Lato to czas, w którym większość osób zaczyna zauważać swoją bladą skórę i pragnie coś z tym zrobić. Popularność kosmetyków do opalania w drogeriach w tym właśnie okresie mówi sama za siebie. Jednym z pożądanych produktów jest olejek do opalania. Możesz zapomnieć o tłustej, klejącej formule! Obecne olejki mogą być suche i komfortowe w aplikacji. Jak to możliwe? Czy znane naturalne oleje roślinne mogą pełnić taką samą funkcję? Wszystko wyjaśnimy ci w naszym krótkim poradniku.
Olejek do opalania – kosmetyk do zadań specjalnych
Wszystkie olejki do opalania mają to samo zadanie – ochronę przed nadmiernym promieniowaniem UV podczas ekspozycji na słońce. Mimo wszystko różnią się pomiędzy sobą:
- pojemnością;
- konsystencją;
- zapachem;
- składem.
Znajdziesz w nich składniki przyspieszające opaleniznę oraz łagodzące nadmierny rumień. Część z nich zawiera także silne związki nawilżające, które pozwalają ukoić skórę i dać jej odpowiednią tarczę ochronną do walki z promieniowaniem UV. Forma olejku sprawdzi się na każdej skórze, a ogromny wybór kosmetyków sprawia, że każdy odnajdzie coś dla siebie.
Najlepsze olejki do opalania – rodzaje
Każdy konsument może mieć inne wymagania co do olejku do opalania. Niektórym zależy tylko na wysokiej ochronie. Inni z kolei szukają w kosmetyku większych funkcjonalności. Z jakimi olejkami do opalania można spotkać się w drogerii?
Olejek do opalania brązujący
To kosmetyk idealny dla osób, które chcą zadbać o ochronę skóry, a jednocześnie sprawić, że szybciej zmieni odcień na brązowy. Olejki do opalania brązujące zawierają w swoim składnie substancje, które m.in. wspomagają produkcję melaniny w skórze. Melanina to barwnik odpowiadający za jej odcień. Możesz być spokojna – tego rodzaju olejki także są w stanie zapewnić wysoką ochronę. Co ciekawe, czas spędzony na słońcu może być krótszy, aby uzyskać efekt skóry muśniętej słońcem.
Suchy olejek do opalania
Nazwa olejku mówi sama za siebie. Mogłoby się wydawać, że to niemożliwe do osiągnięcia, a jednak. Suchy olejek do opalania podbija rynek kosmetyczny. Jest idealny dla wielbicieli łatwych w aplikacji kosmetyków do opalania. Nie pozostawia tłustych warstw i plam nie tylko na ciele, ale także na ręcznikach oraz strojach kąpielowych.
Olejek z drobinkami do opalania
Znudził ci się twój zwykły olejek z filtrem UV? Sięgnij po kosmetyk, który doda skórze zmysłowego blasku. Olejki z drobinkami zawierają m.in. wyciąg z pereł i niektórych minerałów. Tuż po aplikacji produkt subtelnie osiada na skórze, która zyskuje zdrowe rozświetlenie.
Naturalne olejki do opalania – czy to naprawdę działa?
W Internecie można znaleźć szereg polecanych olejków do opalania, które są tak naprawdę naturalnymi olejami roślinnymi. Czy będą w stanie ochronić skórę przed szkodliwym działaniem UV? To kwestia kontrowersyjna, która często budzi niemałe zamieszanie. Naszym zdaniem tylko odpowiednio dobrane, wysokie filtry zapewnią ci należytą ochronę. Oleje naturalne możesz natomiast stosować w pielęgnacji skóry muśniętej słońcem. Do najbardziej polecanych należą:
- olejek marchewkowy do opalania – dzięki dużej zawartości beta-karotenu doskonale utrwala opaleniznę i poprawia koloryt skóry. Oprócz tego ma świetne działanie antyoksydacyjne, które na pewno przyda się skórze nadmiernie eksponowanej na promienie UV. Uelastycznia i odżywia naskórek, ograniczając nadmierną utratę wody;
- olejek kokosowy do opalania – to naturalny olej o wszechstronnym zastosowaniu. Przypisuje mu się działanie przyspieszające pojawienie się opalenizny. Wykazuje znikomą ochronę przed promieniowaniem, kształtującą się na poziomie SPF 8. Najlepiej stosować go razem z olejkiem z filtrami UV lub jako kosmetyk łagodzący i nawilżający tuż po kąpieli słonecznej.
Olejek do opalania – poprawna aplikacja
Nawet najlepszy olejek do opalania po prostu nie zadziała, jeśli zostanie niepoprawnie nałożony na skórę. Tyczy się to tak naprawdę większości kosmetyków. Prawidłowa aplikacja jest gwarancją, że twoja skóra zyska równomierny koloryt. Będzie także odpowiednio chroniona m.in. przed poparzeniem. Jak nakładać olejek do opalania?
Pamiętaj, że wszystkie olejki do opalania z filtrem UV musisz rozprowadzić na ciele lub minimum 30 minut przed ekspozycją na słońce. Pomimo tego, że większość z nich nosi miano wodoodpornych, ponawiaj ich aplikację tuż po wyjściu z wody. Często można się spotkać z mylnym przekonaniem, że wysoki filtr sprawi, że skóra w ogóle się nie opali. Nie jest to prawda! Opali się, ale wolniej i przede wszystkim bezpiecznie.
Gdzie kupić olejek do opalania?
W sezonie letnim czy nawet wiosennym nie będziesz mieć problemów z zakupem olejku do opalania z filtrem. Dostaniesz go w każdym sklepie kosmetycznym czy aptece. W miesiącach, w których o opalaniu możesz zapomnieć, najlepiej dokonać zakupu za pośrednictwem Internetu.
Olejki do opalania – cena
Cena olejku do opalania jest uzależniona w dużej mierze od producenta, ale także substancji aktywnych czy efektu, jaki daje. Dobry produkt dostaniesz za ok. 30 zł. Planując zakup olejków z tzw. wyższej półki, musisz się liczyć z kosztem nawet do 150 zł. Miej na uwadze, że jest to kosmetyk, którego w sezonie używa się naprawdę dużo. Jedno opakowanie z reguły nie wystarczy. Lato to wymagający okres dla urody. Jeśli chcesz cieszyć się piękną i zdrową skórą muśniętą słońcem, musisz zadbać o odpowiednią ochronę UV. Olejki do opalania są produktami, które doskonale sprawdzą się w tym celu. W gąszczu możliwości musisz odnaleźć tylko ten jedyny.