5 czynników, które negatywnie wpływają na stan skóry

  • Zanieczyszczenia

Smog, kurz, spaliny, opary chemiczne – to tylko niektóre czynniki w negatywny sposób wpływające na stan skóry. Trudno przed nimi uciec, zwłaszcza jeśli jesteśmy mieszkańcami metropolii. Krem do twarzy dla mężczyzn chroni skórę przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami i działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia.

Do Ziemi docierają dwa rodzaje promieniowania ultrafioletowego: UVA i UVB. Pierwsze w negatywny sposób oddziałuje na organizm przez cały rok (nawet w pochmurne dni), przenikając w głąb skóry i… uszkadzając DNA! Drugie – głównie w miesiącach letnich. Jest odpowiedzialne m.in. za poparzenia słoneczne. Oba w nadmiarze są bardzo szkodliwe i mogą prowadzić do rozwoju wielu groźnych chorób.

  • Niskie temperatury

Zimą gruczoły łojowe pracują wolniej, co wpływa na osłabienie warstwy hydrolipidowej skóry. Szczególnej ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi wymaga cera wrażliwa, naczynkowa i atopowa. Niekorzystna dla stanu skóry są także nagłe zmiany temperatur.

  • Zła dieta

Wygląd skóry zdradza, czy… dobrze się odżywiamy! Zła dieta powoduje, że skóra szybciej się starzeje. Co więc powinno lądować na naszych talerzach? Warzywa, owoce, nabiał, produkty pełnoziarniste i ryby – oczywiście w odpowiednich proporcjach dopasowanych do naszego wieku, płci, masy ciała i stanu zdrowia.

  • Zbyt mało płynów

Odwodniona skóra jest cieńsza i często bywa poszarzała lub zaczerwieniona. Niezdrowemu wyglądowi mogą towarzyszyć takie objawy jak uczucie ściągnięcia (zwłaszcza po kąpieli), swędzenie i łuszczenie. Warto pamiętać, że równie ważne co stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających jest zadbanie odpowiedni poziom nawodnienia!

Czym się kierować przy wyborze kremu do twarzy dla mężczyzn?

Stan skóry wiele mówi o naszym zdrowiu m.in. o tym, w jaki sposób się odżywiamy, czy się wysypiamy, przyjmujemy odpowiednią ilość płynów, a także, w jakich warunkach pracujemy. Prawdopodobnie każdy z nas przekonał się, że stan skóry ma ogromny wpływ na samopoczucie. Krostki, grudki, plamy, pęcherze, przebarwienia czy przeczosy powodują nie tylko dyskomfort fizyczny, ale także psychiczny. W skrajnych przypadkach utrudniają wykonywanie codziennych obowiązków czy zawieranie relacji.

Zobacz też:
Krem pod oczy z kofeiną – ranking [cnt-year]

Dobry krem dla mężczyzn powinien być dopasowany do typu cery. Jeśli nie wiesz, jaki masz typ skóry, wybierz się do lekarza dermatologa. Innej pielęgnacji będzie potrzebować skóra wrażliwa, innej trądzikowa, sucha czy szybko przetłuszczająca się. Wybierając idealny kosmetyk, zwróć uwagę na jego skład. Szukaj produktów zawierających substancje łagodzące podrażnienia i działające nawilżająco takie jak aloes, pantenol, alantoina, rumianek, skwalan czy kasztanowiec. Wybieraj produkty z wysokim filtrem UV. 

O kremach dla mężczyzn przeczytasz również na tej stronie https://gemini.pl/kategoria/dla-niego/kosmetyki/pielegnacja-twarzyPowiązane artykuły:
Archiwum: maj 2021