Depilacja

Depilacja pastą cukrową czy depilacja woskiem? Radzimy, jak wykonać depilację cukrową miejsc intymnych i nie tylko. Przepis na pastę

Depilacja pastą cukrową to naturalna metoda usuwania niepożądanych włosków znana ludziom od setek lat. Wystarczy podgrzać cukier z wodą – i masa gotowa. Jak używać pasty cukrowej na poszczególne części ciała, aby cieszyć się gładkimi nogami, pachami lub bikini?

Depilacja pastą cukrową jest jedną z najstarszych sposobów golenia ciała. Tradycyjna depilacja cukrem nie zawiera żadnych szkodliwych substancji – możesz wykonać ją samodzielnie w domu. Wbrew pozorom wosk cukrowy jest dość łatwy w użyciu. Kobiety od setek lat używały do tego zwykłego karmelu. Dziś masz dostęp do całego wachlarza sposobów depilacji – dlaczego wybrać depilację masą cukrową?

Depilacja pastą cukrową – jak często depilować?

Depilacja pasta cukrowa czy boli Radzimy jak sie za nia zabrac depilacja pasta cukrowa ile sie utrzymuje

Pasta cukrowa do depilacji ma zbliżony sposób działania do wosku, ale jedną znaczącą przewagę – depilacja cukrowa mniej boli. Depilacja pastą cukrową utrzymuje się nawet do 2–6 tygodni – w zależności od twojego typu skóry i włosów. Używaj tej metody w lecie, gdy często odsłaniasz nogi i pachy. Pasta cukrowa to depilacja bezpieczna. Możesz stosować ją zarówno na nogi, jak i na bikini. Wykonując ją prawidłowo, nie odczujesz żadnego pieczenia nawet w miejscach wyjątkowo na to podatnych.

Depilacja pastą cukrową daje niesamowite efekty. Skóra jest gładsza i przyjemniejsza w dotyku. Pasta cukrowa do depilacji usuwa włoski wraz z cebulkami, dlatego po zabiegu twoja skóra będzie gładsza niż kiedykolwiek. Po kilku powtórzeniach włosy w depilowanym miejscu staną się słabsze i mniej widoczne. Częste wykonywanie depilacji masą cukrową coraz mniej boli i daje lepsze efekty. 

Pasta cukrowa do usuwania owłosienia – jak używać?

Jak depilować pastą cukrową? To bardzo proste! Pasta cukrowa jest dostępna w drogeriach, lecz jest też bardzo prosta do zrobienia w domu. Pasta cukrowa działa tak samo skutecznie zarówno na ciepło, jak i na zimno. Wybierz metodę, która będzie dla ciebie najlepsza

Pasta cukrowa – jak używać na zimno? 

Użyj niewielkiej ilości produktu – około jednej łyżki stołowej. Wosk cukrowy powinien być wstępnie lekko podgrzany (w mikrofali lub kąpieli wodnej), aby nieco zmiękł. Gdy konsystencją przypomina plastelinę, pasta cukrowa jest gotowa do użycia.

Rozprowadź dłońmi odrobinę pasty na wybrany fragment. Rozprowadzaj ją odwrotnie do kierunku wzrostu włosów. Następnie od razu zerwij pastę cukrową. Pociągnij szybko i pewnie – zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Jak depilować pastą cukrową na ciepło? 

Jest to proces zbliżony do depilacji płynnym woskiem. Ogrzewaj wosk cukrowy do momentu, aż będzie płynny. Poczekaj aż lekko się ochłodzi przed nakładaniem jej na ciało. Nałóż masę szpachelką lub patyczkiem na wybranym fragmencie. Następnie przyklej do niej pasek dowolnego, solidnego materiału i odczekaj aż zastygnie. Energicznie zerwij pasek – usuniesz w ten sposób cukier wraz z włosami. 

Depilacja nóg pastą cukrową

Nogi są najłatwiej dostępnym miejscem, a skóra na tym obszarze nie jest też szczególnie delikatna. Z tego powodu depilacja nóg pastą cukrową może być najlepszym sposobem na oswojenie się z tą metodą depilacji. Jednakże tak duży obszar jest czasochłonny i uciążliwy do całkowitego wydepilowania. Depilacja pastą cukrową trwa dłużej niż inne sposoby – w przypadku nóg jest to spora różnica.

Zobacz też:
Depilacja rąk – sposoby na pozbycie się niechcianych włosów

Depilacja pach pastą cukrową w domu

Depilacja pastą cukrową zdaje się być stworzona do tego celu. Pachy to mały, łatwo dostępny obszar. Samodzielna depilacja pach pastą cukrową nie jest wcale trudna. Jest to miejsce łatwo dostępne. Masa dobrze działa nawet na drobne, krótkie włoski. Może ona działać rozjaśniająco i osłabiająco na kolejne włoski.

Depilacja bikini pastą cukrową czy woskiem?

Depilacja miejsc intymnych pastą cukrową bikini będzie najbardziej bolesna – choć i tak mniej niż depilacja woskiem. Jeśli zależy ci na dokładnym i trwałym efekcie, depilacja bikini pastą cukrową powinna być wykonana przez kosmetyczkę. Taka osoba sprawi, że poczujesz się komfortowo i bezpiecznie. Rozprowadzanie pasty cukrowej na miejscach intymnych samodzielnie jest niewygodne. Ciężko też samemu osiągnąć zadowalający efekt depilacji w tym obszarze.

Pasta cukrowa – gdzie kupić?

Pastę cukrową kupisz praktycznie w każdej drogerii. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz zarówno produkty naturalne, jak i aromatyzowane bądź nawilżające. Przepis na pastę cukrową jest krótki i łatwy w wykonaniu – zrób ją sama, w zaciszu domowym. Potrzebujesz tylko cukru, wody i ewentualny dodatek – sok z cytryny. 

Zabieg depilacji pastą cukrową – zalety i wady

Depilacja pasta cukrowa czy boli Radzimy jak sie za nia zabrac depilacja pasta cukrowa opinie

Główną zaletą depilacji pastą cukrową jest jej mały koszt. W połączeniu ze świetnym efektem jest to jedna z popularniejszych metod depilacji. Czasem kobiety skarżą się na niewygodną aplikację. W tym przypadku sprawdzi się powiedzenie „praktyka czyni mistrza” – gdy nabierzesz wprawy, depilacja cukrem stanie się bardzo łatwa. Jest efektywna już nawet na 1-milimetrowe włoski.

Opinie na temat depilacji pasty cukrowej potwierdzają, że jest to wygodniejsza metoda depilacji niż wosk. Dzieje się tak dlatego, że kosmetyczna pasta cukrowa przykleja się jedynie do włosów, nie do samej skóry. Dzięki temu depilacja masą cukrową nie podrażnia nawet cienkiej skóry. Ta metoda nie wywołuje nieatrakcyjnych, bolesnych, wrastających włosków i stanów zapalnych mieszka włosowego. W przeciwieństwie do wosku cukier łatwo zmywa się pod ciepłą, bieżącą wodą.

Depilacja cukrowa – wady

Jeśli zabierasz się za nią samodzielnie, depilacja pastą cukrową może być nieco problematyczna. Na początku ciężko jest w ten sposób zerwać wszystkie włoski. Aby uzyskać lepszy efekt, musisz poćwiczyć lub iść do kosmetyczki. Jeśli nie zachowasz odpowiedniej ostrożności, możesz zrobić sobie krzywdę gorącą masą i doprowadzić do podrażnień.

Cukier i cytryna – składniki naturalnej pasty cukrowej – działają rozjaśniająco na włosy i skórę. Może być to niepożądana właściwość dla kobiet z opalenizną. Pasta cukrowa do depilacji działa skuteczniej na małe obszary. Depilowanie w ten sposób dużych obszarów bywa uciążliwe.

Depilacja pastą cukrową jest tania, skuteczna i daje trwały efekt ogolonej skóry. Może stanowić świetną alternatywę dla wosku i innych krócej działających sposobów depilacji.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: