Chcesz skorzystać z depilacji brazylijskiej, jednak nie wiesz, czy metoda ta jest odpowiednia dla ciebie? Sprawdź, czym różni się ona od depilacji francuskiej i zdecyduj, która forma bardziej ci odpowiada!

Depilacja brazylijska – na czym polega ta metoda?

Depilacja brazylijska to metoda polegająca na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych, czyli z łona, pośladków oraz warg sromowych. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu różnych metod depilacji, m.in. przy użyciu wosku, pasty cukrowej lub lasera. Każda z tych metod posiada swoje wady i zalety, dlatego tylko od ciebie zależy, na którą z nich się zdecydujesz. 

Depilacja brazylijska – czym różni się od francuskiej?

Wiele osób zastanawia się czy wybrać depilację brazylijską czy francuską. Czym się one różnią? W przypadku depilacji francuskiej owłosienie nie jest usuwane w całości, a jedynie z okolic pachwin, linii majtek oraz części wzgórka łonowego. Bikini francuskie to dobre rozwiązanie dla kobiet ceniących sobie naturalność. Brazylijskie bikini natomiast lepiej sprawdzi się w przypadku kobiet, które w pełni chcą pozbyć się włosów.

Zobacz też:
Podrażnienia po goleniu – dlaczego powstają i jak im zapobiec?

Depilacja brazylijska woskiem – na czym polega i jakie są przeciwwskazania do zabiegu

Depilacja brazylijska woskiem – opis metody

Depilacja brazylijska woskiem to najbardziej bolesna z metod usuwania owłosienia. Podczas zabiegu wykorzystywany jest rozgrzany wosk, który nanosi się w okolice, z których chce się pozbyć owłosienia. Następnie przy użyciu specjalnego materiału wosk jest zrywany wraz z owłosieniem. Depilacja bikini woskiem pozostawia podrażnienia na skórze, dlatego często zastępowana jest innymi metodami.

Wady i zalety depilacji brazylijskiej

Dzięki brazylijskiej depilacji szybko pozbędziesz się niechcianych włosków. Ponadto efekty zabiegu utrzymują się od 2 do 4 tygodni, gdyż włos usuwany jest wraz z cebulką. Z każdym kolejnym zabiegiem pożądane skutki trwają dłużej, ponieważ włoski odrastają coraz słabsze.

Jeśli chodzi o wady depilacji brazylijskiej woskiem, z pewnością jest nią ból. Ponieważ wosk przykleja się nie tylko do włosków, ale również do skóry, po depilacji często dochodzi do podrażnień. Co więcej, włoski muszą mieć odpowiednią długość, by mogły zostać usunięte, czyli przez pewien czas nie możesz depilować okolic intymnych.

Depilacja brazylijska woskiem – przeciwwskazania do zabiegu

Nie każdy może sobie pozwolić na depilację brazylijską woskiem. Istnieje cała lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Należą do nich między innymi:

Depilacja brazylijska pastą cukrową – na czym polega i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Opis metody

Depilacja brazylijska pastą cukrową to dobra alternatywa dla depilacji brazylijskiej woskiem. W odróżnieniu od wosku pasta cukrowa przykleja się jedynie do włosków, a nie do skóry, dlatego ryzyko podrażnień jest tutaj znikome. Metoda ta jest mniej popularna i nie każdy gabinet kosmetyczny oferuje taką usługę. 

Zobacz też:
SPF – wszystko, co musisz wiedzieć o ochronie przeciwsłonecznej

Wady i zalety

Zdecydowaną zaletą bikini brazylijskiego pastą cukrową jest możliwość usunięcia owłosienia bez podrażnienia skóry. Efekty utrzymują się od 3 do 4 tygodni, w zależności od grubości włosków. Dodatkowo metoda ta jest delikatna i korzystać z niej mogą nawet osoby ze skórą alergiczną czy naczynkową. Co więcej, depilacja brazylijska jest również odpowiednia dla kobiet w ciąży.

Jeśli chodzi o wady depilacji brazylijskiej przy użyciu pasty cukrowej, można tu wymienić cenę. Zabieg ten jest zazwyczaj o wiele droższy od depilacji brazylijskiej woskiem. Ponadto nie każdy gabinet kosmetyczny go oferuje, więc czasami niełatwo będzie znaleźć odpowiednie miejsce.

Depilacja brazylijska pastą cukrową – przeciwwskazania do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista powinien przeprowadzić wywiad, dzięki któremu wykluczy wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Zaliczyć do nich można między innymi:

  • świeże i otwarte rany;
  • infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze;
  • oparzenia słoneczne;
  • przyjmowanie niektórych leków, między innymi retinoidów;
  • stany zapalne skóry.

Depilacja brazylijska laserem – na czym polega i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Opis metody

Depilacja brazylijska laserem to zdecydowanie najtrwalsza z metod usuwania owłosienia. Do wykonania zabiegu używa się światła lasera, które wnika w głąb skóry i niszczy cebulkę włosa. Metoda ta zalecana jest osobom ze skłonnością do wrastania włosków oraz do powstawania stanów zapalnych po depilacji.

Wady i zalety

Zdecydowaną zaletą depilacji brazylijskiej bikini laserem jest trwałe usunięcie owłosienia. Skóra po kilku zabiegach jest gładka i wystarczy zaledwie jeden zabieg powtarzany raz do roku, by cieszyć się trwałymi efektami. Ponadto jest to spora oszczędność czasu i świetne rozwiązanie, jeśli wrastające włoski nie są ci obce. 

Jeśli chodzi o wady depilacji brazylijskiej laserem, z pewnością jest to cena. By uzyskać satysfakcjonujące efekty, potrzebna jest cała seria zabiegów, co wiąże się z wysokimi kosztami. 

Zobacz też:
Depilacja laserowa bikini – przygotuj się na lato!

Przeciwwskazania do zabiegu 

Jeśli chodzi o najczęstsze przeciwwskazania do wykonania depilacji brazylijskiej laserem, wymienić tutaj można:

  • ciążę oraz karmienie piersią;
  • różnego rodzaju choroby skóry, takie jak łuszczyca czy stany zapalne;
  • infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze;
  • choroby nowotworowe.

Depilacja brazylijska – jak przygotować się do zabiegu i jak on wygląda? 

Wyklucz wszelkiego rodzaju przeciwwskazania 

Niezależnie od tego, na jaką metodę depilacji brazylijskiej się zdecydujesz, warto odpowiednio się do niej przygotować. Przede wszystkim zwróć uwagę na leki, które przyjmujesz. Wiele z nich stanowi przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. Jeśli więc to tylko możliwe, odstaw je na pewien czas. Upewnij się również, że skóra w okolicach intymnych nie jest podrażniona oraz że nie występują na niej żadne rany.

Unikaj opalania oraz zadbaj o odpowiednią długość włosków

Przed wykonaniem zabiegu unikaj opalania oraz wizyt na publicznych basenach tak, by zminimalizować ryzyko wszelkiego rodzaju infekcji. Niezależnie od tego, na którą metodę depilacji brazylijskiej się zdecydujesz, pamiętaj, że włoski muszą być odpowiednio długie, by mogły zostać usunięte. W przypadku depilacji laserowej oraz depilacji pastą cukrową jest to ok. 2–3 mm, natomiast w przypadku depilacji woskiem 0,5–1 cm. 

Jak wygląda zabieg depilacji brazylijskiej w gabinecie? 

Depilacja brazylijska w gabinecie może wiązać się z pewnymi obawami i lękiem, szczególnie, jeśli tego rodzaju zabieg wykonywany jest po raz pierwszy. Nie ma jednak powodów do strachu – jeśli udasz się do profesjonalnego gabinetu, wszystko przebiegnie szybko i bezstresowo. Przed pierwszą wizytą warto skontaktować się z docelowym miejscem, by omówić przebieg zabiegu i uzyskać informacje, czy istnieją jakieś specjalne wytyczne co do przygotowania się przed wizytą w gabinecie.

Depilacja brazylijska polega na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych. Zabieg najczęściej wykonywany jest przy użyciu wosku, pasty cukrowej bądź lasera. Każde z tych rozwiązań posiada pewne wady i zalety, więc to tylko od ciebie zależy, na którą z tych metod się zdecydujesz i która jest odpowiednia dla twojej skóry. Pamiętaj, by zawsze wybierać profesjonalne gabinety i mieć pewność, że oferowane usługi są wysokiej jakości.

Zobacz też:
Depilacja twarzy bez tajemnic. Jak skutecznie usuwać niechciane owłosienie z twarzy?
Powiązane artykuły: