Co to jest hydrodermabrazja?

Hydrodermabrazja, nazywana też mikrodermabrazją wodną to mało inwazyjny zabieg oczyszczający na twarz. Odbywa się przy pomocy zaawansowanego technologicznie urządzenia. Jej działanie opiera się na zastosowaniu strumienia wody, która usuwa martwe komórki naskórka, jednocześnie wprowadzając wybrane substancje odżywcze w głąb skóry. Pod nazwą hydrodermabrazja kryje się kilka podobnych zabiegów. Jednym z nich jest zabieg urządzeniem DermaClear.

Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach oczyszczanie skóry, takie jak hydrodermabrazja to zabieg przeznaczony dla każdego typu skóry, szczególnie dla skóry wrażliwej. Stanowi alternatywę dla inwazyjnych zabiegów złuszczających. Umożliwia dogłębne oczyszczenie twarzy w sposób minimalnie inwazyjny, a jednocześnie nawilża i odżywia skórę.

Rezultaty terapii zauważalne i odczuwalne są bezpośrednio po zabiegu, dlatego hydrodermabrazja często nazywana jest zabiegiem bankietowym. Polecana jest osobom, które potrzebują natychmiastowego odświeżenia cery, np. przed ważnym wydarzeniem. Warto jednak zdecydować się na przeprowadzenie całej serii zabiegów mikrodermabrazji wodnej – dla długotrwałego wzmocnienia kondycji skóry. Zabieg ten stanowi też doskonałą bazę pod inne terapie z zakresu medycyny estetycznej, np. odmładzanie laserowe.

Mikrodermabrazja wodna DermaClear

DermaClear to wynalazek firmy Alma Lasers. Sekret jego skuteczności tkwi w specjalnej obrotowej końcówce o silnie ssących właściwościach. Dogłębne oczyszczanie twarzy połączone zostało z intensywną penetracją substancji odżywczych. Hydrodermabrazja DermaClear składa się z trzech etapów, z których każdy stanowi przygotowanie do kolejnego:

  1. Złuszczenie i rozjaśnienie – usunięcie martwego naskórka i ekstrakcja zanieczyszczeń za pomocą rozpuszczalnego w wodzie preparatu peelingującego, zawierającego alfa-hydroksykwasy. Dokładna ekstrakcja pozostawia skórę czystą i świeżą, jednocześnie odsłaniając zdrową powierzchnię skóry.
  2. Oczyszczenie – zastosowanie silnie ssącej głowicy w celu rozbicia zanieczyszczeń nawet w głębokich warstwach skóry, co przygotowuje ją do skutecznego wchłonięcia preparatów odżywczych i nawilżających. Mimo dokładnego oczyszczenia, cera nie ulega podrażnieniu. Czysta skóra jest gotowa na przyjęcie substancji odżywczych.
  3. Odżywienie i nawilżenie – aplikacja odpowiednio dobranego serum przy pomocy głowicy obrotowej. Zastosowane preparaty posiadają właściwości nawilżające oraz antyoksydacyjne, co oznacza, że zapobiegają negatywnym skutkom stresu oksydacyjnego, który stanowi główną przyczynę starzenia się skóry.
Zobacz też:
Nakładki wybielające na zęby - czy na pewno to dobry pomysł?

Oczyszczanie skóry i więcej

Połączenie wody i substancji złuszczających pozwala na nieinwazyjne odsłonięcie zdrowszej, gładszej i bardziej promiennej skóry. Następuje redukcja sebum, zaskórników i suchych skórek. Ale zabieg hydrodermabrazji nie tylko oczyszcza skórę, ale też stymuluje krążenie krwi i przepływ limfy, poprawiając jej ogólną kondycję. Dodatkowe korzyści to redukcja blizn potrądzikowych, zmniejszenie obrzęków pod oczami oraz wygładzenie drobnych zmarszczek.

Hydrodermabrazja wykazuje korzystne działanie w stosunku do wszystkich rodzajów skóry, w tym: starzejącej się, z niedoskonałościami, matowej, odwodnionej, tłustej i o nierównym kolorycie.

W razie innych pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej w Katowicach, zachęcamy do konsultacji ze specjalistami z Kliniki Miracki.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2022