Akcesoria do pielęgnacji

Niezwykła moc aromatów. Jak działają olejki eteryczne?

Czy wiesz, że zapachy mogą wpływać nie tylko na twój nastrój, ale i wygląd? Jeśli w porę nauczysz się czerpać z niezwykłej mocy olejków eterycznych, możesz sporo zyskać. Jak to zrobić? Czym kierować się przy wyborze olejków? Sprawdziliśmy!

Olejki eteryczne są z powodzeniem wykorzystywane w naturalnej medycynie, pomagają też w walce o piękniejszy wygląd. Lista problemów dermatologicznych, jakie możesz rozwiązać z ich wsparciem, jest długa. Z kolei korzystanie z niezwykłej mocy aromatów okazuje się bardzo proste.

Jak działają olejki eteryczne? 

Olejki eteryczne powstają w dość prosty sposób. Wystarczy poddać rośliny, a dokładniej znajdujące się w nich substancje lotne, procesowi destylacji parowej. W ten sposób możesz zyskać oleje o pięknych zapachach i niezwykłych właściwościach. Takie substancje mogą pomóc ci w wyciszeniu po ciężkim dniu, ale też poprawiają twoją koncentrację i łagodzą silny stres. A jeśli poznasz kosmetyczne właściwości poszczególnych olejków, możesz w prosty sposób zadbać o swoje ciało.

Zapachy w służbie piękna

Choć aromaterapia kojarzona jest przede wszystkim z medycyną, możesz wykorzystać ją na wiele innych sposobów w codziennej pielęgnacji ciała. Jakie olejki pomogą ci zadbać o skórę i jej wygląd?

Zalety olejków eterycznych 

Szeroki wybór i uniwersalność to podstawowe zalety olejków eterycznych. W kosmetyce są one jednocześnie cenione za łatwość, z jaką rozpuszczają się w olejach roślinnych oraz za to, że dobrze wchłaniają się w skórę. Dzięki temu domowe zabiegi pielęgnacyjne dają lepsze efekty, a twoja cera szybciej odzyskuje dobrą formę. 

Olejek z kadzidłowca i jego regeneracyjna moc

Twoja skóra potrzebuje regeneracji? Doceń olejek z kadzidłowca. W łatwy sposób uzupełni braki w naskórku i odbuduje go, poprawiając wygląd.

Olejek rozmarynowy dla dojrzałej skóry

Jeśli chcesz polepszyć kondycję skóry, sięgnij po olejek rozmarynowy. Jest on świetnym sojusznikiem dla osób pragnących zadbać o cerę trądzikową oraz dojrzałą. Rozmaryn to moc antyutleniaczy, dzięki którym skutki działalności wolnych rodników nie są aż tak widoczne. Możesz też korzystać z jego wsparcia przy problemach z łojotokiem.

Olejek z drzewa sandałowego kontra nadmiar łoju

Jeśli jednym z twoich największych problemów jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych, możesz wykorzystać kosmetyczne właściwości olejku z drzewa sandałowego. Sprawdzi się on m.in. przy problemach z nadmiarem łoju. Drzewo sandałowe może cię uchronić przed rozwojem stanów zapalnych oraz bakteriami, świetnie sprawdza się też w starciu z grzybicami. Docenisz je w chwili, gdy twoja skóra straci zbyt wiele wody i będzie potrzebowała maksymalnego nawilżenia. 

Zobacz też:
Wałek jadeitowy – co musisz wiedzieć o masażu twarzy rollerem i wałeczkiem z jadeitu?

Lawenda na zniszczoną cerę

Zniszczona cera nie musi być problemem, szczególnie, jeśli w porę nauczysz się korzystać z olejku lawendowego. Znany jako naturalny lek na stres i bezsenność, staje się też świetnym wsparciem w walce o piękny wygląd i zdrową skórę. Jest on bardzo dobrym źródłem przeciwutleniaczy, dzięki czemu zapewnia ci skuteczną ochronę przed wczesnym starzeniem się organizmu. Z olejku takiego mogą też z powodzeniem korzystać te osoby, dla których największym problemem jest trądzik.

Geranium na zniszczone dłonie

Dzięki aromaterapii i olejkom eterycznym zadbasz nie tylko o cerę, ale i o dłonie. Jeśli widzisz, że są one zniszczone, skorzystaj z olejku z geranium. Wykazuje się on dużą skutecznością w walce ze zmarszczkami, choć na tym jego rola się nie kończy. Olejek z geranium ujędrnia i uelastycznia skórę, a przy okazji chroni ją przed wirusami oraz bakteriami.

Woda różana w kosmetyce

Obok olejków eterycznych wielkim powodzeniem cieszy się też woda różana. Dzięki niej możesz zmniejszyć widoczność zmarszczek, popękanych naczynek krwionośnych i pamiątek po trądziku, a przy okazji poprawisz koloryt cery. 

Szeroka wiedza na temat aromaterapii sprawia, że utrzymanie skóry w dobrym stanie jest coraz łatwiejsze. Im lepiej dopasujesz olejki do swoich potrzeb, tym korzystniejsze efekty osiągniesz dzięki codziennej pielęgnacji.



Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: