Depilacja francuska pozwala na pozbycie się owłosienia z miejsc intymnych. Jeszcze kilka lat temu zabieg ten klientki wykonywały głównie przed urlopem, jednak teraz jest on popularny przez cały rok. 

Bikini francuskie – czym jest i czym różni się od depilacji brazylijskiej?

Bikini francuskie to zabieg polegający na usunięciu owłosienia z okolic pachwin i części wzgórka łonowego. Część owłosienia pozostaje nienaruszona. To dlatego zabieg ten często był wybierany przed wakacjami, ponieważ pozwala na estetyczne wyjście w stroju kąpielowym. 

Sposób ten jest zdecydowanie mniej bolesny od depilacji brazylijskiej polegającej na usunięciu owłosienia w 100%. Ze względu na zmniejszony ból rozwiązanie to jest często wybierane przez klientki udające się do gabinetu kosmetycznego po raz pierwszy i chcące sprawdzić swoją skalę bólu. W gabinetach tego rodzaju zabieg często wykonywany jest przy użyciu wosku bądź lasera.

Bikini francuskie – zabieg przy użyciu lasera

Depilacja francuska przy użyciu lasera to dobry sposób na trwałe pozbycie się niechcianych włosków. Zabieg ten jest bolesny, a do jego wykonania stosuje się technologię IPL. Światło wnika w głąb skóry, niszcząc mieszki włosowe. To dlatego metoda ta jest tak skuteczna i trwała. 

Plusy i minusy depilacji francuskiej przy użyciu lasera

Zdecydowanym minusem depilacji francuskiej jest jej cena. Aby cieszyć się efektami, należy wykonać całą serię zabiegów, składającą się najczęściej z 8 części. Wykonywane są one w odstępach czasowych, dlatego na właściwy skutek trzeba trochę poczekać, co stanowi kolejną wadę.

Plusem bikini francuskiego jest jego skuteczność. Po wykonaniu całej serii wystarczy wykonać jedynie tylko jeden zabieg przypominający raz w roku. Sposób ten jest również bezbolesny i nie powoduje powstawanie podrażnień.

Bikini francuskie – przeciwwskazania do wykonania zabiegu metodą laserową

Niestety nie każdy może zdecydować się na bikini francuskie przy użyciu lasera. Istnieją pewne przeciwwskazania uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu. Zalicza się do nich:

 • ciążę i karmienie piersią;
 • skórę podrażnioną lub świeżo opaloną;
 • przyjmowanie niektórych leków, na przykład tych światłouczulających;
 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze.

Przed wykonaniem każdego zabiegu specjalista przeprowadzi z tobą wywiad, dzięki czemu wykluczy wszelkie przeciwwskazania. 

Bikini francuskie – zabieg przy użyciu wosku

Równie popularnym rozwiązaniem w gabinetach kosmetycznych jest depilacja francuska bikini przy użyciu wosku. Metoda ta pozwala również na uzyskanie trwałych efektów, jednak nie aż takich, jak w przypadku depilacji laserowej. Zabieg wykonuje się przy użyciu gorącego, płynnego wosku, który nakłada się na skórę, a następnie usuwa w szybki sposób, korzystając ze specjalnego materiału. Regularnie powtarzana depilacja osłabia cebulki włosa, dzięki czemu za każdym razem odrasta słabszy.

Zobacz też:
Depilacja męska – czy warto ją wykonywać? Jak wygląda depilacja mężczyzn?

Plusy i minusy depilacji francuskiej wykonywanej przy użyciu wosku

Plusem bikini francuskiego wykonywanego przy użyciu wosku jest cena i czas realizacji zabiegu. Wystarczy chwila, by pozbyć się niechcianego owłosienia. Efekty są również satysfakcjonujące, ponieważ utrzymują się od 2 do 5 tygodni. 

Minusem usuwania owłosienia przy użyciu wosku jest ból. Metoda ta nie należy do specjalnie przyjemnych i wiele klientek nie decyduje się na ponowne wykonanie zabiegu. Wszystko zależy tu od indywidualnej skali bólu. W porównaniu z laserem efekty nie są tak długotrwałe, więc ważne są tutaj oczekiwania i preferencje klientki.

Bikini francuskie – przeciwwskazania do wykonania zabiegu woskiem

Tak jak w przypadku każdego zabiegu, również tutaj istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia bikini francuskiego woskiem. Należą do nich:

 • niektóre choroby, między innymi cukrzyca;
 • świeże rany i podrażnienia skóry;
 • rozszerzone naczynka i żylaki;
 • zapalenie mieszków włosowych;
 • stany zapalne skóry;
 • alergia na wosk;
 • świeżo opalona skóra.

Bikini francuskie – jak przygotować się do zabiegu?

Jeśli chcesz cieszyć się długotrwałymi efektami, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na bikini francuskie przy użyciu lasera czy wosku, warto odpowiednio przygotować swoją skórę. 

Zrezygnuj z opalania i stosowania balsamów opalających

Na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem bikini francuskiego zrezygnuj z opalania i stosowania balsamów opalających, gdyż stanowi to przeciwwskazanie do wykonania depilacji. Skóra jest wówczas bardziej wrażliwa i wszelkiego rodzaju podrażnienia mogą powstawać zdecydowanie łatwiej. 

Odpowiednio nawilż okolice intymne i stosuj peelingi

Dzięki dobrze przygotowanej skórze zdecydowanie łatwiej pozbędziesz się niechcianego owłosienia. Stosując balsamy i peelingi, unikniesz wrastających włosków i sprawisz, że depilacja będzie skuteczniejsza. 

Zrezygnuj ze stosowania niektórych kosmetyków i jeśli to możliwe – leków

Niektóre leki mogą stanowić przeciwwskazanie do wykonania depilacji. Jeśli marzy ci się bikini francuskie, jeśli tylko to możliwe, na kilka tygodni przed wykonaniem zabiegu zrezygnuj z przyjmowania tych leków. 

To samo dotyczy niektórych kosmetyków. Warto na jakiś czas przed zabiegiem odstawić kosmetyki z witaminą A oraz C, które działają delikatnie złuszczająco, co może przyczyniać się do powstawania podrażnień po depilacji. Jeśli chcesz więc zminimalizować ból podczas zabiegu, zrezygnuj z tych preparatów.

Bikini francuskie to popularne rozwiązanie w gabinetach kosmetycznych. Najczęściej wykonywany jest przy użyciu lasera bądź wosku. W obu przypadkach występują pewne wady i przeciwwskazania, więc to tylko od ciebie zależy, na który sposób się zdecydujesz!Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2021