Młoda i piękna skóra to marzenie wielu osób niezależnie od płci. Być może dlatego w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się technologia anti-aging. To bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje szereg kosmetyków, składników aktywnych i zabiegów. Podpowiadamy, na czym dokładnie polega nowoczesna technika hamowania efektów starzenia.

Pielęgnacja anti-aging – co to takiego?

anti-aging porównanie

Technologia anti-aging to sposób na przywrócenie skórze blasku, napięcia i młodego wyglądu. Pielęgnacja tego typu skierowana jest do osób w każdym wieku. Korzystanie z kosmetyków o określonych składnikach odżywczych i poddawanie się zabiegom kosmetycznym pozwala odmłodzić skórę. Efekty, których można się spodziewać to:

 • wyrównanie kolorytu skóry;
 • wygładzenie zmarszczek;
 • zmniejszenie cieni wokół oczu;
 • przywrócenie blasku i świeżości cery;
 • pobudzanie krążenia krwi;
 • zwiększenie jędrności skóry.

Anti-aging – jakie składniki warto stosować?

anti-aging nakładanie kremu

Ważnym elementem pielęgnacji anti-aging jest stosowanie kosmetyków takich jak kremy z konkretnymi składnikami aktywnymi. Spośród nich wymienić można między innymi:

 • kwas hialuronowy – to składnik wielu kremów. Może być stosowany także samodzielnie. Poprawia nawilżenie i zwiększa elastyczność skóry na twarzy i dekolcie;
 • retinol – to aktywna postać witaminy A. Ma bardzo silne działanie antystarzeniowe. Przede wszystkim stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Przyspiesza także regenerację komórek i wyraźnie reguluje wydzielanie sebum;
 • SPF – to nic innego, jak tylko filtr przeciwsłoneczny. Promieniowanie UV sprzyja powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Warto nakładać go przed każdym wyjściem z domu;
 • witaminy E i Cto bardzo silne antyoksydanty, które wygładzają zmarszczki i pozwalają dłużej zachować młodość.

Zabiegi anti-aging – skuteczne zahamowanie procesu starzenia

anti-aging kobieta trzyma się za twarz

Technologia anti-aging to nie tylko regularna domowa pielęgnacja, ale także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Możemy podzielić je na dwie grupy:

 • zabiegi korygujące;
 • zabiegi kondycjonujące.
Zobacz też:
Mydło marsylskie – znane i cenione od setek lat

Zabiegi korygujące wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej. Najczęściej jest to wypełnianie zmarszczek i nierówności kwasem hialuronowym. To stosunkowo nieinwazyjne, a jednocześnie bardzo skuteczne zabiegi, których efekty widać tuż po wyjściu z gabinetu. Wykonanie zabiegów kondycjonujących najczęściej poleca się osobom po 40. roku życia. Najczęściej jest to mezoterapia i peelingi kwasowe. Podawanie kwasów w ograniczonych ilościach doskonale złuszcza naskórek. Mezoterapia z kolei odżywia głębsze warstwy skóry.

Anti-aging a styl życia

anti-aging blondynka

Warto wiedzieć, że na młody wygląd i dobrą kondycję wpływają nie tylko kosmetyki czy zabiegi medycyny estetycznej. Naturalny, zdrowy i młody wygląd jest zależny również od stylu życia.

Dieta i ruch

Spowolnienie procesu starzenia organizmu najlepiej rozpocząć od zmiany diety. Duża ilość warzyw i owoców w codziennym jadłospisie to doskonały sposób na zachowanie formy, poprawę pracy układu pokarmowego i zmniejszenie szansy zapadnięcia na nowotwory. Pamiętaj także o piciu dużej ilości wody i o ruchu na świeżym powietrzu. Jeżeli masz taką możliwość, zamień samochód na rower. Doceń także spacery, które pomagają zwiększyć pojemność płuc.

Anti-aging – zachowaj piękny i młody wygląd na długo

anti-aging kobieta patrzy w lustro

Wiesz już, czym jest pielęgnacja anti-aging. Kondycja skóry pogarsza się wraz z wiekiem. Pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. W ostatnich latach na rynku znalazło się wiele szerokodostępnych kosmetyków bogatych w składniki aktywne hamujące starzenie się skóry. Oprócz tego można korzystać również z zabiegów wykonywanych przez lekarzy medycyny estetycznej. Warto pamiętać, że znaczny wpływ na kondycję skóry ma jednak również styl życia.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2022