Przyczyn cofniętego podbródka może być kilka. Najczęściej ubytek w konturze twarzy dziedziczymy po naszych rodzicach, dziadkach, czy pradziadkach. Cofnięta broda może być także wynikiem przebytego urazu lub wypadku. Warto także pamiętać, że wraz z wiekiem broda traci swój kształt na skutek utraty kolagenu, przez co staje się wiotka i asymetryczna. Zbyt mała lub cofnięta broda może stać się przyczyną kompleksów, dlatego warto wiedzieć jak zniwelować ten problem. Okazuje się, że do walki z nim wcale nie trzeba wykorzystywać inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Zadowalające efekty w zakresie poprawy konturu twarzy pozwalają bowiem wypracować zabiegi z zakresu medycyny estetycznej: https://www.supramed.pl/medycyna-estetyczna/.
Cofnięta broda oraz inne defekty podbródka – jak się ich pozbyć?
Broda ma ogromny wpływ na wygląd rysów całej twarzy. Jej cofnięcie oraz pojawienie się tzw. podwójnego podbródka zaburza proporcje twarzy, co ma znaczący wpływ na jej atrakcyjność. Dlatego w przypadku wystąpienia tego rodzaju problemu warto skorzystać z jednego z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej i dokonać korekty brody.
Skorygować wygląd brody można na przykład poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego. Zabieg ten pozwala poprawić kształt i kondycję dolnej części twarzy. Nie jest inwazyjny, a przy tym szybki i skuteczny.
Problem drugiego podbródka, który jest charakterystyczną cechą starzenia się twarzy, można zniwelować poddając się zabiegowi liftingu z użyciem fal ultradźwiękowych lub radiowych. Broda może stać się również bardziej kształtna dzięki zastosowaniu masażu podciśnieniowego lub zabiegów laserowych, dzięki którym kąt żuchwy zostaje bardziej uwypuklony.
Przed wybraniem jednego ze wspomnianych zabiegów warto zasięgnąć opinii lekarza medycyny estetycznej.
Broda odgrywa ważną rolę w harmonii całej twarzy – jeśli jest cofnięta ma to wpływ na wygląd wszystkich rysów twarzy, w tym również kości policzkowych. Jej cofnięcie może być wynikiem uwarunkowań genetycznych, a także procesów starzenia się twarzy, które rozpoczynają się już po czterdziestym roku życia. W przypadku wystąpienia tego problemu warto skorzystać z jednego z dostępnych, bezinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Artykuł przygotowany we współpracy i konsultacji z kliniką Supramed.