są długotrwałe. Utrzymują się nawet przez kilka lat! Poznaj najważniejsze informacje na temat zabiegu.

­Laserowe usuwanie zmarszczek − postaw na młodość

Choć starzenie się skóry jest procesem zupełnie naturalnym, jego widoczne na twarzy, szyi czy dekolcie skutki w postaci głębokich bruzd nie dla każdego są akceptowalne. Z myślą o potrzebach osób, które chcą zachować młody wygląd na dłużej, a przy tym zadbać o dobrą kondycję skóry lekarze medycyny estetycznej zdecydowali się na wykorzystanie lasera. Emitowane przez niego promienie doskonale radzą sobie z wygładzaniem skóry, nawet w tak problematycznych partiach jak wrażliwe, a przez to najbardziej narażone na tworzenie się zmarszczek okolice oczu. 

Laserowe usuwanie zmarszczek − jak to działa?

Laserowe usuwanie zmarszczek np. przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 polega na tworzeniu na powierzchni skóry mikrouszkodzeń, co pobudza naturalne procesy regeneracji. W efekcie powstają zupełnie nowe włókna kolagenowe, stare zaś zostają przebudowane. Wiązka lasera docierając do powierzchni skóry tworzy na niej sieć mikrokanalików. Te zaś zlokalizowane obok siebie zamieniają się w siatkę mikrouszkodzeń, dzięki czemu stanowią impuls do rozpoczęcia procesów odbudowy. Bezpośrednio po zabiegu, a także przez kilka kolejnych dni skóra w obszarze poddawanym działaniu lasera staje się lekko podrażniona.

Przygotowanie i przebieg

Laserowe usuwanie zmarszczek jest zabiegiem stosunkowo mało inwazyjnym. Nie oznacza to jednak, że nie wymaga odpowiedniego przygotowania. Laseroterapię zawsze poprzedza konsultacja lekarska, podczas której lekarz medycyny estetycznej informuje pacjenta o jej przebiegu, odpowiada na nurtujące pytania, a także udziela wskazówek odnoszących się do późniejszej pielęgnacji skóry w trakcie rekonwalescencji. Bardzo ważnym elementem konsultacji jest wykluczenie przeciwwskazań uniemożliwiających zastosowanie lasera. Zabieg jest bezbolesny i zazwyczaj trwa niecałą godzinę.

Zobacz też:
Laser biostymulacyjny pomaga uporać się z problemami skóry i włosów. Jak poprawia wygląd sylwetki?

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Ze względu na działanie lasera, które powoduje mikrouszkodzenia skóry, poza zaczerwienieniem może pojawić się na niej lekki obrzęk. Aby go zniwelować można schładzać skórę, zmniejszając w ten sposób odczuwany dyskomfort. Dodatkowo należy ją natłuszczać i nawilżać przez około tydzień. Nie można narażać podrażnionej skóry na działanie promieni słonecznych, ani nadmierne wychłodzenie przez minimum 48 godzin. Później przed każdą ekspozycją na słońce, należy zabezpieczyć jej powierzchnię stosując krem z wysokim filtrem ochronnym SFP 50. W czasie rekonwalescencji nie należy także korzystać z sauny.

Dla kogo laserowe usuwanie zmarszczek będzie skuteczne?

Laserowa redukcja zmarszczek to świetna alternatywa dla innych metod niwelowania widocznych skutków starzenia wykorzystywanych w salonach kosmetycznych. Jej przewagę nad nimi stanowi przede wszystkim wysoka skuteczność i długotrwały efekt. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą:

  • zachować młody wygląd skóry twarzy;
  • pozbyć się głębokich bruzd jak i drobnych zmarszczek mimicznych;
  • wygładzić okolice oczu i uzyskać efekt liftingu powiek;
  • ograniczyć widoczność rozszerzonych porów, naczyń krwionośnych oraz różnego rodzaju blizn, w tym również blizn po oparzeniach.  

Laserowe usuwanie zmarszczek to skuteczny sposób na pozbycie się defektów skóry, często będących źródłem dużego dyskomfortu. To także metoda pozwalająca na poprawę gęstości skóry oraz jej elastyczności i sprężystości, co z kolei ogranicza ryzyko ponownego pojawiania się na jej powierzchni głębokich bruzd. Skorzystanie z tej metody powinien rozważyć każdy, kto chce przez długie lata cieszyć się młodym wyglądem, zapominając o widocznych oznakach starzenia na dobre.Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2022