Stopy są narażone na co dzień na wiele niekorzystnych czynników. Przede wszystkim to na nich spoczywa ciężar całego ciała. Nie każdy ma tyle szczęścia, by cieszyć się ich zdrowiem, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Wiele osób dotkliwie odczuwa schorzenia z nimi związane. Niektóre potrafią pozbawić komfortu podczas codziennego funkcjonowania. Z pomocą nadchodzi pedicure leczniczy. To zupełnie inny rodzaj zabiegu niż ten, który kojarzysz z gabinetów urody. Czy naprawdę jest w stanie coś zmienić?
Na czym polega pedicure leczniczy?
Pedicure leczniczy to tak naprawdę połączenie tradycyjnego pedicure z dodatkowymi czynnościami. Skupia się on przede wszystkim na usuwaniu twardego naskórka, modzeli, odcisków i nagniotków w obrębie stóp. Pedicure podologiczny stanowi też pomoc dla wymagającej płytki i wrastających paznokci. Specjalista jest w stanie założyć klamrę, aby przynieść pacjentowi ulgę. Potrafi zrekonstruować paznokieć, ale także pomóc w walce z grzybicą czy pękającymi piętami. Konsultacja u podologa może pomóc wykryć wczesne objawy wielu chorób.
Pedicure leczniczy – wskazania
Z pedicure medycznego nie będzie musiał korzystać każdy. Nie wszystkie stopy tego po prostu potrzebują. Jest on skierowany szczególnie do:
- osób chorych na cukrzycę;
- osób mających nadwagę;
- kobiet chodzących na co dzień w wysokich obcasach;
- osób w podeszłym wieku;
- każdego, u kogo pojawiły się zmiany typu odciski, modzele;
- u pacjentów z problematyczną płytką paznokcia, wymagającą rekonstrukcji.
Pedicure leczniczy – przeciwwskazania
Każdy zabieg dostępny w gabinecie urody ma określone przeciwwskazania. Pedicure leczniczego nie powinno się wykonywać, jeśli zaobserwowano:
- zmiany, które trudno zidentyfikować;
- stany grzybicze, z którymi najpierw należy udać się do lekarza;
- świeże rany oraz blizny;
- stany alergiczne;
- popękaną skórę pomiędzy palcami.
Pedicure leczniczy w ciąży – czy można go wykonać?
Samo pojęcie pedicure leczniczego jest bardzo ogólne. W zasadzie mogą z tego rodzaju zabiegów skorzystać kobiety w ciąży. Co więcej, może okazać się bardzo pomocny i przynieść prawdziwą ulgę w razie problemów ze stopami.
Specjalista nie wykorzysta jednak wszystkich narzędzi do pedicure leczniczego. Niewskazane są na przykład kwasy – substancje, które ogólnie nie są polecane do stosowania w pielęgnacji u kobiet ciężarnych. Mogłyby wywołać m.in. silne podrażnienia, a nawet alergie.
Schemat pedicure’u leczniczego – czy zawsze taki sam?
Zabieg pedicure’u leczniczego w każdym przypadku może polegać na czymś innym. To, co go wyróżnia na tle innych, to brak moczenia stóp. Są one w każdym przypadku odpowiednio dezynfekowane, a następnie skrupulatnie oglądane. Podolog musi także przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem.
Leczniczy pedicure – gdzie znaleźć odpowiednie miejsce do jego wykonania?
Zabieg pedicure jest dostępny w praktycznie każdym salonie kosmetycznym. Ten w wersji leczniczej wymaga odpowiedniego przeszkolenia i wiedzy ze strony personelu. Warto przeprowadzić małe śledztwo nim udasz się do pierwszego znalezionego miejsca.
Najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z usług specjalisty od stóp, czyli podologa. To osoba wykształcona w tym kierunku, która wie, jak pomóc twoim stopom oraz przywrócić komfort życia. W tym celu szukaj salonów podologicznych.
Pedicure leczniczy – koszt w gabinecie podologicznym
Koszt pedicure’u leczniczego jest bardzo zróżnicowany. Zależy przede wszystkim od lokalizacji, prestiżu salonu, a także kadry pracowniczej. Kolejny aspekt to sam rodzaj wykonywanej procedury. Inną cenę będzie objęte zakładanie klamry, a inną – rekonstrukcja paznokcia. Trzeba być przygotowanym na koszty rzędu od 100 zł wzwyż.
Należy pamiętać o pielęgnacji stóp i nie powinno się bagatelizować ich złego wyglądu i pojawiających się na nich zmian. Jeśli borykasz się z problemami stóp, nie zwlekaj i umów się na wizytę do specjalisty. Profesjonalny pedicure leczniczy na pewno przyniesie ci ulgę i poprawi twój komfort życia.