Icoone laser to urządzenie przeznaczone do masażu podciśnieniowego, które dzięki zaawansowanej technologii redukuje tkankę tłuszczową, zwalcza cellulit, poprawia jędrność i sprężystość, pozytywnie wpływając zarówno na jej wygląd, jak i kondycję. Urządzenie wyposażone jest w głowice, które posiadają liczne mikrootwory. Działanie icoone laser dodatkowo potęguje światło LED oraz wiązki lasera, co pozwala pobudzać do pracy tkanki zlokalizowane głęboko pod skórą. Dzięki temu zabiegi przy zastosowaniu urządzenia niezwykle skutecznie stymulują i modelują dowolną partię ciała. Mogą być stosowane również na skórę twarzy w celu redukcji zmarszczek i ogólnej poprawy wyglądu skóry.

Jak działa Iconne laser?

Medycyna estetyczna jest dziedziną, która rozwija się niezwykle szybko. Obecnie wykonywane zabiegi pozwalają zadbać o każdą część ciała, poprawiając jej wygląd w sposób mało inwazyjny, a przy tym bardzo bezpieczny dla pacjenta. Jednym z przykładów tego rodzaju zabiegów są masaże przy zastosowaniu precyzyjnego lasera Icoone, które zapewniają dogłębne działanie na każdy milimetr skóry poddawanej stymulacji. Urządzenie to niezwykle zaawansowane technologicznie, działa na skórę na kilku różnych płaszczyznach. A to za sprawą swojej budowy.

Laser poza tym, że emituje światło LED 650 nm oraz tradycyjne światło lasera biostymulującego o długości sięgającej aż 915 nm, dodatkowo wyposażone jest w specjalne zmechanizowane głowice masujące, na których znajdują się rolki z licznymi mikrootworami. Są one w stanie dostarczyć skórze aż 1180 bodźców mikrostymulacyjnych na dm2 wraz z każdym pełnym ruchem. Potęgują one działanie lasera, zapewniając głęboki masaż, przenikający w głąb skóry i pobudzający układ limfatyczny. Dzięki temu stymulacja jak jest następstwem zabiegu icoone laser nie tylko pozwala rozbić komórki tłuszczowe, co pomaga w redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale też pobudza komórki skóry do działania – oddziałuje na fibroblasty i stymuluje produkcję kolagenu. Wykonanie serii zabiegów icoone laser pozwala modelować sylwetkę i ujędrniać skórę, rozwiązując szereg związanych z jej wyglądem problemów, jak chociażby miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej, czy też cellulit.

Wielowymiarowy masaż przy użyciu urządzenia iconne laser może być zastosowany na dowolnych obszarach ciała oraz na skórze twarzy. Efekty zabiegu w tym przypadku dotyczą przede wszystkim spowolnienia naturalnych procesów starzenia się skóry, redukcji zmarszczek i głębokich bruzd, a także ogólnej poprawy wyglądu i kondycji skóry. Zastosowanie lasera icoone dodatkowo pomaga poprawić owal twarzy, wymodelować podbródek, niwelując tzw. drugi podbródek, a także ujednolicić koloryt cery, zmniejszyć widoczność blizn oraz zredukować rozszerzone pory.

Jak przygotować się do zabiegu iconne laser?

Zabieg przy zastosowaniu lasera iconne jest bezpieczny dla pacjenta, niezależnie od rodzaju jego skóry. Dobrze sprawdza się nawet w przypadku skór naczyniowych i jest mało inwazyjny. Nie wymaga specjalnego przygotowania, ani dostosowania się się do szczególnych zaleceń, bezpośrednio po jego zakończeniu. Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest jedynie konsultacja z kosmetologiem, podczas której specjalista dokona odpowiednich pomiarów ciała, a także wykona zdjęcia kontrolne. Aby zabieg icoone mógł być w pełni bezpieczny, podczas konsultacji kosmetolog musi wykluczyć też ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Zabiegi mogą być wykonywane przez cały rok.

Iconne laser – jak przebiega zabieg?

Przebieg zabiegu icoone laser jest przyjemny dla pacjenta. Nie powoduje też żadnych objawów zewnętrznych i nie wymaga stosowania miejscowego znieczulenia. Długość jego trwania uzależniona jest od wielkości obszaru, jaki poddawany jest działaniu lasera. Zazwyczaj wynosi 20 – 60 minut. Zabieg rozpoczyna się 20-minutowym programem polegającym na drenażu całego ciała, który działa prozdrowotnie. Kolejnym etapem jest program focus, skoncentrowany na konkretnym obszarze ciała, którego dotyczy określony problem. W trakcie trwania jednego zabiegu, zaleca się zastosowanie maksymalnie 4 programów focus. Aby efekty zabiegowe były jeszcze lepsze, wykorzystanie masujących głowic można spotęgować stosując światło led o długości 650 nm oraz laser biostymulujący.

Zobacz też:
Laser Fotona 4d - fotoodmładzanie i laserowy lifting twarzy

Dlaczego warto?

Działanie urządzenia icoone laser polega na pracy zmechanizowanych głowic, które umożliwiają wielowymiarowy masaż leczonej powierzchni. Laser jest więc bardzo skuteczny w redukcji tkanki tłuszczowej. Wpływa również na przepuszczalność błony, światło lasera bowiem przenika w głąb tkanki, co z kolei pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Skóra otrzymuje więc solidny bodziec, który uaktywnia jej komórki do działania. Ponadto tak kompleksowy masaż przyczynia się do prawidłowego metabolizmu i wymodelowania sylwetki, usprawnia proces usuwania zbędnych produktów przemiany materii i przyspiesza proces lipolizy, stając się skuteczną metodą modelowania sylwetki.

Najlepsze efekty zapewnia systematyczne wykonywanie zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Zazwyczaj zaleca się wykonanie serii zabiegów od 5 do 15 przeprowadzanych co 2 – 3 dni.

Iconne laser – kto powinien zdecydować się na zabieg?

Zabieg przy użyciu lasera iconne jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, starszych i młodszych. Mogą z niego korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jest dedykowany osobom, którym zależy na wymodelowaniu sylwetki i zwalczeniu uciążliwego cellulitu. Ale nie tylko. Laser bywa wykorzystywany do zabiegów medycznych, jako metoda leczenia obrzęków limfatycznych, w postępowaniu po mastektomii, w zwalczaniu bóli mięśni oraz w celu odnowy biologicznej. Na zabieg powinny zdecydować się również te osoby, którym zależy na poprawieniu wyglądu twarzy zarówno pod względem jej owalu, jak i ogólnej kondycji skóry. Icoone to także skuteczny sposób na redukcję zmarszczek i spowolnienie procesów starzenia, dlatego z jego efektów zapewne będą zadowoleni Ci, którym zależy na tym, by zachować młody wygląd na dłużej.

Przeciwwskazania

Icoone laser choć jest bezpiecznym zabiegiem, istnieją jednak przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Należą do nich m.in.:

  • tłuszczaki oraz tzw. wystające zmiany barwnikowe zlokalizowane w obszarach poddawanych działaniu lasera;
  • żylaki znajdujące się w stanie zapalnym;
  • choroby nowotworowe;
  • cukrzyca;
  • choroby wątroby oraz nerek;
  • różnego rodzaju stany zapalne i infekcje;
  • ciąża do trzeciego miesiąca.

Icoone laser to urządzenie o bardzo szerokim zastosowaniu, które przede wszystkim doskonale sprawdza się w medycynie estetycznej. Zabiegi z jego udziałem pomagają wymodelować sylwetkę, zredukować tkankę tłuszczową, pozbyć się cellulitu, a także zastosowane na twarz, poprawić jej owal i opóźnić procesy starzenia. Korzystanie z zabiegów iconne zaleca się również ze względów medycznych, m.in. w postępowaniu po mastektomii czy też w zwalczaniu obrzęków limfatycznych.Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022