SLDE to organizacja, która powstała z inicjatywny kilkunastu osób zainteresowanych problemami estetycznymi skóry. Z kolei dziś stowarzyszenie to liczy aż kilkaset osób, które na co dzień zajmują się dermatologią estetyczną. Czym jest SLDE? Jaki jest cel działania tego stowarzyszenia? Jakie wydarzenia organizowane są przez SLDE? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu!

SLDE – Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych

SLDE – Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych

SLDE, czyli Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, to organizacja, która powstała w celu zrzeszania dermatologów estetycznych działających w Polsce, a także szerzenia informacji i wiedzy z zakresu dermatologii estetycznej. Stowarzyszenie założono ponad 20 lat temu, w 1999 roku. Prężnie działa przede wszystkim w Polsce, jednak znane jest również w innych krajach, nawiązuje różne kontakty międzynarodowe i reprezentuje Polskę w branżowych kongresach. 

SLDE zdecydowanie przyczynia się do popularyzacji i szerzenia wiedzy na temat najbardziej nowoczesnych metod stosowanych w medycynie. Lekarze, którzy do niego należą, cały czas podnoszą swoje kwalifikacje, rozwijają umiejętności i zdobywają zupełnie nową wiedzę. Nie da się ukryć, że w medycynie to właśnie ciągły rozwój ma największe znaczenie. Zastanawiasz się, kto może stać się członkiem SLDE? Trzeba spełnić określone warunki, a także złożyć pisemną deklarację i opłacać składki. 

SLDE – cel działania stowarzyszenia. Czym się zajmuje?

Jakie są cele SLDE? Głównym celem tego stowarzyszenia jest prowadzenie działalności szkoleniowej i dydaktycznej, wspieranie różnych inicjatyw na rzecz podnoszenia jakości usług świadczonych w ramach dermatologii estetycznej, a także prowadzenie działalności wydawniczej. 

SLDE – cel działania

SLDE – organizowane wydarzenia ze świata medycyny estetycznej

W związku z tym, że jednym z głównych założeń SLDE jest szerzenie wiedzy z zakresu dermatologii estetycznej i rozwijanie umiejętności lekarzy, stowarzyszenie to organizuje liczne spotkania i wydarzenia związane z branżą medyczną. SLDE jest organizatorem różnych warsztatów, kongresów i szkoleń, w których biorą udział najlepsi specjaliści z Polski, jak i innych krajów na całym świecie. Imponujące jest to, że z tych szkoleń w ciągu roku korzysta ponad 1000 lekarzy!

Zobacz też:
Lipolaser – skuteczny pogromca tłuszczu. Czy liposukcja jest bezbolesna? Co warto wiedzieć na temat tego urządzenia do odchudzania?

Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging

Jednym z największych wydarzeń w branży jest Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. To wspaniałe dni pełne ogromnej dawki wiedzy i nowości technologicznych. To także idealna okazja do poznania interesujących osób i wymiany swoich doświadczeń. 

Perły Dermatologii Estetycznej

SLDE – perły dermatologii estetycznej

To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowanie SLDE! Od kilkunastu lat organizuje również konkurs na najlepsze produkty, które stosowane są w medycynie estetycznej. Sami lekarze decydują o tym, kto z nominowanych wygra i otrzyma Perłę Dermatologii Estetycznej. 

Dla Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych na pierwszym miejscu stoi pacjent, jego dobro, potrzeby i oczekiwania. W związku z tym, że zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne, rośnie także liczba powikłań po zabiegach, które wykonywane są przez nieodpowiednio wykwalifikowane osoby. Wiele osób, które chcą zaoszczędzić, udaje się na zabieg do gabinetów, w których nie posiada się wystarczającej wiedzy i oferowane są niższe ceny, aby zdobyć klientów. Jednym z postulatów SLDE jest wprowadzenie jasnych przepisów i całkowitego zakazu wykonywania zabiegów medycyny estetycznej przez osoby, które nie uzyskały prawa do wykonywania zawodu lekarza. 

SLDE to stowarzyszenie, które ma na celu przede wszystkim szerzenie wiedzy na temat dermatologii estetycznej i kształcenie świetnych lekarzy. Stowarzyszenie to organizuje wiele bardzo ważnych dla branży wydarzeń.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2021